Özak ve müritleri özür dileyecek!

Trabzonspor eski başkanlarından, AK Parti eski milletvekili ve bakanı, Haydar Hafız’ın oğlu Faruk Özak ile aramız uzun bir süredir limonidir. Özak, beni gördüğü yerde ya yolunu değiştirir ya da kerhen selam verir. Özak’ın ve müritlerinin zaman zaman benim aleyhimde konuştukları ve beni tartıştıklarını da duyuyorum.

Özak, bunu neden niçin yapıyor bilmiyorum?

Belki de Özak’ın bana karşı böyle bir duruşu yok. Çevresindekiler Özak ile beni karşı karşıya getiriyor. Onu da bilmiyorum.

Aslında Özak’ın bana selam verip vermemesi veya benimle konuşup konuşmaması çok da önemli değil.

Fakat dedikodular, özel sohbetlerde aleyhimde konuşmalar midemi bulandırıyor. Üzülüyorum.

Bir ara Özak’ın eski ortağı Azer Benli, ‘Meydan’daki Bağkur binasını Özak’ın aldığını yazmışsın veya söylemişsin. Yanlış yapıyorsun’ demişti.

Ben de, ‘Bunu her kim söylüyorsa’ diye başladım ve galayladım.

Azer Bey, ‘Küfür etme kulağıma öyle bir şey geldi’ dedi ve olay kapandı.

Daha bir yığın iddia…

Dün, Özak’ın müritlerinden biri, ‘Abi, Faruk abinin Beşirli’de sahilde bina yaptıracağını, Beşirli’deki o yeri Faruk abinin aldığını falan yazmışsın. Bunlar doğru şeyler değil. Faruk abimi yıpratma. Bu yazdıkların sana ters döner’ demez mi?

Müride, ‘Faruk Özak ile ilgili olumsuz, onu rencide edecek hiçbir şey yazmadım. Bunu sana biri söylemişse, yalan söyledi. Terbiyesizlik yaptı. Faruk Özak ile ilgili en son Beşirli’de, sahildeki dolgu alanında yapılmak istenen otopark ile ilgili iki satır yazdım ve birilerinin bu olayla ilgili Faruk beyin ismini öne çıkardığını, Faruk beyin bu olayla bir ilgisinin olmadığını, günahını almayın diye yazdığımı’ söyledim.

Mürit, ısrar etti. Gazeteye geldim. Önce kuzeyekspres e- gazeteyi taradım ve 20. 10. 2016 tarihinde yer kulak köşesinde yazılan yazıyı buldum. Arşivden gazeteyi çıkarttım. Bir daha okudum ve Müride gönderdim…

Yazının tamamını merak edenler kuzeyekspres.com. tr’ den, e- gazeteyi tıklayıp yazıyı okuyabilirler. Ben buraya Özak’ın adının geçtiği kısmı alıyorum:

FARUK ABİNİN GÜNAHINI ALMAYIN!

Trabzonlular, birkaç gündür Panagia otelin karşısındaki parkta oldu-bitti ile yapılmak istenen otoparka kilitlendi…… Panagia otel TS eski yöneticisi Zeki Öztürk’ün. Öztürk’ün yakın dostu ve arkadaşı AKP eski milletvekili Faruk Özak. Şimdi kimileri orada yapılmak istenen parkta Faruk Özak’ın adının kullanılabileceğini söylüyor. Faruk Özak abimizin orada kaçak ve imara aykırı olarak yapılmak istenen otopark ile uzaktan yakından ilgisi ve alakası olmadığını net olarak söyleyebiliriz. Faruk Özak’ın günahını almayın…

 

***

 

Şimdi, Özak’a ve müritlerine soruyorum. Bu yazının tamamında Özak’ı zan altında bırakacak veya yazının bir paragrafında, cümlesinde, kelimesinde Özak’ın aleyhinde ne var…

Evet, yıllar önce Özak’ı eleştiren yazılar da yazmıştım. Babası Rahmetli Haydar Hafız’ın, kayınpederi Ahmet Rasim Karanis’e kendisi için söylediklerini aktarmıştım. Trabzonspor konusunda kendisine zaman zaman ağır eleştiriler de getirmiştim. Sonuçta Faruk Özak, kamuoyunda sıradan biri değil. Trabzon’un en önemli birkaç şahsiyetinden biri! Kendisine yönelik övgü de olacak yergi de!

Faruk Özak’ın bana karşı müritleri gibi düşünüp düşünmediğini bilmiyorum. Bildiğim müritlerinin söylemleri… Bu arada unutmadan söyleyeyim, Faruk abinin avantajı sadık müritlerinin olması. Faruk abiyi uçuran da bu müritleri!

Faruk Özak ve müritleri, görünen o ki yel değirmenleri ile savaşıyor. O nedenle benden kesinlikle özür dileyecekler. İkincisi, Faruk Özak önümüzdeki süreçte mesela Büyükşehir Belediye Başkanlığına veya yeniden milletvekilliğine aday olmayı düşünüyorsa, bu tür varyasyonlara ihtiyacı yok. Faruk Özak’ın adı yeter de artar!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum