Perşembe günü açıklayacak!

 752x395-ak-parti-trabzon-buyuksehir-belediye-baskan-adayi-murat-zorluoglu-kimdir-murat-zorluoglu-nereli-1543312716139.jpg AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu, projelerini Perşembe günü Ramada otelde açıklayacak. ‘Trabzon için en büyük projemiz, yeni yönetim anlayışımız olacaktır’ diyen Zorluoğlu’nun, proje tanıtım toplantısında Trabzon’un hangi sorunlarına parmak basacağı ve göreve gelirse ne yapacağını görsellerle birlikte açıklayacağı bildirildi.

 

Zorluoğlu’nun proje açıklama toplantısına Trabzon’daki tüm sivil toplum örgütlerinin davet edildiği bildirildi. Zorluoğlu’nun proje açıklama toplantısına ilçe belediye başkan adayları, meclis üyeleri ve partililer de katılacak.

İYİ Parti’deki toplantı!

iyi-partideki-toplanti.jpgDün akşam saatlerinde İYİ Parti il merkezinde millet ittifakının il başkanları ve kurmayları bir araya geldi. Büyükşehir ve ilçelerdeki son durum ile 12 Mart Salı günü Meral Akşener’in Atatürk Alanında yapacağı mitingle ilgili görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi. CHP il başkanı Güzide Uzun ve CHP Ortahisar Belediye meclis üye adayı Turgay Şahin ile İYİ Parti il başkanı Azmi Kuvvetli ve parti yöneticilerinden bazı isimlerin katıldığı toplantıda alınan prensip kararlarının, ilçe örgütlerine ve ilçe belediye başkan adaylarına bildirileceği kaydedildi. 12 Mart Salı günü Trabzon’a gelecek olan Meral Akşener, akşam saatlerinde karayoluyla Erzurum’a gidecek ve ertesi gün Erzurum’da halka hitap edecek.

‘İbre bizden yana!

ibre-bizden.jpgİYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Atakan Aksoy, beklemediği kişilerden ve ailelerinden oy sözü aldığını söylüyor. İbrenin kendinden yana olduğunu öne süren Prof.Dr. Aksoy, ‘Trabzon’un her ilçesinde ve yerleşim yerinde kiminle görüşüyorsam, ağız birliği etmişçesine iktidarı ve belediyeyi eleştiriyorlar. Ben de o zaman oyunuza talibim, diyorum. Bize oy vereceklerine söz veriyorlar. Bunu söyleyenler önceki seçimde başka partiye oy verenler’ diyor. 
Prof. Aksoy, AK Partinin reklam ve sloganlarla işi götürmeye çalıştığını belirterek, ‘Vatandaş artık, reklama, duygu sömürüsüne inanmıyor’ dedi.

 Hizmet merkezimiz insan!

hizmet.jpgAK Parti Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim, ‘İnsana hizmet merkezli proje ve çalışmalarımızla Akçaabatlıların gönlüne hitap edecek, Gönül Belediyeciliğinin ne demek olduğunu anlatmaktan ziyade insanımızın gönlünü nakşedeceğiz. Kazanan her şartta Akçaabat ve Akçaabatlılar olacaktır’ diyor.
Seçim çalışmalarını ilçe merkezinde sürdüren Osman Nuri Ekim, ‘Hemşerilerime yapacaklarımızı anlatıyorum. Hükümetimizle birlikte koordineli olarak Akçaabat’a getireceğimiz hizmetleri sıralıyorum. Akçaabatlı hemşerilerim hizmetin nereden, kimden geleceğini bilir’ dedi.

Akçakale ve Mersin de ‘Akbulut’ dedi!

akcakale.jpgİYİ Parti Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Akbulut, ilçenin batı bölgelerinde yaptığı seçim çalışmalarını değerlendirdi ve ‘Akçakale ve Mersin, Akbulut, diyor.  Akçaabat’ı yönetenler maalesef çeyrek yüzyıldır bu bölgelerimizi görmezden gelmişler’ dedi. 
Akbulut, ilçe merkezi, Söğütlü, Derecik ve Galanima vadisinde de millet ittifakına desteğin arttığını öne sürerek, ‘Akçaabatlılar, oylarını çantada keklik görenlere 31 Mart’ta gereken cevabı vereceklerdir. Akçaabat bizimle birlikte özlenen Akçaabat olacaktır’ dedi.

