Ortahisar'ın 2020 Gelir  Tarifesi kabul edildi

Ortahisar'ın 2020 Gelir Tarifesi kabul edildi

Ortahisar Belediye Meclisi, 2020 yılı Gelir Tarifesini görüşerek oybirliğiyle kabul etti.

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, hizmetlerle ilgili artış tutarlarının vatandaşların mağdur edilmeyecek şekilde; kanunlarda belirtilen alt-üst sınırlar ile enflasyon oranı dikkate alınarak belirlendiğini dile getirdi. Başkan Genç, "Bu oranları tespit ederken vatandaşlarımızın kaliteli hizmet almasını ve ekonomik gücünü göz önünde bulundurduk. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyecek şekilde, enflasyon oranını, kanunlarda belirtilen alt ve üst sınırları dikkate alarak tarifelerimizi düzenledik. Tarifemizi hazırlayan Plan ve Bütçe Komisyonu üyelerimize de bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi. 

Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Hasan Yılmaz tarafından tek tek okunan 2020 Yılı Gelir Tarifesi maddeleri üzerinde söz alan meclis üyelerinin de görüşleri doğrultusunda tarifeler yeniden revize edilerek oybirliğiyle kabul edildi.

OLUMLU BULDULAR

Gelir tarifesiyle ilgili söz alan CHP'li meclis üyesi Turgay Şahin, kültür ve veterinerlik hizmetleriyle ilgili herhangi bir zam yapılmasını çok olumlu bulduğunu belirterek, "Gelir Tarifesindeki değişiklik yapmak demek zam yapmak demektir. Zamları tek haneli rakamlara çekmeye çalışmışlar. Yani enflasyon oranında tutmamışlar. Onun için de idarenin taleplerini zorlamışlar ve düşünmüşler onun için teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun diyorum" diye konuştu. 

YENİ GELİR KALEMİ

İyi Parti Meclis Üyesi Davut Çakıroğlu ise talep edilmesi halinde yeraltı çöp konteynır sisteminin belediye bütçesi için yeni bir gelir kalemi oluşturacağını söyledi. Çakıroğlu, "Ben de komisyona yapmış olduğu çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. En azından belediyenin gelirleri noktasında bugün çöple ilgili olanında yeni bir gelir kalemi oluştu. Şehrin modern bir görüntüye sahip olabilmesi açısından yapılacak olan çalışmaya temel oluşturdu. Bu düşüncelerle gelir tarifesine evet diyoruz. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ortahisar Belediyesi Gelir Tarifesi 1 Ocak 2020'den tarihinde itibaren yürürlüğe girecek

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.