OKUMAYAN SPORCU KALMASIN!

OKUMAYAN SPORCU KALMASIN!

“Okumayan sporcu kalmasın” projesi ile gençlere ve okumayan kişilere yönelik bir çalışma başlatan “Bir Duble Sır” kitabını çıkartan Neslihan Eyüboğlu, gazetemize açıklamalar yaptı.

Haber:Bahar KURBAY
Çok sayıda sporcuya imzalı kitap takdim eden Eyüboğlu “Maksadımız okuyan bir gençlik elde etmek. Bu doğrulta da projemizi Maçka ilçemizden başlattık. Tüm spor takımlarına ulaşıp kendilerine imzalı kitap hediye ediyoruz. Hem sporcular imzalı bir kitaba sahip oluyor hem de yazarın elinden alınan kitaplar merak ediliyor ve okuma hevesini artırıyor. Ortahisar kaymakamımız projeler konusunda ılımlı yaklaşıyor. Eylemlerimize başladık. Yazılı bir şekilde projemizi hazırlatıp, sunacağız. 2. Projemizde engelli kardeşlerimizle ilgili, Trabzon’da farklı bir çalışma yaparak engelli bireylerin kendi yazmış olduğu şiirleri  2 Aralık’ta düzenlediğimiz etkinlikte kendilerine okutturduk. İkinci aşamamızda bize müracaat eden engelli bireylerin şiirlerini bir kitapta toplayacağız. Kamuya bağlı Türkiye Sakatlar Birliği’nde Tayfun Serdar başkan ile projeyi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Asıl maksat engelli bireyleri topluma kazandırmak. Edebiyat acısında güzel eserler bırakmaya çalışıyoruz. ” dedi.
BAŞKAN TAÇ’TAN DESTEK ÇAĞRISI
Genç kuşak şairlerimizden olan Neslihan Eyüboğlu’nun bu atılımını destekleyen Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu Başkanı Adnan Taç ise “Aktif olarak edebiyatın içerisinde, ilk kilometre taşlarını tüketiyor. Gelecekte bu azmi ile çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Sosyal hayatın içerisinden şiirleri var. Çok fazla ağdalı cümleler ve imge kullanmayan sade bir dille yazıyor. Yaptığı proje ile alakalı 'estetik kaygısı olmayan güzel düşünemez' diye söyleriz. Sporcuların kitap okumalarını sağlamak maksadıyla başlattığı proje, çok daha erken yaşlarda yapılması gereken bir iştir. Zararın neresinden dönerseniz kardır mantığı ile yapması ciddi bir adım. Sporcularımızın kitap okuma alışkanlığını kazanma sürecinde atılmış güzel bir adım olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda kendisine yerel yöneticilerimizin katkı sağlaması gerek valilimiz, gerek kaymakamlığımız, büyük STK’lar maddi destek vermelerini isterim. Çünkü sanatla uğraşan bizler hep bu kaygıyı yaşıyoruz. Dolayısıyla o genç bir insan ve bunu sürdürülebilir hale getirmek istiyor. Trabzon sanat evi olarak ve ben Adnan Taç olarak üzerime ne düşerse yapabilirim. Biz söylediğimizin arkasında duran insanlarız. Kendisine destek olmaya devam edeceğiz. Ama bizden daha önce kendisine hem kulüplerimizin hem de yerel yöneticilerimizin imkanları dahilinde destek olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

009-029.jpg


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.