Havva  Lakutoğlu

Havva Lakutoğlu

OLGUNLAŞAN ÇÜRÜMEYE BAŞLAR!

CHP’nin yöneticilerine;

Sizler bugün için vatansever değil, koltuk sever oldunuz. Hiçbir adım atmadan, sadece hücum ediyor, bağırıyorsunuz, hepsi bu...

Toplumsal sorunları yansıtmada muhalefet partisi olarak üzerine düşen görevleri yapıyor musunuz?

Toplumumuzun incitilmesi, duyarsızlaştırılması karşısında, sahi siz ne yaptınız?

Sizin partinizin bugün için açılımı nedir?

Sosyal demokrasinin neresindesiniz?

Cumhuriyetin ana değerlerine bağlı, laik, hukukun üstünlüğü, insan hakları gibi konularda neden başarılı sınav veremiyorsunuz?

Ülkemizin çıkarlarını korumak konusunda neden bu kadar sessizsiniz?

Yanlış ve zayıf politikaların ortağı olmamak için partiden istifa eden milletvekiliniz için hiç mi utanmadınız?

Sizi hatalı bulan, doğru olmadığınızı savunan bir vekilinize karşı nasıl bu kadar tepkisiz ve de savunmasız kalabiliyorsunuz. Yazık size. Size kendi içinizdekiler inanmazken seçmen size nasıl güvensin?

Elimizden geldiğince yazıyoruz böyle bir muhalefet olduğu sürece ve de bu partilerin başındaki kişiler yani mevcut yöneticiler olduğu sürece iktidar partisi hiç fire vermeden yoluna devam edecektir.

Tayyip Erdoğan diyor siz yapıyorsunuz.

Tayyip Erdoğan’ın aşırı güvenli olmasının sebebi de sizsiniz

Devletin serasından bakalım daha ne kadar besleneceksiniz.

Son dönemde kendine has bir muhalefet anlayışı olmayan CHP, hükümetin de hiç önemsemediği, gale almadığı bir parti haline gelmiştir.

Oysa hiçbir rol tek başına oynanmaz. Hükümet ile beraber çıktığınız sahnede rolünüzdeki replikleri bazen şaşırıyorsun CHP.

Demokrasiyi özümsememiş bir CHP var karşımızda.

Sözde demokrasinin standartlarını yükseltmek amacıyla iktidara gelenler aslında milli iradeyi yükseltmek ve etkin kılmak sebebi ile iktidara geldiler. Bu arada asıl hedefleri olan “parti devleti” hayalini de gerçekleştirdiler. Her şey birilerinin iki dudağı arasına sıkışmış oldu. Bu sistemi başımıza getiren diğer partiler utanın! Seçtiğiniz politikalar ve yapıştığınız koltuk sevdanız yüzünden Türkiye bugün bağımlı olarak yaşıyor. Hiç mi vicdan azabı çekmiyorsunuz?

Sen halktın. Sen kamunun sesi, toplumun vicdanıydın. Ne oldu bu sorumluluklarına… Oyunun bir parçası olma hakkın yoktur. Nifak tohumlarını neden kendi bünyene aldın?

İnsanların bugün yaşadıkları sefalette senin de payın büyük.

Kanunsuz verilen emirlerin müsebbibi de sizsiniz.

Seçmeninizi aldattınız.

CHP’nin bazı gaflarına şöyle bir göz gezdirelim:

“Laiklik tehdit altında değil”, “Türbana özgürlük”, Fethullah Gülen bilgedir”, “Siyasete karışmayan tarikatlar iyidir”.

CHP vermek istediğin mesaj sahi nedir?

CHP’nin yerinde yıllardır yeller esiyor. Estikçe de CHP’yi savuruyor.

“Gitmek geliyor içimden; Bir sabah masmavi bir bulutun peşinden, dönüşü olmayan yerlere” diyor Ataol Bahremoğlu. Kendi ülkemize bizi yabancı ettiniz. Farklı diyarlarda rahat ve nefes alacağımızı ümit eder olduk.

CHP yıprandı. Hele de son dönemde gerekli donanıma sahip olmayan idarecileri ile daha da çok yıprandı. Hala bu yöneticilerle devam mı edeceksin CHP?

Hani bir söz vardır “Olgunlaşan şey, çürümeye başlar” diye… Sanırım CHP’de sağlam duruşunu ve dayanıklılığını yitirip, yıpranmaya başlamıştır.

Türkiye içinde bulunduğu coğrafi konum sebebiyle sürekli İslam ümmeti, Ortadoğu, cemaat, kimlik tartışmaları, mezhep kavgaları gibi konuların tartışıldığı ve tartışılacağı bir ülke durumunda. Peki yılların partisi CHP, tarihin aynasını biliyorsun da bugün neden bu önemli konuları ve göstergeleri kendine yol haritası olarak ve görev olarak üstlenmedin? Neden?

Bir ülkeyi hele de Türkiye’yi yönetmek için üstün vasıflara sahip olmak gerekmiyor. Sadece kendinizi kabul ettirmek ve halka inebilmektir as olan.

Bizim gibi ülkelerde seçim demokrasinin gereği için yapılmaz. Aslında demokrasi yoktur sırf halkın egosunu okşamak adına demokrasi varmış gibi gösterilerek halkı sandığa götürmektir amaç.

Referandumu, genel, yerel, cumhurbaşkanlığı seçimi ile neredeyse her sene sandık başına gider olduk. Seneye de bir seçim var. Yine bize arkadaşlarla, akrabalarla tartışma gözüktü. Peki kimler için ne için? Bir bardak suyu halkından esirgeyen bu politikacılar için mi? Boş verin, onlar yine efendi biz yine ezilen olacağız. Siz etrafınızdakilerle iyi geçinmeye bakın. Onların görevi zaten kardeşi kardeşe düşman etmek değil mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.