Gelleci’nin tahmini!

gellecinin.jpgİYİ Parti’den Çarşıbaşı belediye meclis üyesi adayı olan gazeteci Aydın Gelleci,  millet ittifakı adayı Mehmet Turan’ın ilçenin dört bir yanında sevildiğini ve desteklendiğini söylüyor. Çarşıbaşı’nın Mehmet Turan ile toparlanacağını kaydeden Aydın Gelleci, ‘Mehmet başkan, bizimle olur musun, dedi. Ben de seve seve, dedim. Mehmet Turan, çok büyük sürpriz yaşanmazsa Çarşıbaşı’ndan seçimi kazanacak gibi görünüyor’ dedi.  
Aydın Gelleci,  Çarşıbaşı’nda yarışın bağımsız aday İbrahim Kul ile Mehmet Turan arasında geçeceğini iddia etti.

Sunguroğlu’na Kul desteği!

sunguroglu-015.jpgSaadet Partisi Arsin Belediye Başkan adayı Arsin eski belediye başkanı Ramis Sunguroğlu, ilçede geçmiş dönemlerde belde belediye başkanlığı yapan isimleri de yanına aldı. Sunguroğlu’nu destekleyen isimlerin başında yer alan Demokrat Partili eski belediye başkanı Metin Kul, ‘Arsin’i ayağa kaldıracak isim Ramis Sunguroğlu’dur. Ramis beye güvendiğim için onun yanında yer aldım. Ramis beyin ekibi, Arsin koalisyonudur. Arsin’in böyle bir koalisyona ihtiyacı vardır’ dedi.

Koray Koçhan’ın hedefi!

koray-kochan.jpgAK Parti Maçka belediye başkanı ve başkan adayı Koray Koçhan, ‘Bu seçimde Trabzon rekoru kırabiliriz’ diyor. AK Parti’nin Trabzon’da en güçlü ilçelerinden birinin Maçka olduğunu kaydeden Koray Koçhan, ‘Biz de 5 yıl boş durmadık, çalıştık, koştuk, koşuşturduk. Maçkalı hemşerilerim bunu gördü. Maçka’daki hizmetlerimizin artarak devam edeceğine inandıkları için bizimle birlikte hareket ediyorlar. Yeni dönemde da çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğiz’ diyor.

Sağıroğlu markası!

sagiroglu-016.jpgRize’de yıllar önce belediye başkanlığı yapan merhum Ekrem Orhon için o yıllarda ‘denizi kara, karayı para yapan başkan’ denilirdi. Yomra’da üç dönemdir belediye başkanlığı yapan ve yeni dönemde de aday gösterilen İbrahim Sağıroğlu’nun, ‘Yomra’yı Yomra yapan başkan’ olarak tarihe geçeceği söyleniyor. AK Parti’nin Yomra belediye başkan adayı İbrahim Sağıroğlu, ‘Yomra 15 yıl önce nasıldı, bugün ne duruma geldi. Yarın bizimle daha da iyi olacak. Yomralılar bu mukayeseyi yaparak oy verecekler’ diyor.

HES’ler ve taşocakları!

hesler.jpgCHP’nin Maçka Belediye Başkan adayı Musa Turan, Coşandere’deki balık üretim çitliklerinin kapandığını belirterek, ‘Biz zamanında buralar HES yapılmasın diye tepki gösterdik. Haklı olduğumuz geç de olsa ortaya çıktı. Taşocakları da bir başka doğa faciası’ dedi. 
Belediye başkanı seçildiğinde Maçka’nın her mahallesinden en az bir kişiye istihdam sağlayacağını belirten Turan, ‘Belediye olarak iş sahası oluşturacağız. Yatırımcıyı teşvik edeceğiz. Önündeki engelleri kaldıracağız. Maçka bizim dönemimizde örnek belediye olacaktır. Bizimle birlikte Maçkalı hemşerilerim de kazanacaktır’ dedi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar