TEKNOFEST Ordu yarışmaları sona erdi: Türk Yıldızları finalde nefes kesti

TEKNOFEST Havacılık ve Uzay ve Teknoloji Festivali'nin Ordu ayağındaki yarışmaları sona erdi.

Ordu Haber 31.07.2022, 18:59
TEKNOFEST Ordu yarışmaları sona erdi:  Türk Yıldızları finalde nefes kesti

TEKNOFEST Karadeniz çerçevesinde festivalin finali 7 branşta yarışmaların yapıldığı Ordu'da gerçekleştirildi.

29-31 Temmuz 2022 tarihleri arasında Tayfun Gürsoy Park'ta gerçekleşen festivalin Ordu ayağında karma sürü simülasyonu, sürü robotları, sağlıkta yapay zeka, jet motoru tasarımı, akıllı ulaşım, tarım teknolojileri, tarım ika yarışmaları olmak üzere toplam 7 yarışma düzenlendi.

TEKNOFEST'in Ordu'daki yarışmaları için 11 bin 593 takım başvurusunun alındığı öğrenilirken, etkinlik T3 Vakfı, Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ORTAR A.Ş. ve ORYAZ A.Ş., SYS Asansör ve Yürüyen Merdiven Sistemleri LTD ŞTİ ve Ordu Üniversitesi tarafından gerçekleştirildi.

Yarışmaların finalinde konuşan Savunma Sanayii Başkanlığı Prof. Dr. İsmail Demir, "Umudumuzun ve gençlerimizin sözlerini birçok ortamda duyuyoruz ama hayat bulduğumuz yer burası. Elbette bu tür etkinlikler sadece festival günleri değil, sadece TEKNOFEST'tir. Yıllar boyunca bir dizi çabayla gerçekleşir. Bu çabada gençler büyük bir özveriyle ve takım çalışması ruhu yaratarak bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Burada yarışmalardan ve derecelerden bahsediliyor, ancak buraya katılmak ve deneyim çok mantıklı. Bu anlamı bir ömür boyu hatırlayacaksınız ve umarım bunlar gelecekte büyük başarılarının ilk adımları olur."

Konuşmanın ardından yarışmaların kazananlarına ödülleri Savunma Sanayii Başkanlığı Prof. Dr. İsmail Demir, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Türk Yıldızları nefes kesti

Ödül töreninin ardından Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam ve protokol üyeleri ile binlerce vatandaş, Türk Yıldızları pilotlarının Ordu semalarında sunduğu performansı izledi. Gösteride Ordu plajı insanlarla dolup taşarken, gösteri ekibinin tehlikeli akrobatik hareketleri izleyicilere heyecan ve gurur dolu anlar yaşattı.

Yorumlar (0)