AK Parti Trabzon Milletvekili Cora'dan açıklama

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tartışmaya açtığı elektrik faturası konusunda açıklamalarda bulundu.

Politika 10.02.2022, 22:59
AK Parti Trabzon Milletvekili Cora'dan açıklama

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, "YENİ BİR KAOS PLANI HAZIRLIYORLAR!" başlığıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Elektrik fiyatlarına yapılan zamlar üzerinden kandilin talimatı ile sokak çağrısı yapmak, ‘faturamı ödemiyorum.’ diyerek karanlık bir senaryonun başrol oyunculuğuna soyunmak ve ‘sıra sende’ diyerek milleti isyana teşvik etmek tam bir kaos tetikçiliğidir.

İstanbul’da, Ankara’da ikamet eden birisi Allah’ın suyuna %80 zam yapıldı diye ‘su faturasını ödemiyoruz mu?’ dedi. CHP lideri halkı düşünüyorsa zamların geri alınmasına kendi belediyelerinden başlatsın.

Böyle sorumsuz açıklamalardan uzak durup, kendi belediyelerinizi de başkalarını da zor durumda bırakmayın.

Elektrik üretimi için Nükleer Enerji Santraline çevre kirliliği yapıyor diye, HES’e dereler kuruyor, RES’e kuş yolları bozuluyor, JES’e yeraltı suları kayboluyor diye karşı çıkan ve eylem yapanlar, bugün doğal gaz üzerinden elektrik üretiminin oluşturduğu maliyeti kabul etmiyor.Her şeye karşı çıkıp hiçbir çözüm üretmeyen bu zihniyet, ‘faturaları ödemeyelim.’ diyerek bedavadan siyaset üretmek istiyor.

Siz, siz olun bu CHP’ye güvenerek yola çıkmayın. Onlar bir şekilde faturalarını birilerine ödettirir ama sizi ya ortada bırakır ya da karanlıkta bırakır.

Biz iktidar partisi milletvekilleri olarak elektrik fiyatlarındaki artışların vatandaşımızı zorladığını biliyoruz.

Esnaf ziyaretleri yapıyoruz sahadaki sorunu biliyoruz çözüm üretmek için çalışıyoruz.

Yorumlar (0)