ÖMER SAĞIROĞLU YAKIŞANI YAPTI

omer-sagiroglu.jpg

 Spor Müdürümüz Hamza Mısır dün Trabzonspor’un yeni idari binasında bazı ziyaretler bulundu. Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu ile karşılaştı. Sağıroğlu “Yeni Asbaşkan” şeklinde yazılan haberlere cevap verdi. “Benimle ilgili yazılanların tamamı yalan” dedi. “Böyle bir çalışmam da yok kulisim de. Ayrıca bu ekip devam etmeli” diye de ekledi. Ömer Bey’i zaten iyi tanıdığımızı, böyle bir görevi alması durumunda üç ayda yıpranacağını yazmıştık. Ömer Bey bu açıklamalarıyla kendisine yakışanı yaptı! 


MUSTAFA BEYAZLI LİSTEYE GİRİYOR!

mustafa-beyazli.jpg
 
Trabzonspor’un eski yöneticisi ve TFF’nin eski yönetim kurulu üyesi Mustafa Beyazlı’nın listeye girmesi artık kesin gibi. Yine Trabzonspor’un eski yöneticilerinden Yılmaz Büyükaydın da listenin önemli isimlerinden biri olacak. Nevzat Aydın, yeniden “merhaba” diyebilecek mi? Bu soru da netleşmek üzere. Yine Oflu işadamı Hikmet Yeşilyurt’un listede olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yeni dönemde Özer Bayraktar yedek listeden asıl listeye alınacağı için onun yerine listeye kuyumculuk yapan Fatih Tonyalı’nın geleceği konuşuluyor. 
 
O TAAHHÜDÜ  ADAYLAR İMZALAYACAK!

o-tahahudu.jpg
 
Trabzonspor’un 2 Aralık’ta gerçekleştirilecek seçimli Olağan Genel Kurulu’na artık sayılı günler kaldı. Şu anda tek aday olarak Ahmet Ağaoğlu ön plana çıkıyor. Adaylar Perşembe günü saat 10.00’a kadar listelerini en az 200 imzayla birlikte Divan Başkanlığı’na teslim etmek zorunda. Tabi ki adaylar ayrıca değişen tüzük gereğinde Divan Başkanlığı’na şu taahhüdü de imzalayarak vermek zorunda: “Derneğin tüzüğüne aykırı olarak ve özellikle dernek Genel Kurulundan yetki almadan, eski borçların ödenmesi hususu hariç olmak üzere, şirketin bütçesinin %10’nunu aşan harcamalar yapmayacağımı ve aksi halde mal varlığı ile şahsen sorumlu olacağımı kabul ederim.”
 
MALİ SAYMAN KİM OLACAK?

mali-sayman.jpg

Yeni tüzüğe göre yönetim kurulundaki görevlendirmelere de bazı şartlar getirildi. Asbaşkan ve Genel Sekreter için “Derneğin en az 5 yıl asıl üyeliğini, süresine bakılmaksızın yönetim kurulu asıl üyeliği yapmış üyeler arasından seçilir” şartı var. Genel Sayman için ise bu şarta başka bir şart daha eklendi. “Mali konularda uzmanlaşmış üyeler arasından seçilir.” Bu şu demek! Ya Yeminli Mali Müşavir olacak ya da Bağımsız Denetçi! Gayet güzel bir uygulama. Bu gözler çarpım tablosunu ezbere bilmeyen Genel Sayman’lar bile gördü.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.