Muharrem Usta, Sağlık Bakanı olabilir!

Trabzonspor Başkanı Dr. Muharrem Usta’nın Sağlık Bakanı olma ihtimalinin yüksek olduğu söyleniyor. Muharrem Usta’nın kardeşi İzzet Usta, yakın dostu bazı gazetecilere, yeni sistemde bakanların dışarıdan atanacağını belirterek, ‘Muharrem bey, sağlık bakanı olabilir. Muharrem bey, sağlık konusunda gerçekten uzmanlaştı. Trabzonspor Başkanlığının yanısıra Sağlık Bakanlığını da sürdürebilir’ demiş.Dr. Muharrem Usta, sağlık alanında gerçekten uzmanlaşmış bir isim. Dr. Usta’nın Sağlık Bakanı olması halinde Türkiye dünyanın sağlık merkezi olabilir.

muharrem-usta.jpg

Olcay- Yusuf ve Yattara- Barış!

Trabzonspor’un genç yıldız adayı Yusuf Yazıcı’nın, Mehmet Ekici’nin bu sezon Fenerbahçeye gönderilmemesi karşılığında yüklü bir transfer bedeli karşılığı Beşiktaş’tan bordo- mavili kulübe postalanan Olcay Şahan ile can ciger kuzu sarması olması farklı yorumlara neden oluyor.

olcay-yusuf.jpeg

Yusuf Yazıcı, Trabzonspor’un Trabzon’da oynadığı hemen her maç sonrası Olcay Şahan ile İstanbul’a gittiği bildirildi. Trabzonspor’un şampiyonluk yaşamış eski futbolcularından biri, ‘Yusuf’un İstanbul’a gitmesini veya Trabzon’da eğlenmesini eleştirmek yanlış. Bizde o yıllarda gündüz formamızı terletirdik. Akşamları da eğlenmekten geri kalmazdık. Ancak, bugün olay çok daha farklılaştı. Yusuf istikbal vaad eden bir oyuncu, kontrollü olarak eğlenecek, hayatını yaşayacak. İpin ucunu kaçırmaması gerekir’ dedi.

olcay-yusuf.jpg

Yusuf Yazıcı’nın Olcay Şahan ile olan dialoğunu eski futbolculardan biri, Yattara ile Barış Memiş dialoğuna benzetti.  Eski TS’li futbolcu, Yattara’nın sahalardaki hünerini gece hayatında da sürdürdüğünü iddia etti.

Bu arada gazetemizin dün manşeten verdiği ‘işine bak Olcay’ başlıklı habere Trabzonspor başkanı

Muharrem Usta tepki göstermiş.

Spor müdürümüz Hamza Mısır, haberin uyarı niteliğinde bir haber olduğunu söyledi.

Serdar Taşçı’nın Menajerleri!

Trabzon’da birileri Spartak Moskova’da top koşturan Serdar Taşçı’yi temcit plavı gibi ısıtıp ısıtıp gündeme getiriyor ve Trabzonspor’a transfer ettirmek için büyük gayret sarfediyor.Dün yine bir internet sitesinde Spartak Moskova kulübünün bir yönetecisi veya görevlisi, Serdar Taşçı’nın Trabzonspor ile anılmasından rahatsız olduğu yazılmış.

Serdar Taşçı, Trabzonspor ile anılacak Rus kulübü bundan rahatsız olacak!

serdar-taşçi.jpg

Rus kulübü bu tür haberlerden rahatsız değil aslında memnun olur. Çünkü zaten zaman zaman sakatlanan ve son dönemde forma giyemeyen bu oyuncuyu satmak istiyor. Bu tür haberlerle de oyuncuya piyasa yaptırılıyor.

Peki bu haberleri Trabzon’da kim veya kimler yapıyor. Serdar Taşçı’nın Trabzon’da özel Menajerleri mi var?

Serdar Taşçı’nın Trabzon’da Menajerleri değil hemşehrisi gazeteciler var. Serdar Taşçı haberlerini işte Trabzon’daki Artvin kökenli gazeteciler gündeme getiriyor.

Kuyudan çıkan eşek!

Bir gün, bir çiftçinin eşeği kuyuya düşer.Adam ne yapacağını düşünürken, hayvan saatlerce anırır. En sonunda çiftçi, hayvanın yaşlı olduğunu ve kuyunun da zaten kapanması gerektiğini düşünürve eşeği çıkartmaya değmeyeceğine karar verir.

kuyudan-çikan-eşek.jpg

Bütün komşularını yardıma çağırır. Her biri birer kürek alarak kuyuya toprak atmaya başlarlar.Eşek ne olduğunu fark edince, önce daha beter bağırmaya başlar. Sonra, herkesin şaşkınlığına, sesini keser.

Birkaç kürek toprak daha attıktan sonra çiftçi kuyuya bakar. Gözlerine inanamaz.

Eşek, sırtına düşen her kürek toprakla müthiş bir şey yapmakta, toprağı aşağıya silkeleyerek yukarı çıkmasına basamak hazırlamaktadır.Bir sonra, komşular toprak atmaya devam edince, herkesin şaşkınlığı altında eşek, kuyunun kenarından dışarı bir adım atıp, koşarak uzaklaşır!

Hayat üzerinize hep toprak atacaktır; her türlü yük ile kuyudan çıkmanın sırrı, bu yükü silkeleyip bir adım yükselmektir. Sıkıntılarımızın her biri bir adımdır. En derin kuyulardan bile yılmayarak, usanmayarak çıkabiliriz. Silkelenin ve biraz daha yukarı çıkın.

Mutluluğun *5*basit kuralını unutmayınız:

1. Düşüncelerinizi endişelerinizden arındırın, çoğu zaten hiç gerçekleşmez.

2. Basit yaşayın ve elinizdekilerin kıymetini bilin.

3. Kalbinizi nefretten arındırın, affedin.

4. Daha az bekleyin.

5. Daha çok verin    ( Av. Orhan Kılıç)

Xxx

Titanik filmini hatırlar mısınız? Hani gemi batmak üzereyken kaptan kupestede orkestraya konser verdirtiriyordu, yani her şey yolunda, paniğe gerek yok, demek istiyordu.

İşte o kaptan son anda kurtulup MHP'nin başına geçen Bahceli'dir. ‘Temel Kahveci)

Önceki ve Sonraki Yazılar