Ortahisarlılar nerede?

  Ortahisar Belediyesi’nde önceki gün başkan yardımcıları, vekiller belirlenmiş.  Ortahisar ilçesinin nüfusunun neredeyse üçte ikisinin nüfus kütükleri ilçeye kayıtlı. 61 saat internet sitesi yazarı Ali Savaş, Ortahisar Belediyesinde, Ortahisarlı bulunmadığını belirterek, ‘Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Maçkalı. Başkan yardımcıları Araklılı, Oflu ve Çaykaralı. Başkanvekili Sürmeneli, Meclis Başkan vekilleri Arsin ve Erzurumlu.

ortahisar-002.jpegNumunelik de olsa Ortahisar Belediyesi’nde Ortahisarlı yok’ diye yazmış. Ortahisar Belediyesinde başkan, başkan yardımcıları, vekilleri meclis başkan vekillerinin nereli oldukları aslında çok da önemli değil. Hepsi sonuçta Ortahisar’da yaşıyor. Bu duruma eleştiri getiren Ortahisarlılar, bu işi meclis listesi belirlenirken düşünecekler. Ve ayrıca, sonuçta bu insanları Ortahisarlılar seçmiş. CHP’nin Ortahisar Belediye başkan adayı da Oflu. Seçmen, oy verirken insanların nereli olduklarından çok partilerine oy veriyor. Bu arada başkan Genç, önümüzdeki süreçte bu isimlerin performansına bakabilir ve gerekirse değiştirebilir. Biz, göreve getirilen kişilerin nereli olduklarına değil nasıl görev yaptıklarına, icraatına bakarız.
 Komisyonlarda Muhalefet de var!

komisyonlarda.jpegOrtahisar Belediye meclisinde önceki gün başkan vekillikleri ve komisyon üyelikleri için seçim vardı. Belediye internet sitesinde, komisyonda muhalefet üyelerinin adları yazılmayınca, bizde muhalefetsiz meclis diye yazmıştık.  Sonradan öğrendik ki, Ortahisar Belediye meclisi plan bütçe komisyonunda CHP’den Oktay Söğüt, İmar komisyonunda CHP’den Cüneyt Zorlu ve AKP listesinden seçime giren MHP’li Ayşe Kabadayı yer almış. Komisyonlarda çoğunluk AKP üyelerinde olmasına rağmen, muhalefet parti üyeleri komisyonlarda olup bitenden haberdar olacak.
 Sağıroğlu’na AKP’liler oy vermedi!

sagiroglu-019.jpgYomra Belediye meclisinde Millet İttifakından 6, Cumhur ittifakından 9 üyenin meclise girmesi, Yomra’da seçimi kaybeden İbrahim Sağıroğlu’na kendi partililerinin oy vermediğini ortaya koyuyor. Yomra eski belediye başkanı Sağıroğlu da, seçim sonrası yaptığı açıklamada ‘içten vurulduk’ mealinden sözler söylemiş ve Büyükşehir eski belediye başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nu eleştirmişti. 

Bıyık’ın önü açık!

biyik.jpgİYİ Parti’den Yomra Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bıyık, ilçe belediye başkanlığı sonrasında milletvekili odayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Yomra’da hemen her parti seçmeninden oy alan Mustafa Bıyık’ın başkanlıktaki başarısının geleceği açısından ölçü olacağını söyleyen eski bir parlamenter, ‘Mustafa bey, gelecekte vekil mi olur yoksa büyükşehir belediye başkanı mı, onu bilemem. Takip ettiğim kadarıyla duruşu, söylemleri ve çalışması mükemmel’ dedi.

CHP ‘nal’ toplardı!

chp-nal-toplar.jpgCHP Trabzon il başkanı Güzide Uzun, AK Parti’nin Trabzon’da kırılma yaşadığını, imparatorluğu yıktıklarını söylemiş. CHP, Trabzon’da ittifakla değil de tek başına seçime girseydi, belki Ortahisar’da ve Beşikdüzü’nde birkaç meclis üyeliği kazanırdı, diğer ilçelerin hiçbirinde meclis üyeliği kazanamazdı. CHP Trabzon il örgütünde uzun süre yöneticilik yapan bir isim, ‘İYİ Parti ile ittifak yapmasaydık. Beşikdüzü’nü bile kazanamazdık. Ortahisar’da bir Salih bey ve birkaç arkadaş koştu, koşuşturdu. İYİ Parti destek vermeseydi, kahve toplantıları bile yapamayacaktık. Trabzon’da CHP’nin kalesi olan Düzköy’de ne oldu. Ömrümüzü verdiğimiz partimiz Trabzon’da maalesef nal topladı. Bu kadro ve anlayışla partimiz bir adım yol alamaz’ dedi. 
Uzun’u eleştiren eski yönetici, ‘AK Parti adayı Trabzon’da 300 binin üzerinde oy almış, bizim başkan hala AK Parti’nin kırılma yaşadığını söylüyor. AK Parti’nin en büyük şansı CHP’nin köhnemiş kadrosudur.  İstanbul’da, Ankara’daki başarının mimarları, partideki muhalefete rağmen, seçimi kazanan, CHP’yi dirilten Ekrem ve Mansur beyler ve bu iki ismi aday gösteren Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakının ortağı Meral Akşener’dir’ diye konuştu. 

***************

Atapark’taki belediye tanzim noktası önünden geçerken patates, soğan kuyruğunda bekleyen fakir fukara bir tanıdık ile karşılaştım hayırdır deyince mahcup bir vaziyette karı ile evde kavga edeceğime buradan bir şeyler alır hem de bütçeme katkı sağlamış olurum cevabı geldi. Hayretler içinde kaldım ve seni bu duruma düşürenler utansın diyerek yanından üzülerek ayrıldım. Ülkenin geldiği duruma bakar mısınız? 
(Turgay Şahin)

*****************

AKP'liler ve solun çamurdan olan kesimi evlerine birer Suriyeli alıp bakıp, beslesinler Tanju Özcan'a ve Özcan'a destek verenlere ırkçı faşist diyeceklerine! % 25'i açlık sınırının altında yaşayan Türk insanının parasını Suriyelilere yedirmemenin neresi faşistlik ve ırkçılık? 
(Metin Yılmaz)

**************

Milli şehidimiz Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey, tam yüz yıl önce bugün, batılıları tatmin etmek için Ermeni olayları bahane edilerek suçsuz yere asılmıştır. 
İpe giderken, " Fertler ölür, millet yaşar; yaşasın Türk Milleti" diyen bu fedakar Türk çocuğunun asılmasına karar veren heyetin başında Mustafa Sabri denen adam vardır. 
Sonrasında " Türklükten istifa ediyorum" diyen bu adam, Yunanistan'a sığınmıştır! 
Şimdi dincilerin destekleriyle Tokat'ta adına vakıf kurulmuştur. Yazıklar olsun!
Kemal Bey'e rahmet, minnet ve dua ile... 
(Em. Kur.Alb. Mustafa Önsel)


*************

Sayın Albayrak, ABD de finans çevrelerine yapacağın sunumu Türkiye için olanla karıştırdın. Millet senden net olarak nasıl rahat edecek, bunu bekliyor. Allah yardımcın olsun, duamız sizinle ama tarzın mahalleye uymuyor.
(Güntay Bulak)

****************

Devlet Bahçeli "Mansur Yavaş benim belediye başkanım değil" dedi. Aynı gün Devlet Bahçeli'nin "Benim belediye başkanım" dediği Kozan Belediye Başkanı Nihat Atlı’nın başkanlığı; cinayet ve küçük yaşta kızı alıkoyma suçlarından hapis cezası aldığı gerekçesiyle düşürüldü! İbretlik..
Hee birde “sağlık sorunları sebebi ile derhal tahliye edilmelidir” dediği ve hapisten çıkarttığı HDP milletvekili ve şu an belediye başkanı olan Ahmet Türk var.. Devlet Bahçeli’nin ibretlik belediye başkanlarını gördükçe çok şey diyesim geliyor da susuyorum. 
(Yılmaz Şahin)

****************

2018 yılında 42 milyon TL kar etmesi hedeflenen ÇAYKUR, yılsonun da 657 milyon TL zarar etti. Bu dönemin “başarılı” ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, şimdi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı... 
(Oktay Çavuşoğlu)

 

Önceki ve Sonraki Yazılar