Orhan Bıçakçıoğlu’nun açıklaması!

   Beşikdüzü eski Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, ‘Aşiyan Düğün Salonu ve Ali Şükrü Bey’ başlıklı yazımıza bir açıklama gönderdi. Bıçakçıoğlu’nun açıklaması şöyle;
‘Merhaba, Ali Şükrü Bey ile ilgili yazınızı okudum. Belediye Başkanı konuyu çarpıtmış. O tesisi ben projelendirdim. Gidip gördünüz mü? Bu bölgede böylesi bir yer yoktur. Kapalı ve açık iki alanı vardır. Proje Ali Şükrü Bey Kültür Merkezi olarak yap işlet şeklinde ihale edilmiştir. Ve Belediye Meclisinden bu şekilde geçmiştir.
 13bbc7e2-76b1-42ca-9d35-440acf558f6b-001.jpg Kendi dönemimde Açtığım caddelere de benden önceki belediye başkanlarının ismini verdiğim gibi aynı zamanda Recep Tayyip Erdoğan, Ali Şükrü Bey, Rauf Denktaş, Adnan Menderes ve Adil Ali Cinel gibi Beşikdüzü’nün yetiştirdiği devlet adamlarımızın isimlerini verdim. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki, beş yılda yaptıklarım diğer tüm ilçelerde yapılanların toplamından fazladır. Trabzon için kırk yıldır üzülüyor ve ağlıyorum. Nüfusu artan tek ilçe Beşikdüzü’dür. Bu sizce tesadüf mü? Kapasitemin yarısını bile kullanamadım. Maalesef Trabzonspor’la kırk yıldır avutuluyoruz. Fındık ta afyon olmuş bu ilde milleti uyuşturmuş. Birde Basın adına basından geçinenler (siz hariç) bu memleketi geri bırakmıştır. Hemen şimdi siyasetçiler de var demişsindir. Siyasetçiler tırı vırı! Bak Rize Üniversitesine 750 trilyon harcayarak 550 lojman yapıldı. İki yıl önce gidip bir görmeni isterim. Nasıl yapıldığını araştır. Ben söylemeyeyim. İşte siyaset bu! Trabzonspor son kupayı aldığı Urfa’daki stat 1994’te yapıldı. Türkiye’nin en büyük stadıydı. M. Ali Yılmaz açmıştı. İşte üçüncü ligde oynayan Urfaspor’a 60 bin kişilik stat yapmaktır siyaset.
Bu ilde üç buçuk yıl vekillik ve beş yılda Beşikdüzü’nde belediye başkanlığı yaptım. Sen ne yaptın dersen; bir gün buluşalım sana hem göstereyim hem anlatayım. Bugün cuma namazı benim yaptığım Pazaryerinde kılındı görmeni isterim. Türkiye’de bir eşi yok. Teleferiğe binmeni isterim.
Bu yazdıklarımı ister yaz, istersen yazma. Ben arkama bile bakmadan oradan kaçtım. Ne demiş atalarımız; İnsan olan bırakır eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser. Kul görmese de Allah bilir inancıyla çalıştım.  Selam ve hürmetlerimle. Orhan BIÇAKÇIOĞLU. Kasabanın Şerifi’
*
   Başkan Ali Şükrü beyin adının arsanın yap işlet modeli ile ihale edildiğinde verildiğini söylüyor.  Mevcut Başkan Ramis Uzun ise, ‘Belediye meclis kararları ortada. Meclis böyle bir karar almamış’ diyor.  Ayrıca Meclis kararı da ne derece geçerli o da tartışılır. Eski Başkan açıklamasında bizi muaf tutarak basını da eleştiriyor. ‘Basın adına basından geçinenler’ diyor. Eski Başkan basından kimin kimlerin geçindiğini bir açıklasa da onu da öğrensek!  Açıklamasa kendi döneminde basına ne kadar ödeme yaptığını biz açıklayacağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar