23.06.2022, 10:30

Pandemi sonrası “özgürlük”

Haziran ayının sonlarına geldik. Bu yıl geç oldu ama havalar ısınmaya başladı. Uzun ve zorlu bir pandemi dönemini de bitirdik. Dünya olarak çok zorlu bir süreçti. Hala tedbiri elden bırakmamak gerektiğini düşünenlerdenim.  Yine de tedbir çerçevesi içerisinde size bu güzel havalar için harika bir öneride bulunmadan da edemiyorum.

Özellikle çalışan biriyseniz kendinize ve sevdiklerinize bir güzellik yapın. Alın ailenizi çıkın dağlara, çocuğunuzla sevdiklerinizle koşun, top oynayın, bisiklet binin, mangal yapın, çiçek toplayın. Sevdiklerinize sıkı sıkı sarılın. Yeşillikle, doğayla iç içe kalıp hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirin. Pandemi döneminde geçirdiğiniz zorlu dönemin acısını çıkartın.

Doğada cıvıl cıvıl kuş sesleriyle çimlere sere serpe uzanmak, topraklara yalın ayak basmak, çiçek kokusunu içine çekmek... Şehrin tozundan, dumanından uzakta olmak telefonlarımızı kapatıp, kendimize ailemize vakit ayırmak inanın hepimize çok iyi gelecektir. Herkesin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum...

Evde dört duvar arasında sevdiklerimizden uzakta kalmak zorunda olduğumuz döneme inat. Güneşin tadını çıkarmayı hak ettik. Ayrı kalmak zorunda kaldığımız ailelerimizle doyasıyla eğlenmeyi ve vakit geçirmeyi hak ettik.

En güzel yanı da sevdiklerimizle bir arada olabilmek…

Kendinize ve sevdiklerinize bir iyilik yapın onları şımartın.

Onları sevdiğinizi, onların sizin için ne kadar değerli olduklarını onlara söyleyin, gösterin. Bırakın şımarsınlar. İnanın ki hayat çok kısa…

Sevdiklerinizle, sağlıcakla kalın…

Yorumlar (0)