‘Nişan almadan ateş etme’

‘Nişan almadan ateş etme’

AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunarak CHP İl Başkanı Necip Yıldız’ın eleştirilerine cevap verdi. Düşünmeden konuşmak nişan almadan ateş etmeye benzer diyen Balta, CHP

ELEŞTİRİ BELGELİ YAPILSIN

AK Parti Trabzon İl Başkanı Muhammet Balta düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. AKP’ye yapılan eleştirilerin yanlış ve haksız olduğunu belirten Balta, “Bize yapılan eleştirilerin gerçeklik payı yoktur. Eğer bir eleştiri yapılacaksa bunun bilgili ve belgeli bir şekilde yapılmasını istiyoruz” dedi. AKP’nin iktidara geldikten sonra Türkiye’de ve Trabzon’da çok önemli icraatlara imza attığını kaydeden Balta, CHP İl Başkanı Necip Yıldız’ın AKP’ye yönelttiği eleştirilere de cevap verdi. Düşünmeden konuşmak nişan almadan ateş etmeye benzer diyen Balta, CHP’ye düşünerek konuşmasını tavsiye etti. CHP’nin kendilerini eleştirmesinden rahatsız olmadıklarını dile getiren Balta, “Biz rotamızı şaşırmadık, bizim rotamız bu millete hizmet etmektir. Biz yatırımlarımızı yaparken CHP karşı çıkıyor, eleştiriyor ama yapıları da sahipleniyor” dedi.

 

AĞABEYLİK BÖYLE OLUR

2002 yılından İller Bankasının belediyelerin patronu olduğunu ifade eden Balta, “AKP iktidarıyla bu durum tersine dönmüş ve artık belediyeler İller Bankasının patronu olmuştur. AKP iktidarı döneminde belediyeler hiçbir ayrım yapılmadan İller Bankasından istedikleri kadar yardım almışlardır” ifadesini kullandı. CHP İl Başkanı Necip Yıldız’ın ‘Özak ağabeylik yapsın’ eleştirisine karşılık Balta şunları söyledi: “Ağabeylik her yönüyle Trabzon’u kucaklamaktır. Ağabeylik Sanat evi ile ilgilenmektir. Ağabeylik halkın içerisine girip onların sorunlarını dinlemektir. Ağabeylik bütün belediyelere Bayındırlık ve İskan Bakanlığından gönderilen eşit yardımlarla olur. Sayın Yıldız kendi belediye başkanlarına sorsun, Faruk Özak bunlara ağabeylik yaptı mı yapmadı mı?”

 

ADAYLARA EŞİT MESAFEDEYİZ

Yerel seçimlerin yaklaşmakta olduğunu kaydeden AKP Trabzon İl Başkan’ı Muhammet Balta, “AKP’nin korkusu ve kuşkusu yoktur. AKP Türkiye’yi nasıl yönettiyse Trabzon’da da bu gücü ortaya koyacaktır. Trabzon AKP’li milletvekillerini seviyor. Aramıza nifak tohumu sokmaya çalışanlar var. Bunlar asla başarılı olamayacaktır. Sayın Özak’ın savunulmaya ihtiyacı yok, ama sayın Özak’ın yapmış olduğu hizmetleri görmek istemeyenler var” dedi. KTÜ Rektörlük seçimlerine de değinen Balta, “Üniversiteye siyaset bulaştırıldığı söyleniyor, AKP, KTÜ rektörlük seçimlerine karışıyor deniliyor. Bunu ispatlasınlar, biz öğretim görevlilerinin özgür iradesine saygılıyız. Üniversitelerin özerk ve bilimsel yuvalar olmasını destekliyoruz. KTÜ Rektörlük seçimlerinde siyaseten bir rant elde etme peşinde değiliz. Bütün adaylara eşit mesafedeyiz. KTÜ’yü uluslararası platformda öne çıkaracak kimse biz onun arkasındayız” diye konuştu.

 

5 YILDIZLI HASTANE OLACAK

Akçaabat’ta yapılması planlanan hastanenin 3 yıllık bir olay olduğunu dile getiren Balta, Karayollarının Akçaabat’taki arsayı hastane yapılması şartı ile Sağlık Bakanlığına devrettiğini hatırlatarak, “Bu arsa üzerinde hastane yapılmasıyla ilgili ihale bugün yapılacak. Bu konuda farklı görüşler ortaya çıktı, bu insanlar daha önce neredeydi. O zaman buna alkış tutanlar şimdi neden fikir değiştirdiler” ifadesini kullandı. Otel yapılmasına karşı olmadıklarını belirten Balta, “Trabzon’da daha çok arazi var oralara da 5 yıldızlı otel yapılsın ama 5 yıldızlı bir hastaneye de kimse karşı çıkmasın” dedi. AKP’nin Belediye Başkan adaylığı konusunda basında bazı isimlerin yazıldığına dikkat çeken Balta, “Bu konuda bütün teşkilatlarımızın fikrini alıp bir isim üzerinde karar vereceğiz. Çalışmalarımız sürüyor ama henüz isimler belirlenmemiştir. Çalışmalarımızın sonunda belirleyeceğimiz ismi açıklayacağız” diye konuştu. TMO’nun fındık satış kararı almasının piyasayı olumsuz yönde etkilediğini kaydeden Balta, “Biz Fiskobirliğin tekrar canlanıp ayakları üzerine durmasını istiyoruz. TMO Müdürüyle görüşüp alınan fındık satış kararını tekrar değerlendireceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.