Muharrem Usta neden yok!

 muharrem--usta.jpg  Trabzonspor Kulübü yeni sezon gri formasıyla ilgili Keşan Challenge kampanyası düzenledi. Kampanyaya başta Başkan Yardımcısı Ertuğrul Doğan olmak üzere eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu gibi çok değerli eski yöneticiler ve işadamları da destek oldu. Bu destek verenlerin arasında eski başkan Muharrem Usta da vardı. 1967 forma alacağı sözünü verdi. Trabzonspor dün resmi sitesinden söz konusu kampanyaya destek verenlere teşekkür etti. Tabi ki bu teşekkür metninde “alınan formaların ücretini nakit ödeyerek” diye bir ifade hemen gözümüze çarptı. Yani forma sözü verenlerin tamamı ücretini nakit ödeyerek almıştı. Ama bunların içinde Muharrem Usta yoktu! Peki neden yoktu?

“Alacaklarımdan tahsil edin” demiş!

e.dogan-001.jpeg  Muharrem Usta, 1967 formayı almak için kulüp yetkilileriyle iletişime geçmiş. “İçerideki alacaklarımdan düşülmek kaydıyla formaları talep ediyorum” demiş. Kulüp yetkilileri de Yönetim Kurulu’nun kampanya kapsamında aldığı kararı kendisine iletmiş. Bu karara göre, kampanyaya destek olanlardan forma paraları nakit tahsil edilecek, varsa içerideki alacaklarından düşülmeyecek hatta indirim dahi yapılmayacak! Bu karar Sayın Usta’ya tebliğ edilmiş. Edindiğimiz bilgiye göre Usta buna da itiraz etmiş. Kulüp yetkilileri de itiraza karşılık, “Sayın Ertuğrul Doğan, Sayın Ahmet Fikret Gökhan ve Sayın Nevzat Aydın’ın da kulüpten alacakları var ama formaların parasını nakit ödediler. Bu ödemelerin tamamı muhasebe kayıtlarında mevcut” bilgisini vermişler. Haliyle Sayın Usta, verdiği forma sözünü henüz yerine getirmemiş oldu! Bakalım bu olaydan sonra nasıl bir aksiyon alacak!

Bayat habere atlamak!

 ayjut-demir.jpg Dün bazı ulusal internet sitelerinde hatta buna balıklama atlayan yerel medyamızdaki haber sitelerinde bir haber vardı. Bu haberin kaynağı Fotospor’du. Aynı Fotospor aynı haberi 9 Şubat 2019’da yapmıştı. Haber şuydu. Trabzonspor’da Özer Hurmacı, Aykut Demir, Ersun Yanal ve Mehmet Ekici’den oluşan zarar dönemin başkanı Muharrem Usta’dan tahsil edildi.” Bu haber aynı başlıkla dün yine verildi. Yani bayattı ama bazı meslektaşlarımız konunun üzerine balıklama atladı. Oysaki 9 Şubat 2019’da Trabzonspor Sportif AŞ’nin olağan genel kurulu yapılmış ve o kurulda oy çokluğuyla karar alınmıştı!

Borcu borçla kapatmak mı?

  ozer-hurmaci-001.jpg Peki neydi o karar. Hatırlayalım! “Özer Hurmacı’dan 5 milyon 350 bin 803 TL, Aykut Demir’den 724 bin 840 euro ve faizi 155 bin TL ile 1.980 TL avukatlık ücreti, Ersun Yanal’dan doğan 1 milyon 65 bin Euro ve faizi 38 bin 850 Euro ile nisp başvuru ücreti 3.120 TL, Mehmet Ekici’den doğan 2 milyon Euro satışının olmaması ve kadro dışı bırakılması nedeniyle oyuncuya ödenen 2 milyon 592 bin 898 TL olacak şekilde toplam 38 milyon 438 bin 477 TL Muharrem Usta’nın alacaklarından kulüp adına tahsil edilmiştir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.