Pekşen hız kesmedi!

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün Trabzon’da Atatürk Alanında halka hitap edecek. CHP’de yeniden aday gösterilmeyen milletvekili Haluk Pekşen, dün Trabzon’a geldi. Gazeteci İdris Akyüz ile Kuzey Ekspres’e uğrayan Haluk Pekşen’in telefonu susmak bilmedi. AK Partili bakanlar, eski Cumhurbaşkanı Necdet Sezer başta olmak üzere 10 bine yakın kişinin kendisini aradığını söyleyen Haluk Pekşen, ‘Bu kadar çok sevildiğimi tahmin etmiyordum’ dedi.
Milletvekili adayı gösterilmemesine rağmen partisi için yollara düşen Pekşen, ‘Muharrem beyi Cumhurbaşkanı yapacağız’ diyor.

AK Parti’de
Salih Cora!

AK Parti Trabzon teşkilatı birkaç gün önce Ramada Otel’de aday tanıtım toplantısı yapmıştı. AK Parti’nin bu önemli toplantısının yerel medyada gazetelerin iç sayfalarında yer alması, partililer arasında farklı yorumlara neden oldu. AK Parti Trabzon teşkilatında uzun süre yöneticilik yapan bir isim, ‘Partimiz ve adaylarımızla ilgili haberlerin gazetelerde yer almaması, partililer üzerinde olumsuz bir hava yaratıyor’ dedi.
Bu arada AK Parti’nin en çalışkan ve üretken vekillerinden biri olan Salih Cora, gece gündüz çalışıyor. İlçe ve köylerde mekik dokuyan Salih Cora, ‘Hedefimiz 6’ diyor.

Akbulut’un hedefi

İYİ Parti Trabzon ikinci sıra milletvekili adayı Osman Akbulut, Akçaabat ilçe merkezi ve köyleri mesken tuttu. Akçaabat’ta sevilen bir isim olan Osman Akbulut, ‘İYİ Parti Akçaabat ve Düzköy de oy rekoru kıracak’ diyor. Akçaabat’ın ekonomisinin ülke ekonomisi gibi her geçen gün kötüye gittiğini söyleyen Akbulut, ‘Her gittiğim yerde vatandaş iktidarı eleştiriyor’ dedi. Vakfıkebir, Beşikdüzü ve Tonya’da da İYİ Parti’nin beklenenin üzerinde oy alacağını iddia eden Osman Akbulut, ‘Bu ifadelerimi algı yaratmak, propagandaya yönelik söylemiyorum. Sahada gördüklerimi aktarıyorum’ dedi.

Birinci, sessiz
ve derinden!

MHP Trabzon l. sıra milletvekili adayı Nihat Birinci, ‘Cumhur ittifakının Trabzon’da rekor oy alacağına inanıyorum’ dedi. MHP’nin bu seçimden daha güçlü çıkacağını iddia eden Nihat Birinci, ‘Bizi hesaba katmayanlar, 24 Haziran akşamını beklesinler. MHP, dün olduğu gibi bugün de yarın da bu ülkenin teminatıdır’ dedi.

Müdürleri vakıf mı atıyor?

Trabzon Sağlık Müdürlüğü ile ilgili haberden sonra AK Parti başkan yardımcılarından biri aradı. İstifa eden Sağlık Müdürünün, istifa etmemesi halinde görevden alınacağını söyleyen AK Parti il yöneticisi, ‘Kemal Süleyman’ın müdür olması için bir vakıf bastırıyor. Sağlık müdürü, vakfın önerdiği isim değil bir başka doktor olacaktır’ dedi.  
AK Parti il yöneticisi, Sağlık Müdürlüğündeki iddiaların gerçek dışı olduğunu öne sürdü.

Örs’e Çakıroğlu desteği!

İYİ Parti Trabzon 1. Sıra milletvekili adayı Hüseyin Örs,  sabah evinden çıkıyor gece yarılarında dönüyor. Ortahisar ilçesini adım adım gezen Hüseyin Örs, önceki akşam Pelitli mahallesinde idi. Pelitli’de büyük destek gören Hüseyin Örs, ‘Bugüne kadar sayısız seçim çalışmasında bulundum. Bugün gördüğüm ilgi ve alakanın yarısını geçmiş dönemlerde görmedim’ dedi.  
Bu arada Hüseyin Örs’e destek vermek için kolları sıvayan İYİ Parti Ortahisar belediye meclis üyesi Davut Çakıroğlu, ‘Hüseyin Örs’e yalnız Ortahisar ilçesinde değil Trabzon’un tüm ilçelerinde destek var. İYİ Parti’ye gönül veren arkadaşlarımızın hepsi adaylar gibi çalışmak zorunda ve çalışıyorlar da. O nedenle diyorum ki, bu seçim İYİ Parti’nin ve Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener’in zaferi ile sonuçlanacaktır’ dedi.

BJK’de 3
TS’de 13!

Türkiye Süper Lig kulüpleri arasında en fazla personel istihdam eden kulüp tartışmasız Trabzonspor’dur. Trabzonspor’da bugüne kadar her yeni yönetim kulübe farklı nedenlerde personel aldı. Bordo-Mavili kulüpteki personel sayısı 290’a yaklaştı. Bu gidişle yakında 300’ü geçer. BJK kulübünde 3 kişinin yaptığı işi Trabzonspor’da 13 kişi yapıyor. Bu arada Trabzonspor’da yabancı dil bilen personel sayısı ise yok denecek kadar az. Bordo-mavili kulübün medya departmanında yabancı dil bilen eleman bulunmuyor. Trabzonspor dergisinin ise kulübe maliyeti onbinlerce lirayı buluyor. Öte yandan Trabzonspor genel koordinatörü ve asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’nun alt yapıya, daha önce bu birimde çalışmış olan Hamit Cihan’a alacakları söyleniyor.
 
35 yıl sonra
asil üye oldu!
Trabzon spor kamuoyunun yakından tanıdığı isimlerden biri olan Erol Batu, kırılması güç bir rekoru kırdı ve 35 yıl yedek üye olarak görev yaptığı İncirlik Cami Yaptırma ve Yaşatma derneğinin son genel kurulunda asil üye oldu.
İncirlik Cami, Numune Hastanesi’nin batısında iki yol arasında eski bir cami. İncirlik Cami, eskiden ahşaptı. Cami, daha sonra beton olarak yapıldı ve cephesi de taş örüldü. Yeni İncirlik Camisinin yapımında mahalleli önemli katkıda bulundu. Özellikle Tabutçu Ali lakaplı Ali Yılmaz’ın derneğin başkanlığına gelmesinden sonra camide düzenlemeye gidildi. İncirlik Cami yaptırma ve yaşatma derneğinde 35 yıl yedek yönetici olarak görev yapan Erol Batu, ‘Hayır kurumu derneklerinde yedek veya asil olarak görev yapma arasında fark yok’ dedi.

Akgün Balık’ta iftar!

Trabzon’un en renkli ve saygın isimlerinden biri olan Tayfun Sezeroğlu, Akçakale’deki Akgün Balık’ın müdavimlerinden biridir. Yaz- kış Akçakale’de oturan Tayfun Sezeroğlu, Akçakale’deki Akgün Balık’ın ramazan menüsünü anlata anlata bitiremiyor. Balık çorbasından taze her çeşit balığın yenebileceği Akgün Balık, gerçekten övülmeyi hak ediyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar