Ortahisar’da altyapı  çalışmalarını hızlandı

Ortahisar’da altyapı çalışmalarını hızlandı

Ortahisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri yeni korona virüs salgını nedeniyle yavaşlatılan altyapı çalışmalarını hızlandırdı.

Birçok mahallede eş zamanlı olarak altyapı çalışmalarını sürdüren ekipler; İncesu, Doğançay mahallelerinde yol betonlama;Esenyurt, Yeşilbük, Soğuksu, Yeşilvadi, Çukurçayır, Pınaraltı, Sayvan mahallelerinde ise yol açma, yol bakım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Diğer yandan 1 Nolu Beşirli ve Gündoğdu mahallelerinde sanat yapıları, Yalıncak Mahallesinde ise kaldırım ve sanat yapısı çalışmaları yürütülüyor.

KALİTELİ VE SAĞLAM

ortahisar.jpg

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, 2020 yılı faaliyet döneminde planlanan altyapı çalışmalarının aksatılmadan sürdürüleceğini söyledi. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Ortahisar’ın 85 mahallesinde proje ve faaliyet yürüteceğini kaydeden Başkan Genç, “Göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren bütün mahallelerimizde altyapı çalışmalarına ağırlık verdik. Bu kapsamda başta yol asfaltlama ve betonlama çalışmaları olmak üzere, istinat duvarı, yağmur suyu kanalları ve drenaj sistemleri gibi bütün unsurları ele alarak faaliyetlerimizi bütüncül yaklaşımla yürüttük. Yol çalışmaları yaparken, eğer istinat duvarı, drenaj kanalları ve diğer müştemilatı eksik yaparsanız, bu projeler kalıcı ve uzun ömürlü olmuyor. Kaliteli ve sağlam projelerin ortaya çıkması için bütün bu unsurları da eş zamanlı olarak hayata geçirmeniz gerekiyor. Biz de şu ana kadar çalışmalarımızı bu anlayışla sürdürdük. Elhamdülillah şu ana kadar çok geniş bir coğrafyaya yayılan ilçemizin bütün mahallelerinde çok güzel eserler ortaya çıkardık. Mahalle ziyaretlerimizde yöre halkının memnuniyetini görmek bizi oldukça motive ediyor. Her mahalle ziyaretimizde halkımızın yakın ilgisi ve teveccühüyle karşılaşıyoruz. Gerek merkez mahallelerimizde gerekse kırsal mahallelerimizde eski dönemlerle karşılaştırdığımızda gerçekten farkı apaçık bir şekilde görmek mümkün. “Hiçbir dönemde bu kadar hizmet görmedik” diyerek hem muhtarlarımız hem de mahallelilerimizbu durumu sıklıkla ifade ediyor.”

2020 FAALİYET PROGRAMI

Ortahisar Belediyesi Fen İşlerinden Sorumlu Başkanı Yardımcısı Selahaddin Çebi de korona virüs salgını nedeniyle bir süredir yavaşlatılan 2020 Yılı Faaliyet Programı’nın yetişmesi için gereken çabayı göstereceklerini söyledi. Başkan Yardımcısı Çebi araç, gereç, ekipman, malzeme ve teknik personel anlamında oldukça yeterli durumda olduklarını dile getirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.