PM’YE ADAYIM  MKYK’YE DEĞİL!

PM’YE ADAYIM MKYK’YE DEĞİL!

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AHMET KAYA ‘HADDİMİ BİLİRİM’ DEDİ VE EKLEDİ:

ahmet-kaya-chp-1135-b.jpg

Bu ay içerisinde yapılacak olan CHP kurultayında Parti Meclisine (PM) aday olacağını belirten Kaya, haddini ve sınırlarını bildiği için MKYK’ye girme düşüncesi olmadığını söyledi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, MKYK'ye girme gibi bir düşüncesi olmadığını belirterek, "MKYK değil benim PM konusunda bir düşüncem var. PM'ye aday olacağım. Örgütümüzün desteği bu anlamda var. Kurultay delegelerimizin, il başkanımızın desteği var. Onların onayı oluru olursa PM'yi düşünebilirim demiştim. Sağ olsunlar milletvekili arkadaşlarımız, ‘sen PM'ye yakışırsın’ diyorlar. Örgütlerimizden destek gelirse PM üyeliğini düşünebilirim. Dışarıdan listeyi delme gibi bir anlayışa da girmeyeceğim. Genel başkanımız uygun gördüğü isimlerden oluşan liste yapıyor. Genel başkan bizi listesine yazarsa PM'ye aday olacağım. Yazmazsa dışarıdan mücadele ederek, listeyi delerek PM'ye gireyim gibi bir çaba içinde olmayacağım" dedi. 

“DAHA DONANIMLI İNSANLAR VAR”

PM'ye 60 kişi girdiğini hatırlatan Kaya, "Bu 60 kişi içinden Sayın Genel Başkanın takdiriyle 16 MKYK üyesi seçiliyor. Onlar da kendi alanında uzman isimler olmaktadır. Genel Başkanımız, 'Partiyi yöneteceğim kadro bu isimlerden oluşsun' diyor ve MKYK'yi belirliyor. Benim MKYK'ye girme gibi bir düşüncem yok. Erkendir bunun için. Bizden çok daha donanımlı liyakatli insanlar var. Partimin iyi yönetilmesini ve iktidar olmasını istiyorum. Bunu yapabilecek nitelikteki arkadaşlarla güçlü Türkiye’ye umut ve güven veren MKYK'miz olsun istiyorum. Onun oluşabilmesi adına her türlü desteğimizi veririz. Ben haddimi sınırlarımı bilen bir insanım" diye konuştu.

“İKTİDAR, BİRLİK VE BERABERLİK”

Kurultayın pandemi nedeniyle seyircisiz olacağını kaydeden Kaya, "Kurultayımıza iktidar, birlik ve beraberlik kurultayı diyoruz. Güçlenerek çıkacağız. Bütün örgütün dinamikleriyle, bütün kurultay delegeleri ile birlik ve beraberlik görüntüsü içerisinde bir kurultay yapacağız. Genel başkanımız tek aday gibi görünüyor. Bütün örgütlerin desteği genel başkanın arkasındadır. Bizim partimizde herkesin aday olma hakkı vardır. Tüzüğün belli koşulları var. O koşulları yerine getirenler aday olabilirler. Kurultayımızda vereceğimiz mesajlarla iktidara ne kadar yakın olduğumuzu Genel Başkanımız ülkeye anlatacaktır" diye konuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.