PARMAK ÇOCUK DİYE BİRİ !..

  Trabzonspor’un sezon başındaki kadrosundan sadece 5 oyuncu sahada. 4-3-2-1 sistemiyle sahaya yayılan Trabzonspor’un karşında aynı şekilde  duran bir Sivaspor vardı. Bordo-Mavili takım sahasından ağır ve yavaş çıkınca ev sahibi takım geriye dönüşlerde önemli avantaj sağlatan alanların kapatınca Bordo-Mavili takım bu alanlara hamle yapamadı.
Orta sahada yan yana oynayan  Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür ilk 45 dakikada istenilen ve beklenen randımanda değildiler. Sağ kulvarı ise diğer bir Abdülkadir Parmak kullandı. Karşılaşma içinde Ömür ve Parmak zaman zaman yerlerini değişmek zorunda kaldı. Parmak Ömür’ün yerinde daha uygun gözüktü.
Trabzonspor ikinci topları değerlendiremedi. Bu toplar sürekli ev sahibi takımda kaldı. Halbuki, bu toplara hem Rodallega hem de Nwakemenın  baskı yapması gerekirdi. Ancak a yapamadılar. Sağbekte oynayan Kamil Ahmet ve solbek Novak dün ilk 45’de hücum bölgesinde yoktular. Novak’ın karşında oynayan ev sahibi takımın etkili Malili oyuncusu çok kısa koşucu olunca Trabzonsporlu daha çok savunmada kalmayı tercih etti.
Önde top tutamayan Ekuban ikili orta sahanın önünde sağa, sola koşular yaptı. Maça iyi başlamasına rağmen ilerleyen dakikalarda o da kendini adeta sahaya saldı. Rodellegaya orta sahadan top gelmedi. Trabzonspor kenarları istediği gibi kullanamayınca kanatlar adeta kanatsız kuşa benzedi ve de pozisyon bulamayan bir görüntü verdi Trabzonspor.
İkinci yarıd oyun zevkli ve heyecanlıydı. Ev sahibi takım daha derli topluydu. Fırtına’da ise Hüseyin Türkmen, iki kritik pozisyona müdahale etti. Sıvaspor’un 73. Dakikada Kone ile attığı gole kadar Bordo-Mavili takım istenilen gibi oynamadı.  Trabzonspor 1-0 geriye düşünce oynamaya ve de pozisyon bulmaya çalıştı. 
Dün gecenin yıldızı olan Abdülkadir Parmak Sivaspor ağlarına muhteşem gol attı.  Ev sahibinin gol sevincini kursaklarında bıraktı.  Son dakika 15 Trabzonspor’un üstünlüğüyle geçti. Nwakaeme ve Ekuban ’un şutları direklere takıldı. Mevcut oyuncu kadrosu ve iklim şartlarına göre Trabzonspor kaybetmedi ve 1 puan aldı.
Ne Ünal hoca ne de Hakan Keleş hoca talebelerine maç sonrası herhangi bir şey demeli. Aksine girenlerle ve çıkanları kısaca ortaya konulan futbol ve mücadeleden dolayı tüm oyuncular kutlanmalı.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar