Ortahisar Belediyesi yerel buluşmalar!

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2019’un bahar aylarında yapılacak olan yerel seçimler öncesi, ‘Ortahisar Belediyesi yerel buluşmalar’ adıyla bir etkinlik başlattı. Ahmet Metin Genç, ilk buluşmayı, Trabzon’daki amatör spor kulüp yöneticileri, antrenörler, hakemler vs. ile yaptı.

ortahisar-belmediyesi.jpg

Faroz sahilindeki bir restoranda, davetlilerle sabah kahvaltısında bir araya gelen Başkan Ahmet Metin Genç’i, buluşmada AKP il Başkanı Haydar Revi ve Ortahisar ilçe başkanı Temel Altuntaş yalnız bırakmadı. Genç’in düzenlediği toplantıda AKP il başkanı Haydar Revi de bir konuşma yaptı. Sabah kahvaltısına katılan amatör spor kulüp yöneticilerinden bazıları, AKP il ve Ortahisar ilçe başkanının toplantıya katılmalarını ve konuşma yapmalarını eleştirdiler.

TRABZONLULARI ŞAMAR OĞLANI ZANNEDENLERE!

trabzonlulara-şamar.jpg

Trabzon’da çekimleri yapılan ve eleştiriler yanında övgüler de alan ‘Sen Anlat Karadeniz’ dizisi tartışmaları da beraberinde getirdi. Diziyi izlemediğini söyleyen yazar Harun Çelik şunları söyledi;
‘Ben şimdi duydum valla haberim yoktu. Bu aptal gereksiz dizileri izlemem. Gün boyu mesaj atanlar oldu, en son demin Ankaralı bir arkadaşım arada, "Hocam, sizin oralarda cami imamı dövülürken millet izliyor mu" falan deyince, "Ya anlatsana nedir tam olarak konu" dedim. Adamlar İstanbul'dan geliyorlarmış, Trabzon şehrinin altını üstünü getiriyorlarmış. Şehrin en namlı abilerini dövüyorlarmış, köy imamından sokaktaki adama kadar herkesi kırıp geçiriyorlarmış. Akçaabat’ta, Sürmene'de milleti sıradan geçiriyorlarmış falan filan feşmekan. La bu hangi rüyada oluyormuş, kim görmüş bu rüyayı diye sordum. Aaaaa teeee veee denen bir televizyon kanalizasyonunda yayınlanıyormuş. Yani adamlar tüm Trabzonlular Fadime Hala oldu demeye getiriyorlarmış. Bu diziyi izlemeyin, izletmeyin, RTÜK'e de şikayet edelim. Osman Sınav Trabzon'a ya hiç gelmedi, ya kendisi Paris'te yaşıyor. Sahi senarist abiler siz ne içiyorsunuz da kafanız böyle güzel oluyor bi söyleseniz de biz de bilsek !!!
Diziyi eleştirenleri pehlivanlara benzeten Burhan Öztürk ise, ‘İstanbul’dan gelip Trabzon’u kaç kez tarumar ettiler? 96’yı unuttuk mu? Ya 2011’i? Ya HES’leri?... Ya yaylaları?, Ya çimentoyu?... Ya limanı?... Her defasında bizi tarumar edenlere teveccüh göstermedik mi? Ne konuşuyoruz? Bi dizide bilmem ne olmuşta, eee nolmuş? Burdan kabadayılık yapıyoruz, la senin ekmeğinle oynamış, kültürünle oynamış, Trabzonsporunla oynamış dokunmamışta, bi dizi mi dokunmuş? Bre pelvanlar...!’ dedi.
Burhan’a hak vermemek elde değil!

Kalfaoğlu’nun isyanı!

kalfaoğlunun.jpg

TESOB eski başkanlarından Halil İbrahim Kalfaoğlu, hacca gitmek için 8 yıl önce Diyanete kayıt yaptırmış. Halil İbrahim’e 8 yıldır sıra gelmemiş. Halil İbrahim, bu duruma isyan etti ve şöyle dedi:
‘Arkadaşlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tombala çekilişi yaptı. Yine hacca gidemiyoruz. 8 sene oldu yazılalı. Erken yazılanlara tombala çekilişinde çıkmış. Bu bir ihanettir. Hacca gitmek isteyen sırayla gitmeli. Kura ismi altında tombala çeken Diyanete soruyorum; ‘Kuranda veya Peygamberimizin sünnetinde böyle bir şey var mı? Yine torpil, yine kontenjan ve siyasilere peşkeş var. Bu hac olayına fitne katıyorlar. 80 bin kontenjan varmış. Ben şimdi yazılırsam bana dersin ki 10 yıl sonra sana sıra gelecek. Bir de akıl veriyorlar. 10-15 kişi yazılan hanginiz tombaladan çıkarsa, diğerleri sizinle beraber gidersiniz. Yalnız yazıldıysan vay haline! Ey hükümet, ey diyanetten sorumlular, Allah rızası için bu haksızlığa dur deyin. Hepsini rabbime havale ediyorum. ‘Her Arabistan’a giden hacı olmuyor’ bunu bilin’.
***
Halil İbrahim Kalfaoğlu, bir yandan her Arabistan’a giden hacı olmuyor, diyor. Diğer yandan da hacca gidemediği için feryat ediyor. Kalfaoğlu, Arabistan’a gidip o kadar parayı harcayana kadar, o parayı ihtiyacı olanlara dağıtırsa bize göre daha fazla sevap kazanır. Ve ayrıca başkan yardımcın Zafer Sarı da, namazında niyazında bir arkadaşın, Arabistan yerine Fransa’ya gitmeyi tercih etti. Sen de, son kıblen Beştepe’ye git, aynı sevabı kazanırsın!

**************

Maşallah hep birden şehirleştik köylü nüfusu 7 milyona düşmüş. Üretim yol araziler bomboş şehir varoşları sefil ve işsiz yığınlarıyla dolu. Herkes akıllı kimse çalışmıyor kimse üretmek istemiyor bir yönlendirme yok sadaka ekonomisi iradeyi esir aldı. (Kemal Üçüncü)

***

Trabzon il sağlık müdürü şehir hastanesinin yaşaması için şehirdeki hastanelerin kapatılmasını tavsiye ediyor. Buradan soruyoruz; hastane etrafındaki esnafın kepenk kapatıp işsizler ordusuna katkıda bulunmasını mı istiyorsunuz. Bu hatlara çalışan dolmuş esnafının perişan olmasından mı yanasınız. Bu alanlar ranta açılıp rezidans projeleri mi hazırlanacak (Ömer Hacısalihoğlu)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar