Perinçek'ten şok iddia

Perinçek'ten şok iddia

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK örgütünün MİT’in eseri olduğunu öne sürdü

MÜSLÜMANLAR ÖLÜYOR

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ile anlaştığını öne süren İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK’yı Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’nın kurduğunu, Türkiye’nin yanlış politikalarının Kuzey Irak’taki durumu yarattığını, Türkiye’nin bunu sorgulaması gerektiğini söyledi. Oflu hocalardan bir kurultay toplamalarını isteyen Perinçek, “Oflu hocalar Of’ta bir kurultay yapsın ve Müslümanların öldürülmesine sessiz kalmanın Müslümanlığın neresinde olduğuna karar versinler” dedi.

 

CIA ÖRGÜTLENDİRDİ

Trabzon’da Telekom işçilerini ziyaret edip destek veren İP Genel Başkanı Perinçek, Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenledi. Perinçek, 1975’de PKK’yı MİT’in kurduğunu öne sürdü, Abdullah Öcalan’ın Şafak Gazetesi dağıtımı olayında tutuklandığını, diğer tutuklananların 6-7 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karşın Öcalan’ın serbest kaldığını hatırlattı. Perinçek, PKK’nın kurulmasının Süper NATO stratejisinin bir parçası olarak CIA tarafından örgütlendiğini, 1980’e kadar ‘sol’a karşı bir güç olarak kullanıldığını belirtti.

 

FEDERASYON EMELİ

Son Dağlarca saldırısının ABD ile birlikte PKK tarafından yapıldığını, 8 askerin esir edilmesi olayının ise Türkiye’ye karşı bir psikolojik savaş unsuru olarak kullanıldığını anlattı. Perinçek, “ABD ile birlikte, ABD güdümü ve AB etkisinde terör belasından kurtulmak mümkün değildir. Bugün PKK’nın yasallaştırılması olayına gelinmiştir. Amaçları Türkiye’yi bir federasyon haline getirmektir. PKK’yı MİT kurmuş, Kuzey Irak’taki Peşmerge hükümetler tarafından desteklenmiştir. Türkiye bunu sorgulamadan terörle mücadele edemez.” diye konuştu.

 

ADIM ADIM GELİYOR

Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan’ın ABD ile anlaştığını öne sürdü, ABD, Gül, Erdoğan, PKK, Talabani, Barzani’nin aynı çözüm düşündüğünü iddia etti. Erdoğan’ı “ABD’nin proje görevlisi”, “Gül’ü, “ABD ile hizmet akti imzalayan kişi” olarak ilan eden Perinçek, anlaşmada, PKK’nın yasallaşması, Türkmenlerin Barzani kontrolüne verilmesi, Rauf Denktaş’ın tasfiye edilmesi olduğunu, bunların adım adım gerçekleştirildiğini savundu.

 

OFLULAR’A ÇAĞRI

ABD’nin İran’a saldırmak için zemin yarattığını öne süren Perinçek, DTP’nin kapatılma istemini geç gelen bir istem olarak nitelendirdi ve “Türkiye’de savcılar çalışmıyor. Hiçbir demokratik ülkede, terör örgütüne yasal faaliyet gösterme hakkı tanınamaz. Ama PKK mecliste” dedi. Perinçek, ABD’nin İslam kartı üzerine oynaması ve Fethullah Gülen’in ABD tarafından kullanılıp kullanılmadığının sorulması üzerine, “Of’tan derin hocalar çıkar. Oflu hocalar Of’ta bir kurultay toplasın ve bu kadar Müslüman’ın katledilmesine bir Müslüman’ın seyirci kalmasının ya da buna taraf olmasının ne anlama geldiği hakkında karar versin” karşılığını verdi.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.