Ortahisar  Adaylarıyla Başkent’e!

Ortahisar Adaylarıyla Başkent’e!

AK Parti İl Başkanı Haydar Revi 25 Ekim’de yapılacak Ortahisar Kongresi öncesi aday olmayı düşünen isimlerle birlikte istişare için Genel Merkeze gidebileceklerini söyledi.

Revi AK Parti’de üç dönem kuralı olduğunu belirterek, “Bu vekillikte de belediye başkanlığında da  geçerli. Ortahisar’da mevcut başkanımız Temel Altunbaş üç dönemi tamamlandı. Tamamlamış olması başka kademelerde görev almayacakları anlamına gelmez. Bu bir bayrak değişimidir. Görev süresi sona erenler partimize farklı mecralarda hizmet edeceklerdir. Ortahisar ve Of ilçemizin taliplisi fazla. Aday olanlar değerlendirilecek. Gerekirse belli sayıda arkadaşımızla birlikte genel merkeze gideceğiz. Ortahisar’da ve Of’ta bunu yapabiliriz. Kongreden bir hafta önce Ortahisar adayı netleşir. Burada il başkanına vekillere soruluyor. Koordinatörümüz Zonguldak milletvekili adaylarla görüşüyor” dedi.

BUGÜN İKİ KONGRE

Kongreleri yapmaya başladıklarını da kaydeden Revi, “5 Eylül’de başladık, 6 ilçede kongrelerimizi yaptık. Pazar günü(bugün) Şalpazarı ve Beşikdüzü ile devam edeceğiz. 25 Ekim’de de Ortahisar kongresini yapıp ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. İl teşkilatı, koordinatör ve genel merkez düzeyinde çalışma yapılıyor. İlçeler tek tek değerlendiriliyor. Başkan adayına karar vermeden önce çok adayla genel merkeze gidiliyor. Bir aday üzerinde uzlaşılıyor. Bu şekilde kongreleri yapıyoruz. Şalpazarı’nda mevcut yönetimle devam edeceğiz. Beşikdüzü’nde mevcut ilçe başkanıyla devam edeceğiz. Yönetimlerde asgari yüzde 50 civarında değişiklik oluyor” ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.