ORTAYA KARIŞIK

Trabzon şehrinin kangrenleşmiş sorunu TRAFİK’tir.

Birkaç noktanın alt veya üst geçit ile çözülebilme imkânı varken bunu yapmamak bu şehre ve insanına ihanettir.

HAÇKALIBABA hastanesi önü ve DÜZKÖY yol ayrımı artık günün hemen her saati doğu yönünden neredeyse YILDIZLI’dan başlayan, batıda AKÇAABAT şehir içi trafiğine girmesine ramak kalmış ve DÜZKÖY’den gelen araçların ise kilometrelere varacak kuyruklar oluşmaya başladı. Bir DAL ÇIK ile en azından sahil yolu Trafiği rahatlatılabilir.

Aynı uygulama ÇÖMLEKÇİ, Liman kavşağı ve TANJANT, Erdoğdu yolu TİYATRO kavşağında uygulanarak çözüm üretilebilir.

Yol ve Tünel teknolojileri bu kadar gelişmiş iken YOL, TÜNEL, ALT GEÇİT, ÜST GEÇİT, KÖPRÜLÜ GEÇİŞ yapmakla övünen bir İktidarın bu şehre eksik bakışı sanıyorum yerel siyasetçi ve yöneticilerimizin isteksizliklerinden kaynaklanıyor.

İtfaiye kavşağına Sebepsiz ve Gereksiz bir Köprülü geçit yapacak kadar cesaret sahibi olanların dahi akıl ya da cesaret edemediği sorunları var bu şehrin.

İnsanların her gün kullandıkları bir yolu aklına estiğinde ya da kendince ihtiyaç duyduğunda Trafik polisine Trafik Konileri ile kapattırmak ta bu şehre has bir garipliktir. Her gün kullandığım yoldan giderim dediğiniz anda 2 Trafik konisi sizi en az yarım saat cebelleşeceğiniz bir maceranın içine atabiliyor.

Bu sıralar bir başka sorunda şehir içi ve merkez köylerden gelen Sinek ısırmaları ile ilgili, ORTAHİSAR Belediyemizin ilaçlama konusunda biraz daha gayret göstermesi bekleniyor.

Akçaabat ve Trabzon arasında çalışan Belediye otobüslerinin bazılarında KLİMA sorunu yaşandığı da vatandaştan gelen şikayetler arasında.

Korona salgını ile evlere kapanan insanımız haklı olarak Yaz mevsimi ile birlikte tatile, yazlıklara, Yurt içi ve Yurt Dışı gezilere çıkma arzusunda.

Elbette herkesin bir yaşam tarzı bir yaşam şekli var. Buna da sonuna kadar saygılıyız ancak bu yaşam tarzı bir müddet sonra Toplum sağlığını tehdit edecek şekle dönüşecekse birkaç hatırlatma yapmayı da vazife edinebiliriz.

Bu yılki Tatil anlayışımızda mümkünse Yurt içinde kalalım, hatta görmediğimiz gezmediğimiz yeri varsa önce Bölgemizdeki tatil ve dinlence yerlerine öncelik verelim.

Covid-19 / KORONA salgını henüz kontrol altına alınabilmiş değil. Aşı, hastalık tehdidini baskılasa da tamamen ortadan kaldırma gücüne sahip değil.

10 günlük bir tatilin bedelini sonbahar ve kışı evde geçirerek ödemek istemiyorsak lütfen dikkatli ve kontrollü olalım.

Mesafe, Maske ve temizliğe dikkat ederken, toplumsal bağışıklığın sağlanmasında önemli rolü olan aşıyı sevdiklerimize ve kendimize yaptırmayı unutmayalım.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.