Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı bunu yapmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında sert sözler sarf etti.

Politika 23.06.2022, 12:59
Kılıçdaroğlu: Bugüne kadar hiçbir devlet başkanı bunu yapmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın’da düzenlenen partiye toplu üye katılım töreninde konuştu. 

Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde: 

"Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi"

-Bugüne kadar Türkiye’den hiçbir devlet başkanı para dilenmek için yurt dışına gitmedi. Suudi Arabistan’a gideyim, BAE’ye gideyim acaba bana para verirler mi vs. vs… Bu duruma Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç düşmedi. Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulduğunda Osmanlı borcu son kuruşuna kadar ödendi, hiç kimseye el avuç açılmadı.

"Türkiye'yi bundan çıkaracağız"

- Yumurta satarak şeker fabrikaları, çimento fabrikaları, demir yolları, limanlar kurduk. Kapitülasyonlar kaldırıldı, kabotaj ilan edildi. Batı’nın egemen güçlerin Türkiye üzerindeki emelleri sonlandırıldı. Türkiye yeniden ayağa kalktı. Kimseye el avuç açılmadı. Şimdi el avuç açıyoruz, “Birileri bize para verir mi? Birileri seçime kadar bize yardım edebilir mi?” diye… Türkiye’yi bundan çıkaracağız. Bütün komşularımızla huzur içinde yaşayacağız.

"O paraların tamamını Türkiye'ye getireceğim"

-Yolsuzluk yapanların burnundan fitil fitil getireceğim. Çocuklarına vakıf kuruyorlar. Bir burada bir ABD’de. Buradan milyon dolarları ABD’ye transfer ediyorlar. Manhattan’da gökdelen yapıyorlar, Muhammed Ali’nin çiftliğini satın alıyorlar. Bu millete sözüm var o paraların tamamını Türkiye’ye getireceğim ve sizlere teslim edeceğim.

Yorumlar (0)