Nevzat Aydın’a helal olsun!

nevzat.jpgİzmir’de meydana gelen depremden 65 saat sonra göçük altından çıkarılan Elif bebek, mucizenin de adı oldu. Trabzonspor eski yöneticilerinden Yemek Sepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın, Twitter hesabından “Minik Elif’in hayatı boyunca tüm eğitim masraflarını üstlenmek istiyorum. Ulaşabileceğim bir merci bulamadım. Lütfen ailesi, yetkililer, birileri bana mesaj atarak ulaşsın. Evet gelecek saçma sapan tepkilere hazırlıklıyım” diye paylaşımda bulundu.

Aydın’ın paylaşımı büyük beğeni aldı. Nevzat Aydın daha sonra, “İzmir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’ndan Ulaş Bey aradı. Hiçbir sorun yok kızımızı okutacağız” dedi.

Aydın’ın paylaşımı sosyal medyada büyük yankı yaptı ve binlerce kişi Nevzat Aydın’a teşekkür etti. İşte teşekkür edenlerden bazılarının paylaşımları:

Kübra Akaydın: Bu davranışla diğerlerine ve aslında tüm Türk halkına iyilikte yarışmak için öncü olursunuz umarım.

Alemşah Öztürk: Keşke senin gibi her önemli girişimcimiz bir depremzede çocuğa el uzatsa.

Amazon: Saçma sapan tepkilere biz cevap veririz. Siz ulaşın yeter. Teşekkürler.

Galip Talip: Aynı takımı tutmaktan gurur duyuyorum.

Serdar: Bu tweetin alnı olsa da öpsek tepkisi verilir, başka da tepki verilmez başkanım.

Hakan Gündoğar: Sen ne kral bir adamsın be abi. Allah razı olsun.

Gökçe Emirzeoğlu: Allah sayılarınızı çoğaltsın Nevzat bey. Vicdanlı insanlara o kadar çok ihtiyacımız var ki! Benden kazandığınız her kuruş helali hoş olsun.

HB: Adamsın adam. Senin gibi adamlar ülkede hep var olsun.

Fatih Kantarcı: Bunlar örnek alınacak adımlar, ister şov deyin ister reklam. Üstelik adamın şova da reklama da ihtiyacı yok.

Samet Küçüktürk: Bu yaptığınız büyük iyilik ancak içi fesat, kalbi mühürlü insanların tepkisine yol açar. Allah sizin gibilere kazandıklarınızın çok daha fazlasını versin.

Nevzat Aydın’ı biz de kutluyoruz ve ‘Helal olsun sana Nevzat Aydın’ diyoruz.

******************************************************************

 

Avrasya’nın reklam ambargosu!

 

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın vefatı nedeniyle internet sitelerine ve yerel gazetelerin biri hariç hepsine tam sayfa ilan verdi. Yıldız’ın ilan vermediği gazete ise Kuzey Ekspres.

Yıldız’ın Kuzey Ekspres’e ilan vermemesinin nedeni tahminimiz o ki, Yomra Belediyesi ile olan ihtilafta Kuzey Ekspres’in objektif ve tarafsız gazetecilik yapmış olması.

Kuzey Ekspres, demek ki gerçekleri göz ardı etmiş olsaydı, objektif değil de taraflı yayın yapsaydı veya olan bitene seyirci kalsaydı tam sayfa ilanı alacaktı.

 

****************************************************************

 

Hekimoğlu, Ağaoğlu’nun yapamadığını yaptı!

hekimoglu.jpg​​​​​​​Trabzonspor’da Newton yolcu edildikten sonra, teknik direktörlük için birkaç isim önermiştik. Bu isimlerden biri Şota, diğeri Fatih Tekke, üçüncü isim de Osman Özköylü idi. Fatih ve Şota’nın sözleşmeleri devam ediyor. Çalıştırdıkları takımlar da zirve mücadelesi yapıyordu. Bu durumda Trabzonspor’u en iyi tanıyan isim Osman Özköylü idi. Trabzonspor’da yıllarca top koşturdu, antrenörlükte başarıdan başarıya koştu. Üst lige çok sayıda takım çıkarttı.

Trabzonspor Başkanı ve yönetimi ne hikmetse, Osman Özköylü’yü düşünmedi. Antalya’dan kovulan Tamer’in, Beşiktaş’tan gönderilen Avcı’nın peşine düştü. Bu isimlere kamuoyundan sert tepki gelince, bu sefer izleme komitesi başkanı İhsan Derelioğlu’nu geçici olarak takımın başına getirdi. Trabzon spor kamuoyu ve eski futbolcular İhsan Derelioğlu’na destek verince, yönetim yeni teknik direktör arayışını Alanya maçı sonrasına bıraktı.

Trabzonspor yönetiminin düşünmediği Osman Özköylü’yü, Hekimoğlu FK kulübünün başkanı Celil Hekimoğlu, çok doğru ve yerinde bir kararla teknik direktörlüğe getirdi. Osman Özköylü, Hekimoğlu ile sözleşme imzalamadan önce kolları sıvadı, Ankara’da oynanan Hacettepe maçı öncesi futbolcularla görüştü, taktik verdi ve Hekimoğlu Hacettepe’yi 3-0 mağlup etti.

Celil Hekimoğlu gerçekten nokta atışı yaptı. Aslında bu atışı Ahmet Ağaoğlu’nun yapmasını beklerdik. Ama yapamadı.

Osman Özköylü’nün, FK Hekimoğlu’nda fark yaratacağını söyleyebiliriz. Osman’a başarılar dileriz.

 

*******************************************************

Harf devrimiyle bir gecede cahil kalan ve mezar taşlarını okuyamadıkları için geri kaldığımızı iddia eden taifeye sormak lazım.

Osmanlı'da okur yazar oranı neydi? İlave olarak o mezar taşlarında doktora tezleri mi yazıyordu da okuyamayınca cahil kaldınız? (Temel Kahveci)

 

 

*********************************************************

 

‘Tam Kelimelere Sığınmak’

 Gazetemiz yazarı Gökhan Dihkan, sürekli okuyan bir isimdir. Gökhan okuduğu yazarların eserlerinden önemli bulduğu paragrafları bir kenara not eder ara sıra da sosyal medyada paylaşır.

Gökhan, bugünlerde Trabzon’un değerlerinden Necmettin Şahinler’in, ‘Tam Kelimelere Sığınmak’ adlı eserinden kısa bir paylaşımda bulundu. İşte o paylaşım;

"...Hallâc, Tavâsin adlı eserinde, İblîs’i Allāh'tan gayriya secde etmemekteki ısrarı yüzünden tevhîdin en güçlü savunucusu olarak tanıtmıştır. Ahmed Gazzâlî'nin İblîs ile ilgili düşüncesinin özeti ise şudur: "Tevhidi İblis'ten öğrenmeyen zındıktır.” Otuz üç gibi genç bir çağda, Hemedân'da derisi yüzülerek katledilen Aynulkudât Hemedânî de Temhîdat aslı Farsça eserinde “Aşk, iddia ve erdiriciliğin iki temel temsilcisi vardır: Hz. Muhammed ve İblîs. Gerçeğe varmak için bu ikisini de rehber edinmek gerekir. Rehber edinmek, mutlaka uymayı gerektirmez. Kendisine uyulmaması gerektiğini bize anlatan kişi veya güç de bir rehberdir.” der. Şüphesiz bu sözler ilk defa duyanları şaşırtacak hatta rahatsız edecek ifadelerdir; ama gerçek şudur ki ilâhî senaryoda nasıl Hz. Peygamber Allāh'ın iradesine uygun olarak görevini yapıyorsa, aynı senaryoda İblîs de o iradenin dışına çıkmadan görev yapmaktadır. İblîs’in/Şeytan'ın görevi, cemâlin/nûrun daha iyi parıldaması için celalin/narın ilahi irade ile bir kullanımıdır. Ama senaryonun iç dinamiği Hz. Muhammed'e uymanın hidayete, İblis'e uymanın ise insanı dalalete götüreceği şeklinde kurulmuştur. İnsan kendi seçimiyle ya bu yana ya da diğer yana gidecektir."

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar