O GECE

 igne1.jpg  Bu ne hengâme! Bu ne tantana! Aman Allah’ım! Camia Ünal Karaman’ın gönderileceğini öğrendiği gece ortadan ikiye bölündü. Öyle böyle değil. Trabzon’da yakılan ateş tüm Türkiye’ye yayıldı. Siyaset sahnesi karıştı. Diğer takım taraftarları da olaya dahil oldu! Trabzonsporluların Trabzonspor’u Ünal Karaman üzerinden vurmasını anlarız da o diğer takım taraftarlarının Ünal Karaman üzerinden Trabzonspor’u vurmaya çalışmasını başka anlarız! Neyse oraya girmeden devam edelim. O ateş elbette sosyal medyada parlatıldı. En yakın tanıdıkları futbolcu Colman olan ve çoğu ergen diye tabir edeceğimiz kendini Trabzonsporlu adleden bazı taraftarlar Karaman’ı Trabzonspor’un önüne koyarak bu camianın başkanına ve yönetimine savaş açtı. Ahmet Ağaoğlu’nun, Mehmet Yiğit Alp, Ertuğrul Doğan ve Sertaç Güven de dahil olmak üzere yöneticilerin annesine ve eşlerine hatta çok acıdır ki çocuklarına varıncaya kadar en galiz küfürler edildi. Yerel medyadaki arkadaşlarımıza da aynı şekilde küfürler savruldu. Yönetime yönelik “istifa” sesleri yükseldi. O kara gece, Trabzonspor tarihinin en “operasyonel” gecesiydi. 

İÇERDE NELER OLDU?

  igne2.jpgBu operasyonu yapanlar, yönetimin geri adım atacağını, karşılıklı fesih kararından vazgeçeceğini sandı. “Önümüzde duramazlar” dendi. Dışardan bakanlar için durum böyleydi. Oysaki içeride işler böyle yürümüyordu. O kara gecede dışarıdaki taraftarlar Ünal Karaman’a destek verirken kulüp binasının içinde Divan Başkanı Ali Sürmen’in de olduğu görüşmelerde Ünal Karaman ile karşılıklı fesihin şartları konuşuluyordu. 

“BENİ KOVUN” MESAJI

 igne3.jpg Trabzonspor Başkanı Ağaoğlu ve yönetiminin geri adım atmaması kulüp tarihi açısından çok ama çok önemliydi. Onur ve Burak olayında yaşananlar da bunun bir benzeriydi aslında. Orada da geri adım atmadılar burada da! “Tek büyük Trabzonspor mesajını verdiler. Peki, işler nasıl bu noktaya gelmişti. Geçen sezon sonunda da sezon başladıktan sonra da aslında Karaman’ın ne yeni bir sözleşme yapmaya ne de sezon içerisinde devam etmeye yanaşmadığı gerçekleri var karşımızda. Başkan Ağaoğlu’nun anlattıklarından bunu çıkartıyoruz. Karaman’ın dönem dönem yaptığı açıklamalarından bunu anlıyoruz. Karaman’ın neden devam etmek istemediğini neden sezon içerisinde ara ara bırakmak istediğini çok anlamlandıramadık. Bazı maçlardan sonra yönetime yönelik verdiği “Transferleri ben yapmadım, yaşıyorum sadece yaşıyorum” gibi açıklamaları da neden yaptığını hiç kimse bilmiyor! İşin özü, Konya maçından sonda Ağaoğlu’nun sözlerini kendine fırsat bilen Karaman, Kayseri maçından sonra yaptığı o kabul edilemez “Boğazına takılırım, başkan taraftar gibi konuştu. Taraftarların eleştirilerine yanıt vermiyorum” açıklamalarıyla “Beni kovun” demişti. 

NEYİ YANLIŞ YAPTILAR?

  Geçen de burada bir analiz yayınladık. Dedik ki “Ağaoğlu ve yönetimi nerde yanlış yaptı” diye? Gerçekten biz bir yanlış göremedik. Hiçbir başarısı olmayan Ünal Karaman’a Trabzonspor’u emanet ettiler! Arkasında durdular. Onur ve Burak kararını alarak önünü açtılar. Sezon bitti masaya oturup iki yıllık sözleşme imzaladılar. Para ise para, transfer ise transfer. Bu başkan ve yönetim Ünal Karaman’ın arkasında durmaktan, yanında olmaktan başka hiçbir şey yapmadı. Takım yenildi başkan çıktı “Sorumlu benim” dedi. Türkiye’de hiçbir teknik direktöre nasip olmayacak şekilde oyuncularının ödemesini günü gününe yatırdı. Karaman çıkıp “Bana bu yönetim şuralarda yanlış yaptı!” demedikten sonra bunu da gerekçeleriyle ortaya koyamadıktan sonra bizim fikrimiz değişmeyecek.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.