Muharrem Usta ve başarının anahtarı!

Türkiye’deki spor kulüplerinin başkanları arasında sosyal medyayı en fazla kullanan isim tartışmasız Muharrem Usta’dır. Usta, TV ve gazetelere yaptığı açıklamaların özetini belirli aralıklarla twitter hesabından paylaşır. Başkan Usta’nın twitter’da epey de takipçisi vardır.

Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlayan Muharrem Usta, ‘Başarının anahtarı, sabır, istikrar ve sürekliliktir’ dedi.

Muharrem Usta, Trabzonspor’u, Türk ve dünya futbolundaki gelişmeleri çok derinlemesine bilmez. Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, iki sezon önce Bursaspor’da idi. Beşiktaş’ın hocası da Biliç’ti. Beşiktaş yönetimi, iyi bir takım kurdu. Biliç’in yerine de Şenol Güneş’i getirdi.

muharrem-usta-001.jpg

Ve Beşiktaş iki sezon ard arda şampiyon oldu.

Beşiktaş yönetimi, sabır istikrar diyerek Biliç ile devam etseydi. Belki de başarı gelmeyecekti.

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta ise kendisine milyonlarca Euroluk transfer yaptıran, camia ve taraftar desteğine kaybeden, Trabzonsporluyum diyenlerin yüzde 90’ının güvenmediği, inanmadığı bir teknik adamı istikrar ve süreklilik söylemiyle takımın başında tutuyor.

Başkan yanlış yapıyor. Başkan bu söylem ve eylemiyle hem kendisine hem de başkanı olduğu kulübe zarar veriyor.

Başarının anahtarı; heyecandır, istektir, inanmadır, birliktir, beraberliktir, karşılıklı güvendir…

Trabzonspor’da bunların hangisi var!

Hiçbiri…

O nedenle, Başkan Muharrem Usta vakit geçirmeden, başkanı olduğu kulübü seviyorsa hocasının biletini kesmelidir.

"Ben seni tanımıyorum"

Trabzon’da son yıllarda futbolcu değil şampiyon boksörler yetişiyor. Bu şampiyon boksörlerden biri de Fatih Keleş’tir.

Boks federasyonu yönetiminde Trabzon’dan da önemli bir isim var. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Akkaya, boks sporu yapmamasına rağmen boks federasyonu üyesi oldu.

şampiyon-boksöre.jpg

Trabzon’un bokstaki önemli ismi Fatih Keleş, bir süre önce Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nu ziyaret eder. Keleş, Gümrükçüoğlu’na kendini tanıtır. Türkiye şampiyonu olduğunu ve yakında Polonya’da müsabakası olduğunu söyler ve ardından hizmet pasaportu alması için başkandan yardım ister.

Hizmet pasaportlarının süresi kısadır. Hizmet pasaportlarında gidilecek ülke veya ülkeler yazılıdır. Avrupa Birliği ülkeleri için verilen bir hizmet pasaportu ile İngiltere’ye gidemezsin.

şampiyon-boksöree.jpg

Başkan Gümrükçüoğlu, Fatih Keleş’i genel sekreter yardımcısı ve Türkiye Boks Federasyonu yönetim kurulu üyesi Mustafa Akkaya’ya gönderir.

Fatih Keleş, Mustafa Akkaya’nın huzuruna çıkar. ‘Ben Fatih Keleş’im. Türkiye şampiyonu, Milli boksörüm. Profesyonel oldum. Hamburg’da müsabakam var. Avrupa şampiyonluğu için ringe çıkacağım. Belediyeler yurt dışında müsabaka yapan sporculara hizmet pasaportu veriyor. Ben de Hamburg’a gidebilmek için hizmet pasaportu talep ediyorum’ der.

Boks Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, ‘Ben seni tanımıyorum. Hizmet pasaportu veremeyiz. Yardımcı olamayız’ diyerek Fatih Keleş’i yolcu eder.

Boks federasyonu yönetim kurulu üyesi, Avrupa Şampiyonu boksörü tanımıyor!

Fatih Keleş, Belediye’den boynu bükük ayrılır ve vakit geçirmeden Ankara’ya doğruca Polonya konsolosluğuna gider.

Konsolosluğun kapısını çalar. Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak turnuvada unvan maçına çıkacağını söyler ve kendisine vize verilmesini talep eder. Polonya konsolosluğu, Fatih Keleş’e anında vizeyi verir.

Fatih Keleş, Polonya’ya gider, maçını yapar ve 63.5 kiloda Avrupa şampiyonu olur.

Mustafa Akkaya, Fatih Keleş’i tanımıyor muydu?

Tanıyordu. Peki neden yardımcı olmadı?

Fatih Keleş, Hekimoğlu Doğanspor’un boksörü idi. Hekimoğlu Doğanspor’un başkanı Suat Hekimoğlu Boks federasyonu seçimlerinde başkan adayıydı. Hekimoğlu başkanlık seçimini kaybetti, Akkaya karşı listedeydi ve yönetime girdi

Akkaya’nın, Hekimoğlu Boks’un başkanına olan kızgınlığından dolayı Fatih Keleş’e hizmet pasaportu vermediği söyleniyor.

Bu olay, Türkiye’de spor yöneticiliği yapanların hepsinin olmasa bile bir kısmının nasıl bir yapıda olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor.

Sürmene’ye tramvay!

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün mü söyledi yoksa Üstün adına birilerini mi seslendirdi bilemiyoruz. İnternet sitelerinde ve gazetelerde yer alan haberlere bakılırsa Sürmene Belediye Başkanı ilçeye tramvay getirecekmiş.

Sürmene’nin eski sahil yolunun uzunluğu en fazla üç km.dir. Dereden, hastanenin veya pidecinin arası ancak o kadardır.

Başkan Sürmene’ye tramvayı yolcu ve yük taşımak için mi getirecek yoksa süs olsun diye mi? Bize göre gerçekten getirecekse süs olsun diye getirecektir.

Başkan Üstün, Sürmene’ye tramvay sistemi getirene kadar eski sahil yolunda fayton çalıştırmalı!

 sürmeneye.jpg

Büyükşehir ile Ortahisar mahkemelik!

Trabzon’da iki ilçe belediyesi Düzköy ve Şalpazarı haricindeki tüm belediye başkanlıkları AKP’nin! Trabzon’daki AKP’li belediyeler arasında da içten içe çekişme hatta görünmez kavgalar yaşanıyormuş.

Belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından biri emlak vergisi.

Emlak vergisinin en fazla ödendiği yer ise Ortahisar Belediyesi.

Ortahisar’daki emlaklar diğer ilçelere göre çok daha değerli. 

büyükşehir-ortahisar.jpegbüyükşehir-ortahisar.jpg

Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar ilçesinin emlak vergisinin 2. taksitini toplamış ve kasasına koymuş. Ortahisar Belediyesi bu duruma itiraz etmiş. Gelirler Genel Müdürlüğünden görüş alınmış. Emlak vergisinin Ortahisar Belediyesine verilmesi istenmiş. Ancak, büyükşehir emlak vergisini vermemiş. Bunun üzerine Ortahisar belediyesi mahkemeye gitmiş. Mahkemeyi de kazanmış. Ancak Büyükşehir hala ödeme yapmamış.

Ortahisar Belediyesi bugünlerde Büyükşehir Belediyesinden alacağı emlak vergilerinin tahsilini bekliyormuş. Büyükşehir, tahsil ettiği paraları vermez ise yine Ortahisar Belediyesi mahkemeye verecekmiş.

 

****************

Merkel, Amerika ve İngiltere'ye artık güvenilmez derken amacı neydi?

Evet, sular ısınıyor ve dünya yeniden kutuplaşıyor. Büyük savaşın ön hazırlıkları mı bunlar? Herkes endişeli, kendi bloglarını oluşturmaya çalışırken her şeyden bihaber olan biziz. Allah göstermesin ama böyle büyük bir savaştan sağ çıkabilmek için silahlara ihtiyaç var. Dua, savaşı sürdürebilmek için ruhun ilacıdır lakin uçak ve roketleri vurabilmek için silahlara ihtiyaç var. (Temel Kahveci)

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar