Ne olacak bu Kaşüstü'nün trafiği?!

Trabzon Adliyesi'nin de bulunduğu Kaşüstü bölgesindeki trafik çilesi bitmek bilmediği gibi gün geçtikçe daha da artıyor. Akmayan trafiğin yanı sıra, bir yandan inşaat, diğer yandan kontrolsüz parklar vatandaşları gerdikçe geriyor.  Yazarımız Kamil Ataman, Adliye önündeki durumu fotoğrafladıktan sonra ilgilere sitem etmeyi de ihmal etmedi. Ataman'ın, ‘Yol yaptılar, adliye yaptılar ama çözüm üretemediler’ fikrine katılmamak mümkün mü?
Buyurun yorumu siz yapın.

ne-olacak-bu.jpg

Trabzonspor'a muhteşem benzetme!

Yüreğinde Trabzonspor'u yoğun hissedenlerden biri olan Cemal Yeşilbaş, Bordo Mavili kulübün bugünkü durumu için son derece çarpıcı bir benzetmede bulundu. Diyor ki Cemal kardeşimiz;
‘Yolda yürüyorsun, ayağın takılıyor, çamur içine düşüyorsun. Her tarafın leş, çamur ve sen gidip sadece kravat alıyorsun komple üstünü değiştirmek yerine. İste Trabzonspor'un sorunu aynı böyle’…
Gerçekten muhteşem bir benzetme...

Doğru söze ne denir?

Salih Cora reçeteyi yazdı!

Ersun Yanal'ın istifasının ardından Trabzonspor'da gündem yeni teknik direktörün kim olacağına çevrildi.
Doğal olarak hemen bir çok isim yazılıp çizilmeye başlandı. Söz konusu tartışmalara AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora da katıldı. Cora, Bordo Mavili kulübe teknik adam reçetesini, "Trabzonspor'umuza 'bu sezon bu takımı ilk üçe sokamazsam para istemiyorum' diyen bir teknik direktör lazım" sözleriyle yazdı.
Böyle bir teknik adam var mıdır, varsa da Trabzonspor onu bulabilir mi bilemeyiz. Ancak bildiğimiz şu ki kim gelirse gelsin bu hasta ayağa zor kalkar.

Ayşe hanım koşturuyor

AK Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, Genel Merkez tarafından il koordinatörü olarak atandığı Hakkari ve Van illerinde teşkilatlarla hasbihal ediyor, STK’ların nabzını tutuyor. Bu illerde teşkilat çalışmalarından sorumlu Köseoğlu, kongrelere katılıyor. Gülen yüzü ve sempatik tavırlarıyla Van ve Hakkari’de parti teşkilatlarında sevilen isim haline gelen Köseoğlu, ‘Muhteşem sıcak, samimi bir başlangıç yaptık’ diyor.
Seçim bölgesi Trabzon’da bugünlerde pek gözükmeyen Ayşe Sula Köseoğlu, ‘Memleketimizin her köşesi güzel. İnsanlarımız her zamanki gibi çok misafirperver. Bundan büyük keyif alıyorum’ diye konuşuyor.

ayşe-hanim.jpg

Pekşen’e kim dava açtı!

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, son zamanlarda TV’lerde çıktığı programlarda partisinin ön plana çıkan isimlerinden oldu. Pekşen en son 11 Ekim’de Habertürk’teki TV programında FETÖ darbe girişimine ilişkin açıklamalarda da bulunmuştu. Pekşen’in o programda söylediği ileri sürülen, ‘Darbeyi AKP’nin kendisi yaptı’ sözü mahkemeye taşındı. AKP’nin avukatları Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, açtıkları 100 bin TL’lik tazminat davasının gerekçesinde, ‘Akla, mantığa, vicdana aykırı bu iddiası kesinlikle kabul edilebilir ve tahammülü mümkün bir iddia değildir, yalandır, iftiradır’ ifadelerine yer verdi, bu söylemin FETÖ yönetici kadrosunun ifadeleriyle tamamen paralel nitelikte olduğu vurguladılar.
Haluk Pekşen’in katıldığı o programı baştan sona takip edemedik. Pekşen, söylediği ileri sürülen sözleri söyledi mi söylemedi mi veya ne şekilde ifade etti bilemiyoruz. Kendisi bir hukukçu, avukat olan Haluk Pekşen, bakalım bu davanın üstesinden gelebilecek mi?

Osman Şişko'yu dinleyin!

Doğan Haber Ajansı'nın genç ama tecrübeli foto muhabirlerinden Osman Şişko, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde seminer verecek. Türkiye Foto Muhabirleri Derneği adına Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteğiyle usta foto muhabirlerini genç üniversitelilerle buluşturmayı hedefleyen projede konuşmacı olarak yer alacak olan Şişko, KTÜ İletişim Fakültesi'nde 20 Kasım Cuma günü saat 14.00'de öğrencilerle buluşacak. Ayrıca aynı gün 1985 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nın 2017 ödüllerini alan kareler de sergi halinde sunulacak. Bütün KTÜ’lü öğrencileri Osman'ı dinlemeye çağırıyoruz.

osman-şişko.jpg

Bu nasıl rekor?

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre işsizlik oranı temmuz döneminde yüzde 10.7 oldu. Haziran döneminde işsizlik yüzde 10.2 idi. Geçen yıl temmuzda ise işsizlik oranı yine yüzde 10.7 seviyesindeydi. Temmuz 2017 döneminde işgücüne rekor katılım oldu. İşgücü 32 milyon 200 bin ile tarihi rekorunu kırarken geçen yıl temmuza göre 1 milyon 122 bin yeni iş yaratıldı. İşsiz sayısı da geçen yıla göre 119 bin kişi artarak 3 milyon 443 bin kişiye ulaştı. Bu yılın başından beri istihdam seferberliği başlatılmasına rağmen işsizlik seviyesinin aynı oranda olması düşündürücü. Bir okurumuz, ‘Üretime dayalı yeni fabrikalar açmadıkça işsizliğin beli kırılamaz. Mevcut işyerlerine teşvikle gereksinim olmayan eleman alınması, geçici çözüm olur. Ne yapıp etmeli, üretime dayalı fabrikalar açılmalı’ diyor.


***

GÜNÜN SÖZÜ: "Delilik; aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemektir" (Albert EINSTEIN)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar