02.08.2021, 09:48

OKURA MERHABA

Sis Perdesi ekibinden bu yazıyı şu an okuyanlara selam vermek istiyoruz.

Yeni, diri, çalışkan, genç, heyecanlı bir ekibiz. Haftanın üç günü sizlerle beraber olup bölgemizden haberler vereceğiz. Konuşulanı daha çok konuşup, anlamlar sunacağız. Muhataplarından haberin gerçeğini öğrenip kulağınıza fısıldayacağız. Bu sayfayı okuyup bitirdiğinizde siz de bize katılacaksınız.  ‘’Dilek ve Temenniler’’ kutusu sizindir. İster WhatsApp ister e-posta üzerinden bize ulaşıp sözlerinizi aktarabilir ve bu köşeye katılabilirsiniz.

İlk günümüzde birkaç konuya değineceğiz!

Hayden başlayalım..

GAZETECİ

Biz gazeteciler doğru haber peşinde koşan, okuyucuyu doğru bilgilendirmeye çalışan insanlarız. Er meydanında; parmağı deklanşörde, aklı yazacağı metinde olan çalışanlarız. Bir çeşit güreşçi gazetecileriz anlayacağınız. Fotoğraf makinamız el ense çeker, kalemimiz künde atar, okur tuş eder. En iyi haberi yakalayabilmek için meslektaşlarımızla güreşiriz tabiri caizse. Habere giderken kucaklaşırız, haber atlattık yine kucaklaşırız. Bir de güleşçi gazeteciler vardır bizim mesleğimizde! Her daim avuçlarında dedikodu tozu taşıyıp, er meydanında altın için rakiplerinin gözlerine atar uyanıklar. Faul ve hileyle güreşen bu güleşçiler okur tarafından hiç de sevilmezler! Dedik ya biz güreşçiyiz… Doğru kalemin emanetçisiyiz.

Not: Güleşçi ne demek diye sözlüklere sarılan güleşçilere seslenelim. Öyle bir şey yok, lakabı biz size taktık!

YEREL GAZETECİ

Biz gazeteciler, yerel ve ulusal basın görevleri gerçeklerinden uzak durabiliyoruz zaman zaman. Sis Perdesi köşesi misyon yüklenerek yerel konuları en hızlı ve en güvenilir sunmak için yapılandı. Mülki idari amirlerimizle, seçilmişlerimizle, yerel yöneticilerimizle, iş insanlarımızla, sivil toplum örgütlerimizle ve kentimizin dar sokaklarıyla doğru haber için hasbihal olacağız. Bu köşede yerel gazetecilik yapılacak. Bu köşe herkese iyi gelecek.

YEREL GAZETE ALMAYI UNUTMAYIN!

Yazıyı bitirirken okurdan isteğimiz olsun. Yerel gazetelerin yaşam kanalı tirajlarıdır. Bu manada tüm yerel gazetelerin sizlere ihtiyacı var. Tirajlar yükseldikçe reklam kanalları genişler ve gazetecilik sektöründe çalışan dostlarınız biraz daha rahata erer. Bu satırları okudunuz, şimdi bir yerel gazete daha alıp okuyun lütfen!

Dilek ve Temenni:

WhatsApp: 0539 564 07 61/

E-Posta: trabzonekspres@gmail.com

Yorumlar (0)
25
açık
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:33
Güneş 05:59
Öğle 12:20
İkindi 15:47
Akşam 18:32
Yatsı 19:52