25.10.2021, 15:53

NAMAĞLUP LİDER

Bir kere kazanan takım her zaman haklıdır.

Futbol oynamak ve oynattırmaktan çok heyecan ve gerilimi arttırarak Trabzonspor'u bir şekilde bu gerilime ortak ederek rakibini sayısal eksik bıraktırtmak isteyen bir Göztepe vardı bu akşam sahada.

İlk yarı boyunca her pozisyonda ya yerde uzun süre yatarak ya da Trabzonspor'a sert müdahalelerle fiziksel sahtekarlıklar yaparak hakeme karşı psikolojik baskı uygulamaya çalışan Göztepeli futbolcular seyircilerini de arkalarına alarak hakemden devamlı destek beklediler.

İnanılmaz bir tempo ve agresifle bir ilk yarı oynadı ki Göztepe sanki şampiyonluğa oynayan takım kendileriymiş gibiydiler.

Geçen hafta yenildikleri maçtan sonra topyekûn MHK'ye yüklenen Fenerbahçe camiasının hakemi yoktan yere kamuoyu önüne sererek yenilgilerine mazeret aramalarının etkisinde kalan Göztepe bu maçta hakemin geçen haftaki hakemlik müessesinin psikolojik ezilmişliğinden faydalanmak istedi.

Gerçi Nwakaeme ve Bakasetas'ın eksikliğini fırsat gören Göztepe ömür billah önlerinde bir daha böyle bir Trabzonspor kadrosu bulamayacaklarının bilinciyle saldırdıkça da saldırdı.

Ama unuttukları bir Ömür vardı.

Avrupa futbolundan örnekler sunan Abdülkadir Ömür Gervinho'ya yaptığı asistle Trabzonspor'un İzmir'den namağlup puan farkıyla lider dönmesini sağladı.

Maç içerisinde varlığı yokluğu belli olmayan Yusuf'un yerine ikinci yarı oyuna giren Siopis Göztepe'nin şuursuz ataklarına tek başına siper oldu. Yetmedi takımını da atağa kaldırıp bu gün maç içerisinde sönük kalan Hamsik'in de itibarını kurtarmış oldu.

Göztepe ilk yarı boyunca normalüstü artırdığı tempoya ikinci yarı mutlaka çok pişman olmuştur.

Biliyordu ki ligde ilk 30 dakikada attığı gollerle maçlarını koparan Trabzonspor'a bu fırsatı vermemek için inanılmaz mücadele etti. Ama bu onların bu kötü taktiklerinin de sonu oldu.

60. dakikadan sonra Trabzonspor'a karşı atak dahi yapamaz oldular.

Son dakikalarındaki baskısı ise artık yedeğin de yedeği olarak sahada kalan Trabzonspor'un bu şaşkınlığından ibaretti.

Trabzonspor bu galibiyetiyle şampiyonluk adayı rakiplerine hem gözdağı verdi hem de eksiklerim ne olursa olsun arkadaş ben Trabzonspor'um maçımı oynar puanlarımı da alır giderim dedi.

Gerisini rakipleri düşünsün.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak 05:51
Güneş 07:23
Öğle 12:16
İkindi 14:39
Akşam 17:00
Yatsı 18:26
13
açık