Pandemi döneminde bu iş nereden çıktı?

Pandemi döneminde bu iş nereden çıktı?

Akçaabat’ın Nefsipulathane mahallesinde bulunan İbni Sina Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi'nin başka bir okulun binasına taşınacağı iddiaları velilerin tepkisine neden oldu.

Okul bahçesinde veliler adına açıklamalarda bulunan Nefsipulathane Mahallesi Muhtarı İlhan Yılmaz, lisenin 10 gündür başka bir okula taşınacağı yönünde ilçede iddiaların dolaştığını belirterek, "Bu okulun buradan Yaylacık Mahallesinde bulunan Çok Programlı Lise'nin bir katına taşınması söz konusu. Bunun maddi ve manevi sıkıntıları var. Hem bu okulun buradan taşınması hem de taşınması düşünülen okulun çevresi bizler ve veliler için sıkıntılı. Bu gelişmede bazı farklı niyetlerin olduğunu düşünüyoruz. Bir kaç kişi rahatlayacak diye bu okula gelen 300 tane velinin huzurunun bozulması söz konusu. Bu olaydan biz yeni haberdar olduk. Farklı mecralara bu gelişmeyi taşıyacağız" dedi.

pandemi-2.jpg
Muhtar İlhan Yılmaz, bu olayı geç duyduklarını ve engellemek için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, "Bir takım şeyler böyle gizlice ve sinsice yapılıyor. Bu mahallenin muhtarıyım ve bunu 3-4 gün önce öğrendim. Çok komik. İnsanlar pandemi ile hastalıkla uğraşırken birileri kendi rahatlığı için uğraşıyor. Okulların kapalı olmasından dolayı zaten öğrencilerin ve velilerin psikolojileri iyi değil. Bir de okulun taşınması gibi bir durum kabul edilebilir gibi değil" ifadelerini kullandı.
Öğrenci Velisi Ersal Çağlar ise çocuğunun psikolojik sıkıntıya girdiğini ve okulundan başka bir okula gitmek istemediğini belirterek, "Bize sağlık lazım. Hemşire lazım, doktor lazım. Güzel bir eğitim yeri burası, buradaki öğrencileri 500 kişinin yanına sokacaklar. Benim çocuğum bu süreçte kalkıp gidecek Yaylacık’a ve 500 kişinin arasına girecek. Ben de çocuğumu yollamam okumasın. Kalabalık okula yollayacaklar çocukları sonra bizden hemşire, doktorlar bekleyecekler" diye tepkisini dile getirdi.(İHA)

Öte yandan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri okulun taşınıp taşınmaması ile ilgili müfettişlerin incelemelerinin sürdüğünü, hazırlanacak rapor sonrasında kararın valilikçe verileceğini belirttiler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.