‘Onursal Başkan’ın çalışanının cevabı!

  Geçenlerde bu köşede; Karadeniz Gazetesi sahibi, Trabzonspor Onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz’a bir çağrıda bulunarak, üç aylık süre içerisinde gazetelerin sayfa sayısını 12’ye indirmesini önerdim ve bu hamle ile her bir gazetenin ayda 15 ila 35 bin lira tasarruf edeceğini belirtmiştim. Yılmaz ile daha sonra yaptığım telefon görüşmesinde önerimi yineledim. Yılmaz, ‘Ben bir karar aşamasındayım sen onlarla hallet, hayırlı işler’ diyerek, işi ölen ölsüne kepenk kapatan kapatana getirdi.
bbbb-015.jpgOnursal Başkan’a Kuzey Ekspres Gazetesi sahibi, yazarı ve amelesi olarak ben de hayırlı işler diliyorum.  Tüm zorluklara, sıkıntılara rağmen yaşadığımız sürece bu gazete ve kuzeyekspres.com.tr yayın hayatını sürdürecek.
                                          **********************
   
Gelelim gazetenin müdürlerinden Asım Kemal Güner’in, bize yönelik yazdığı yazıya. Asım bey, bizim gazetenin sahibi Onursal  başkana yazdığımız yazının özetini köşesine aldıktan sonra, ‘Müesseseler serbesttir. Kararları kendileri alırlar. Bu doğrultuda Hasan Kurt dahil kurumların kendi kararlarını kendilerinin vermesi gerektiğini düşünüyorum. Nasıl kurumlar yayın hayatına başlarken bağımsız karar vermişse bu konuda da kararı hür iradeleri ile alabilirler. Her gazete ekonomik anlamda kendi kararını alacak güç ve iradeye sahiptir. Böyle bir karara hiçbir kurum dahil olmaz ve olamaz. Karadeniz Gazetesi olarak çalışma arkadaşlarımızla birlikte okurlarımıza karşı olan sorumluluğumuzu yerine getirirken de kendi kararımızı da kendimiz veriyoruz’ diye yazdı.
 
 Bu satırları yazan Asım Kemal Güner, bu yazıyı yazdığı ve müdürlerinden biri olduğu Karadeniz Gazetesi’nden kovulduğunda, soluğu Kuzey Ekspres’in sahibi, yazarı ve amelesi Hasan Kurt’un yanında almıştı. Kurt, o gün Asım beye sahip çıkmıştı. Aynı Asım bey, bu gün Hasan beye aklı sıra, yol gösteriyor!  Gerçi Asım Kemal Güner’e de kızmıyorum. Çünkü o da kendisi ve o gazetede maaş alanlar açısından haklı.  Bu devirde öyle bir çiftlik nerede bulunur ki!
Hasan KURTunnamed-015.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar