04.04.2021, 10:02

OYNANAN FUTBOL DEĞİL!

İki takıma bakıldığında ikisi de başarılı. Sivasspor son sekiz maçını kaybetmemiş ve bu karşılaşma ile bunu dokuza çıkardı, Trabzonspor ise deplasmanda son on iki maçını kaybetmemiş bu karşılaşma ile bunu on üçe çıkardı.

İki takımında kadrolarında eksiklikler vardı. Bu yüzden teknik direktörlerin bunu bahane edemezlerdi! İki takımda diğer takımlardan farksız; oyun kurgusu yok, adam eksiltmek yok, top kontrolü yapıp pas yapmak yok! Hepsi doğaçlama futbol oynuyorlar!

Sivasspor kadrosu, Trabzonspor kadrosundan daha kötü futbolculardan oluşmuş gözükse de rakibinin üstüne korkmadan gitti. Trabzonspor ise her zamanki gibi “bir var bir yok” futbolu ile yine taraftarına hayal kırıklığı yaşattı!

Abdullah Avcı, Sivasspor karşısında iki 10 numara ile oynamayı tercih etti. Düşünce olarak iyi ama bu iş Yunus Mallı ile olacağa benzemiyor. Yunus geldiği gün ne oynuyorsa, dünde aynısını oynadı! Aslında oynadı demekte yanlış, takıma en ufak bir katkı sağlamıyor!

Dün Trabzonspor’un en istekli oyuncusu Bakasetas’tı… İyi oynadı demiyorum, en istekli olanı olduğunu söylüyorum. 33, 35 ve 40.dakikalarda üç şut çekti, 45.dakikada ise kullandığı frikiği kaleci çeldi. Zaman zamanda takım arkadaşlarını ateşleyici paslar vermeye çalıştı ama arkadaşlarının ateş alacak halleri yoktu!

Nwakaeme, her zamanki gibi kendine oynamaya devam ediyor. Topu alıp rakipleri ile dalga geçiyor ama takımına bu anlayış kar sağlamıyor. Abdullah hoca bunun neresini çeker bilemiyorum ama buna artık bir gözdağı vermeli!

Ekuban, haftalardır kötü değil, çok kötü! Dün adeta süründü ve takımına katkı sağlayamadı! Eskiden kaybettiği toplar sonrasında koşar arkadaşlarına yardım ederdi ama artık bunu da yapmıyor! 58.dakikada maçın en net pozisyonunu kötü bir kafa vuruşu yaparak harcadı.

Trabzonspor’un kenar bekleri yeterli değil. Buna rağmen ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Kumaşları bu fazlasını beklememek gerek.

Sağ tarafı Hüseyin-Yusuf ikilisi kullanamadı. Trabzonspor o bölgeden hiçbir pozisyon üretemedi.

Stoperleri ve Uğurcan’ı yazmama bile gerek yok. Kaliteleri ortada. Hele hele Uğurcan eleştirmek insafsızlık olur. Milli takımdan yorgun argın gelmesine rağmen hep isteyen, arzulayan O.

Sivasspor’u yazmama gerek yok. Trabzonspor gibi bir takıma yenilmeyip bir puan almak, onlar için başarı olsa gerek!

Ligin iyi takımlarından olmalarına rağmen iki takımda pozisyon üretemedi, şişirme futbol ile bizleri her zamanki gibi kandırma taktiğini seçtiler!

Artık Türk futbolunu izlemekten herkes sıkıldı, alıcısı kalmayacağa benziyor! Özellikle “Z KUŞAĞI” Avrupa liglerini izlemeyi tercih ediyor!

Çünkü, Türkiye’de oynanan futbol değil!

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 26 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
5
parçalı bulutlu