Ölüm viyadüğü

Ölüm viyadüğü

Trabzon'un Of ilçesinde bulunan viyadüğün giriş çıkışlarından dolayı ölümlü ve yaralanmalı birçok kaza meydana geliyor.

Trabzon-Of ilçe girişi, Çaykara yolu ayrımında bulunan viyadüğün giriş çıkışlarında bu güne kadar birçok kaza meydana geldi. Kazaların çoğu; viyadüğün Of-Trabzon yolu, Trabzon-Çaykara yolu girişinde ve viyadük altından geçen virajda meydana geliyor.

Hemen hemen her gün; ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı birçok kazanın yaşandığı viyadük için vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor. Viyadük konusunda birçok girişimde bulunan Of Belediyesi ise bu girişimlerden henüz bir yanıt alamadı.

olum-viyadugu-4.jpg

GÜNDE 2-3 KAZA OLUYOR

Viyadükte sıklıkla kaza olduğunu belirten Barış Işık isimli vatandaş, "Bu yolda her gün 2-3 kaza oluyor. Çoluk-çocuk buradan geçerken sıkıntı oluyor. Giriş-çıkış ve viyadüğün altındaki geçitlerde kazalar oluyor. 2 gün önce oldu. Bugün olmayacağı ne belli? Geçen gün viyadüğün altında bir kaza oldu. Yeri geliyor ölümlü kazalar oluyor.

Geçen gün dolmuş bekleyen çocuklara araba çarptı. Çocuklardan ölen olmadı ama ölebilirdi de. Mobeseden izlerlerse her şeyi görebilirler. Kavşak olursa daha iyi olur. Rize, Trabzon geçişinde kolaylık olur. Yetkililerden yardım bekliyoruz. Bir şekilde bu sorunun çözülmesini istiyoruz" dedi.

ÇIKAN ARAÇ GELENİ GÖRMÜYOR

Sürücülerin birbirini görmediğini vurgulayan Eyüp Sultan Seyhan, "Burada sürekli kazalar oluyor. Çıkan araç gelen aracı görmüyor o yüzden kazalar oluyor. Işık yok burada. Trafik ışığı olsa daha faydalı olur. Yukarıda ışık var ama buraya bağlı değil. Arabalar hiçbir şekilde diğer araçları görmüyor. Kör noktaya kalıyor. Sürekli kaza oluyor. Gözümün önünde birkaç defa oldu" diye konuştu.

olum-viyadugu-2.jpg

HİÇBİR ÖNLEM YOK

Önlem alınmadığını dile getiren Hüseyin Karagöz, "Trafik ışığı ve kavşak olmadığı için burada sürekli kazalar oluyor. Bunun önüne geçilmesi gerekiyor ama hiçbir şekilde önlem alınmıyor. Burada bir kuralsızlık var. Ters yönden buraya girenler oluyor. Tellerden geçen insanlar oluyor. Birçok insan tırın altında kalarak öldü. Hayvanlar da yoldan geçerken ölüyor burada. Belki trafik lambası veya kavşak şeklinde bir önlem alınması lazım. Maalesef hiçbir önlem yok" diye konuştu.

Haber: Kenan Akyüz

HABERE YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.