O GÜNÜ KURTULUŞ GÜNÜ İLAN EDECEK!

O GÜNÜ KURTULUŞ GÜNÜ İLAN EDECEK!

Trabzon Şoförler Odası Başkan adayı Ömer Hakan Usta, kazanırsa 7 Ocak’ı şoför esnafın kurtuluşu olarak ilan edeceğini söyledi.

Röportaj: Bahar KURBAY
Trabzon Şoförler Odası Başkanını seçmek için 7 Ocak’ta sandık başına gidecek. Başkan adayı olarak mevcut başkan Turan Altuntaş, Hüseyin Turgut Aydın ve Ömer Hakan Usta çıktı. Adaylardan Ömer Hakan Usta, gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.
İşte Ömer Hakan Usta’nın şoförler cemiyetinde bomba etkisi yaratacak o sözleri;

KUTUPLAŞTIRMAYACAĞIZ

-Son durum ne? Genel bir değerlendirme yapar mısınız?

Birlik beraberlik anlamında mesajlar vermeye devam ediyorum. Şuanda Turan’a oy verenler ve vermeyenler diye ikiye ayrılmış durumdayız. Biz herkese eşit ve adaletli hizmet vereceğimizi, kesinlikle kutuplaştırmayacağımızı ifade ediyoruz. 21 projemiz var. Durak durak gezip toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz. Bazı duraklarda toplantı yapamadık. Biz adaletli bir seçimden yanayız.

SİGORTA ŞİRKETİ KURACAK

-Projelerinizden en dikkat çekici olanları paylaşır mısınız?

Birinci olarak çekici servisi, bu anlamda bir hizmet dahi yok. Sigorta şirketi kuracağız, 15 firma ile anlaşacağız, araçlarını komisyonsuz bu hizmetten faydalanacaklar. Bir başka hizmetimiz hukuk bürosu, odamız bünyesinde avukatlarımız olacak. Danışıp bilgi alabilecekler, ücretsiz olarak davalarını takip ettirebilecekler. Petrol istasyonu(Trabzon Şoförler Odası Akaryakıt İstasyonu) kuracağız, federasyon başkanımızla görüştük. En az maliyetle akaryakıt kullanabilecekler...

5da1072f-1941-4d07-9a3e-5ce521340cff.jpg0581d338-013d-4fd4-a37e-764bc645d93f.jpg

“TURAN BAŞKAN DESPOT”

-Aday olduğunuzdan beri Turan başkan ile bir rekabet söz konusu...Olumlu bir gelişme söz konusu mu?

Maalesef karşı taraftan olumlu davranışlarımıza olumlu adım karşılığını alamıyoruz. Despotluk, ben ne dersem o anlayışı ile hareketlere devam ediyor. Bizim yanımızda olan üyelerimiz odaya gittiğinde terslenmiştir, yüzlerine bakılmamıştır. Bizim yanımızda olanları dışlamaya devam ediyor.

YÖNETİMDE KİMLER OLACAK

-Seçilirseniz yönetimde kimler olacak?

Oluşacak olan yönetim en az benim kadar bilgi birikimine sahip, bu odayı layıkıyla üst seviyelere getirecek arkadaşlarımızdan oluşacak. İlerleyen günlerde isimler konusunda bir açıklama yapacağız.

bfa6c028-9b53-4fd2-a9d6-c709a7aa576e.jpgc3830dab-9cc9-4116-938a-ae69d975f1dd-(1).jpg

1600 KİŞİ 1 KİŞİYE HİZMET ETTİ

-Başkanlık yarışını kazanırsanız ilk ne yapacaksınız?

Seçilirsek 7 Ocak tarihini Zafer ilan edip her yıl mevlit okuyarak kutlamalar yapacağız. Biz şoför esnafını uçurumun kenarından kurtarmak için mücadeleler veriyoruz. O günü de kurtuluş günü olarak kutlamayı düşünüyoruz. Maalesef 1 kişi 1600 kişiye hizmet edecekken 1600 kişi 1 kişiye hizmet eder hale geldi.

ELEŞTİRİLERE CEVAP VERDİ

-Uzun bir süre genel sekreterlik yaptınız ve bu doğrultuda “ iyi bir şeyler yapacak  olsaydı o dönemde yapardı” gibi eleştirilere cevabınız?

Odanın işleyişi yönetim kurullarıyla idam ettirilir. Ben orada genel sekreter olarak görev boyunca genel kurulu kararı alındıktan sonra yapmış olduğum işlerdir. Dolayısıyla benim yönetim kurulu kararında imzam yoktur. Maalesef oda yönetim kurulu toplantıları yerine başkan şöyle olacak söyler, imza atar geçerler. O dönem işleyişle alakalı hiç bir yetkim yoktu. Yapılan yanlışlar karşısında fikir belirttik. Ancak o dönem yaptırımımız olmadı.

“CEZA ALACAK BİRİ VARSA ONLAR”

-Hüseyin Turgut Aydın’da aday oldu. Oylar bölünecek...?

Hüseyin Turgut Aydın’a şans vermiyorum. O’na düşen görev gelip bize destek vermesidir. Her üye aday çıkabilir. Ancak önemli olan başarıya ulaşmaktır. Türkiye Şoförler Odası daha bize gelişen bu süreçte destek verdi. Biz abimizdir diyerek kendisini ziyaret ettik. Kendisi “Ben bir oy bile alsam adayım” dedi.  Bizde kendisine başarılar diledik. Hüseyin Turgut Aydın’ın aday çıkmasına en fazla Turan Altuntaş, oylar bölüneceğini düşünerek sevinmiştir. Hüseyin bey benim hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Ancak o belgelerin altında kendilerinin imzası var. Siz birinin suçlu olduğu iddiası ile şikayet edebilirsiniz. Ancak o bunun suçlu olduğu anlamına gelmez. Kendisi ceza alacağıma dair propaganda yapıyormuş. Soruyorum kendisi hakim mi, savcı mı? Eğer biri ceza alacaksa Hüseyin bey ve Turan bey olacaktır. Eğer burada suçlu varsa kendileridir.

dsc_0112.jpgdsc_0117.jpg

HELAL OLSUN DEDİRTECEĞİM

-Savaş ortamı gibi...Siyasetçilerden daha beter sizin ortam karışmışınız...

Bizim işimiz Rahmani, şeytan işleriyle uğraşmıyoruz. Ben bu yola çıkarken “Allah bana yalan konuşarak bu makamlara gelmeyi nasip etmesin” dedim. Biz bu makama geldikten sonra üyelerimize layık olmaya gayret edeceğiz. Bize oy verenlere “Annemden emdiğim süt gibi verdiğim oy helal olsun” dedirteceğim. Onları tehdit ve şantajdan kurtarıp huzurlu bir ortamda çalışmalarını sağlayacağız.

-Ziyaretleriniz sırasında nasıl tepkilerle karşılaşıyorsunuz?

Teveccühle karşılaşıyoruz. Sevgi seliyle karşılaşıyoruz. Şimdiye kadar hiç olumsuz tepkiyle karşılaşmadık. Bu arada birilerinin hat dışına çıkacağına dair söylentiler var. Buna ilk tepki verecek olan benim, herkes kendi durağı sınırları içerisinde çalışacaktır.

dsc_0132.jpgomer.jpg

SÖZÜNÜ ALMIŞ!

Trabzon Şoförler odasının Trabzon Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon merkezinden alınması bizim camiamız adına büyük bir kayıp. Ancak görevini tam anlamıyla yapamadığı için alındığı bir gerçek. Yapmış olduğum görüşmeler sonucunda seçimi biz kazanırsak bu görevi bize iade edeceklerini söyledi.

007-001.jpg
 

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.