Bakan Karaismailoğlu Sinop'ta incelemelerde bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sinop'un Ayancık ilçesinde 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketinin ardından yeni tasarlanan köprüler sayesinde bölgelerin yağıştan etkilenmediğini söyledi.

Politika 28.06.2022, 16:25 28.06.2022, 16:40
Bakan Karaismailoğlu Sinop'ta incelemelerde bulundu

Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Sinop'ta denetimler yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz aylarda Ayancık ilçesinde açılan İkisu Köprüsü'ndeki duruma ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bakan Karaismailoğlu: Tüm önlemleri aldık

Bakan Karaismailoğlu, "Meteorolojiden gelen uyarıların ardından Sinop Ayancık, Kastamonu, Bartın ve Karabük'te şiddetli yağış aldı. Bugün itibariyle, yağmurlar şiddetini azaltmıştır. Arkamızdaki dere yatağının su seviyesi de azaldı. Ama bütün bakanlıklar teyakkuzda, binlerce iş makinesiyle vatandaşımızın yanındayız. Bu alanlar son yağmurlardan etkilenmedi. Bundan sonra etkilenmemesi için tüm önlemleri aldık" dedi.

"Bu köprüler sayesinde bölgeler son yağmurlardan hiç etkilenmedi"

11 Ağustos'ta yaşanan sel felaketine vurgu yapan Bakan Karaismailoğlu, sele dayanıklı köprüler inşa ettiklerini ve bu köprüler sayesinde bölgelerin son yağmurlardan etkilenmediğini söyledi. Karaismailoğlu, "Tabii ki eksikliklerimiz var, bunları ortadan kaldırmak zaman alıyor. Vatandaşlarımızın bu uyarıları dikkate almaları ve buna göre önlem almaları ve son yağışlardan etkilenmemeleri önemli bir faktördü. Yine vatandaşlarımız uyarılara kulak vermeli ve kulaklarını bizimle tutmalıdır" dedi.

Bölgedeki çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Karaismailoğlu, "Köy yolları, grup yolları hepsi planlandı. Bütün kamu kurumlarımız sahada. İnşallah bu süreci atlatacağız ve olası bir felaket durumunda bir daha etkilenmemek için çalışmalarımıza odaklanacağız ve olmaya devam ediyoruz" dedi.

Yorumlar (0)