Örs, ameliyat mı olacak?

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM’de yemin ettikten sonra burun ameliyatı olmak için Ankara’da estetik uzmanı aramaya başlamış.

İYİ Parti’nin deneyimli milletvekili Koray Aydın ile birlikte Ankara ilçe teşkilatlarını ziyaret eden Hüseyin Örs’ün, hafiften kalkan burnunu eski haline getirmek için Ankara sosyetesinin yakından tanıdığı ünlü estetik uzmanından randevu almaya çalıştığını duyduk.

Hüseyin Örs’ün, Trabzon’daki sırdaşı ve yakın dostu Derviş Köz, “Hüseyin Ankara’ya bir gitti, pir gitti” dedi. Köz, Örs’ün Ankara’da yoğun bir programı olduğunu, bu nedenle Trabzon’daki yakın dostlarını ve arkadaşlarını arayamadığını söyledi.

Bu arada Hüseyin Örs’ün, Ankara’da harıl harıl ev aradığı bildirildi. Örs’e, ev bulma konusunda İYİ Parti milletvekili Koray Aydın’ın yardımcı olacağı kaydedildi.

 

Tescilli kütüphane!

Atapark’taki il halk kütüphanesi, kültür ve tabiat varlıkları koruma kurulu tarafından üç- beş yıl önce tarihi eser statüsünde tescillenmiş. Betonarme bir yapı olan il halk kütüphanesi bu nedenle yıkılamıyormuş.

Trabzon’un yetiştirdiği değerlerden biri olan merhum Mahmut Goloğlu, Atapark ve çevresini anlattığı bir yazısında, mezarlıktan bozulup yapıldığı için halkın ‘Ahiret Parkı’ dediği parkın içinde, caminin yakınında göze çirkin gelmeyen bir gazino olduğunu belirterek, “Gazino binası caminin o kadar burnunun dibindeki, gazinonun hoparlöründen çıkan manalı manasız gürültüler, inceli kalınlı şarkı ve saz seslerinin camiden geldiği sanılır. Camiden şarkı sesi gelir mi diyeceksiniz. Evet, gelmez ama caminin burnunun dibinde de ‘yandım alamadım’ şarkıları çalınıp mukaddesata hürmetsizlik edilmez. Bir caminin yanından gelecek en güzel, en dokunaklı, en manalı ses, güzel ezan sesidir” diyor.

Mahmut Goloğlu’nun belirttiği gazino, bugün Atapark’taki il halk kütüphanesinin bulunduğu alanda ve önünde idi... 1960’lı yılların başında yapılan bu kütüphane, bugün tescilli bir yapı… Tekel binasının ilk bölümünün bugünkü alışveriş merkezinin bulunduğu binayı tescilleyen kurul herhalde kütüphane binasını da tescillemiştir.

Kütüphane’nin 2. Derece tescilli bina olması bir yerde iyi bir yerde de kötü. İyi, çünkü yıkılmayacak. Kötü; çünkü mimarı bir özelliği yok ve caminin yanında.

Aslında doğru olan, kütüphanenin yıkılması ve yıkılan SSK binalarının yerine daha büyük daha kapsamlı yenisinin yapılması ve o alanın parka katılması.

 

Haydar Başkan!

AK Parti Trabzon il Başkanı Haydar Revi’ye Ankara’da büyük ilgi gösterilmiş. Haydar Revi iddiaya göre el üstünde tutulmuş. Haydar Revi, partisindeki siyasi ve ideolojik kamplaşmada taraf olmayan, görevini yapmaya çalışan iyi niyetli bir isim. Haydar Revi’nin Trabzon medyasındaki en büyük destekçisi Ali Savaş’tır.  Ali Savaş ile Haydar Revi’nin dostluğu ve arkadaşlığı il genel meclisi yıllarına dayanır. Ali Savaş, danışmanı olduğu internet sitesinde Haydar Revi’yi sıkıntıya sokacak hiçbir habere yer verdirmez. Revi’nin, Ankara’da el üstünde tutulduğu şeklindeki haber de bu sitede yer aldı. Haydar Revi, AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan aday adaylarından biri. Revi’nin büyükşehir başkan aday adayı olursa ilk destekçilerinden biri milletvekili Muhammet Balta olur. Adnan Günnar da, Revi’ye karşı çıkmaz. Haydar Revi, bugün itibarıyla Ahmet Metin Genç ve Mazhar Yıldırımhan gibi AK Parti’nin en güçlü belediye başkan adaylarından biridir.

 

Canalioğlu

aday olabilir!

Trabzon Belediye eski başkanlarından ve eski milletvekili Volkan Canalioğlu’nun, yerel seçimde İYİ Parti’nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olabileceği söyleniyor. Milletvekilliği sonrası partisinin hemen hemen hiçbir etkinliğine ve çalışmasına katılmayan Volkan Canalioğlu’nun, büyükşehir belediye başkan adayı olması halinde, seçilme ihtimalinin yüksek olduğu söyleniyor. Muhalefet partilerinin ve AK Parti’nin küskünlerinin oyunu alacak isim olarak gösterilen Volkan Canalioğlu, adaylık konusunda ser verip sır vermiyor.

 

Ustaömeroğlu

Ortahisar’a!

İyi Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs’ün, yakın dostu ve arkadaşı olan Trabzon Mimarlar Odası Başkanı Gürol Ustaömeroğlu’na Ortahisar Belediye Başkan adaylığını teklif edeceği öne sürülüyor. Demirel ekolünden gelen iki ismin önümüzdeki günlerde bir araya geleceği, yerel seçimle ilgili sohbet edeceği bildirildi. Ortahisar’da sevilen ve sayılan bir isim olan Gürol Ustaömeroğlu’nun belediye başkan adaylığı konusunda nasıl karar vereceği önümüzdeki günlerde netleşecek.

 

Sümela’ya teleferik

para basar!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, Sümela’da teleferik yapılması için alt yapının tamamlandığını, bakanlıklardan gerekli izin ve desteğin alındığını söyledi. Başkan Gümrükçüoğlu, teleferik hattı ihalesinin bir iki ay içerisinde yapılabileceğini söyledi.

Sümela Manastırı’na vadiden yapılması planlanan teleferiğin Türkiye’nin en karlı yatırımlarından biri olacağını söyleyen uzmanlar, “Sümela’yı yılda 700-800 bin kişi ziyaret ediyor. Teleferiğe yılda 500 bin kişi 2 dolar ücret ödeyerek binse yılda bir milyon dolar eder. Teleferik, maliyetini üç veya dört yılda kazandırır. Ayrıca bölgede yapılacak restoran ve turistik tesislerle gelir daha da artar. Sümela’ya teleferik geç kalınmış bir yatırımdır” dediler.

 

Emre Aksoy’un

tam sayfa ilanı!

Trabzon’da inşaat sektöründe hızla büyüyen isimlerden biri olarak dikkat çeken ve konut üretimini İstanbul’da sürdüren, AKS İnşaatın yönetim kurulu başkanı Emre Aksoy’un dün yerel gazetelerin birinde tam sayfa bir tebrik ilanı vardı. Emre Aksoy tebrik ilanında, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde, Bakanlar Kurulu’nda yer alan Trabzonlu hemşerilerimiz; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a, kabinede yer alan tüm bakanlarımıza, yeni görevlerinde başarılar dilerim. Ülkemiz, milletimiz ve Trabzon’umuz için hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Emre Aksoy’un, tebrik ilanı farklı yorumları da beraberinde getirdi.  

Önceki ve Sonraki Yazılar