NERESİNDEN BAKSAN AHMAKÇA!

Alanyaspor'un müsabakalarını oynadığı stadyum Süperlig'in marka kalitesini tam yansıtıyor. Adam markajına gerek yok zira iki karanlık gölge rakibi kontrol ediyor zaten! Bu ülkede Trabzonspor taraftarının futbolu ciddiye aldığı kadar hiç kimse hiçbir şeyi ciddiye almıyor. Almayınca da hayat şıkı şıkı baba kıvamında akıp gidiyor.

Trabzonspor için yeniden liderliği ele geçirme, Alanyaspor için ise prestij mücadelesiydi Alanya'daki müsabaka. Akdeniz'in boğucu nem oranı yüksek ikliminde liderlikten fazlasını beklemiyordu Trabzonspor taraftarları. Müsabaka başlar başlamaz bordo mavili ekip farkını ortaya koydu. Ve Alanyaspor defansının hatasını golle tescilledi. Sonuçta futbol hatalar oyunu. Sörloth kuzey ikliminden Akdeniz'e yeni gelmiş gibi iki net gol pozisyonunu heba etti ilk yarıda. Nwakaeme'nin yokluğunda hücum hattının sol yanı iyice yavanlaştı. Orta sahada Jose Sosa'nın yokluğu ise ayrı bir problematik Trabzonspor adına.

Türk hakemleri bir tuhaf futbolda. En basit Yeşilçam rollerine bir babaanne şefkatiyle düdük çalıyorlar. Art arda yapılan dört faule ise devam diyorlar. Nwakaeme'ye bir pozisyonda dört faul yapıldığı için telef oldu adamcağız.

Jose Sosa neden oynamıyor? Takımı otomatiğe bağlayıp Karadeniz'de cankurtaran kulübesinden mi izliyor şampiyonluk mücadelesini?

İlk yarının doğru dürüst bir analizini yapmak zor zira kameranın yeri çok kötü. Sahanın bütünündeki aksiyonlar yakın plan kalıyor TV çekiminde. Trabzonspor ilk yarıda tek pozisyon verdi, onda da golü kalesine gördü. Alanyaspor ilk yarıda oynadığı liberal futbol anlayışının ödülünü 1-1'lik eşitlikle aldı.

Karaoğlanı da Ecevit'i de aynı bu hakemlerin. Ekuban topa çıkıyor faul, tekme yiyor devam, sıradan bir faul yapıyor sarı kart! Türkiye'de hakemler futbola tenezzül etmiyor. Etmeyince de seni sıradan bir rakiple eşitliyor, amatörleştiriyor.

İkinci yarıda Trabzonspor'un Phillip Novak ile bulduğu ikinci gol maskeli hayat öpücüğü gibi tatsızdı. Alanya sahada epeyce mobildi, istasyon üstüne istasyon denediler. Trabzonspor'un hücumdaki bütün yükü Aleksandr Sörloth'un sırtına binince müsabakada ibre otomatikman Alanyaspor'a döndü.

Türkiye'de hakemler miyop olmasaydı Trabzonspor şu anda on puan önde liderdi ya ayrı bir konu. Müsabakanın son bölümünde mücadele sertleşti. Hüseyni'nin rakibine yaptığı sert harekete pek bir anlam veremedim. Yani Trabzonspor şampiyonluğa oynuyor, liderliği Başakşehir'e teslim etmek üzere, Hüseyin Cimşir defanstan futbolcu çıkartıp oyuna defansif futbolcu sokuyor. Alanyaspor defansı da güle oynaya gidip beraberlik golünü atıyor.

Eline kadar gelmiş şampiyonluk çansını dördüncü İstanbul hırsızına teslim ediyor. Neresinden baksan tutarsız ve de ahmakça!

Bir parantez de bir prestij müsabakasında bile hakeme yüklenen Erol Bulut'a! Senden önce Fenerbahçe'de Erdoğan Yılmaz vardı. Liverpol'un İan Rush'ı! Sen o zamanlar Almanya'da hamburger yiyordun. Sana Fenerbahçe'den hamburger yok yani! Onun için havada Bulut sen Fenerbahçe'yi unut!

Önceki ve Sonraki Yazılar