15.03.2021, 08:17

NEŞTER VURMA ZAMANI!

Bu karşılaşma iki takım açısından da önemliydi. Birisi matematiksel olarak zirveye ortak olmak için diğeri ise ligde kalabilmek için kazanmak zorundaydı.
Erzurumspor son iki sezondur Trabzonspor’u yenememiş ve bordo-mavili kaleye hiç gol atamamış. Erzurumspor için bu sezon çok zor geçiyor, kadrosu ligde kalmaya yetecek güçte değil. Forveti sonuç getiremiyor, o yetenekte isimleri maalesef yok!
Trabzonspor, Fenerbahçe mağlubiyetinden sonra bir türlü belini doğrultamıyor! Gün geçtikçe daha da kötüye gidiyor.
Abdullah Avcı, sistem takımı kurmak için her şeyi yapmaya çalışıyor ama futbolcularının buna katkısı hiç olmuyor! 11 haftalık bir maç trafiği var ama bordo-mavili oyuncular sezon bitmiş havasında. Avcı, defans sorununu büyük ölçüde çözeceğe benziyor ama bu forveti nasıl çözecek, onları nasıl sisteme katacak bilemiyorum?
Ekuban ve Nwakaeme ikilisi neden bu kadar kötüye gitti? Koşmuyorlar, arkadaşlarıyla yardımlaşmıyorlar, kaybettikleri topları kovalamıyorlar, hücum pes yapmıyorlar! Yüzleri asık, mutsuzlar gibi! Bu ikili ile derhal konuşulmalı, hesap sorulmalı. Bu kulübün büyüklüğü hatırlatılmalı, gerekirse çok ağır şekilde cezalandırılmalılar.
Bakasetas oyunun belirli bölümlerinde sahneye çıkıyor, onun dışında yan gelip yatıyor. Trabzonspor’un yükünü taşıyacak güce hala erişemedi! Bakasetas ve Yunus Mallı birlikte denendi ama oyuna en ufak bir katkı veremediler! Bu iki ismin kefili Avcı’dır, alınmaları için rapor verdiğini net biliyorum.
Erzurumspor karşında görevini kusursuz yaptı diyebileceğim iki isim var; Hüseyin Türkmen ve Abdülkadir Parmak. Hüseyin moralsiz olmasına rağmen görev verildiğinde yeteneği doğrultusunda elinden geleni yapıyor. Abdülkadir Parmak ise sakatlıktan yeni çıkmasına rağmen çok çalıştı, takımını hücuma çıkaracak hamlelerin hepsine imzasını attı. Berat ile birlikte merkezin yükünü üstlenecekler.
Erzurumspor karşısındaki oyunu çözmek mümkün değil! Umutsuzluğa kapılmış, moralleri tükenmiş gözükmesi bile Trabzonspor kimliğine yakışmıyor! Sadece hocanın istemesiyle olmaz, futbolcular istemezse hiçbir şey istenilen boyuta gelemez!
Trabzonspor’un acilen iki kenar beke ihtiyacı var. Mevcut isimlerle seneye de hedefe ulaşılamaz! 
Hocanın gelecek sezonun planını yaptığını biliyorum. Hazırlayacağı rapor doğrultusunda transferle yapılmalıdır. Başkan Ağaoğlu transfer işlerine karışmamalı.
Trabzonspor’da herkesin kredisi biterken, kredisi bitmeyen tek isim Abdullah Avcı.
Avcı, takımın çöküşünü çok net görüyordur ve sezon sonu neşterini gerektiği gibi kullanacaktır!
Zaman neşter vurma zamanı!
     
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu