SP'li isimden Karamollaoğlu'na tepki! "Hastalıklı olduğumu düşünmüyorum"

SP Genel Başkanı Karamollaoğlu'nun Trabzon il yönetiminden istifa edenler için kullandığı "hastalıklı" ifadesine, eski ilçe başkanı Murat Özcan'dan tepki geldi.

Politika 27.06.2022, 23:09 28.06.2022, 00:23
SP'li isimden Karamollaoğlu'na tepki! "Hastalıklı olduğumu düşünmüyorum"

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Trabzon ve Rize'de gerçekleştireceği bir dizi ziyaretler için 23 Haziran 2022 Perşembe günü Trabzon'a gelmişti. Karamollaoğlu'nun Trabzon'a geldiği gün Saadet Partisi Trabzon il yönetiminden 11 kişi il başkanlığına yazılan bir dilekçe ile partideki görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı.

"ŞAHSİ İKBAL UĞRUNA TEŞKİLAT SEFERBER EDİLDİ"

"Liyakat, ehliyet ve samimiyet anlayışıyla siyaset yapan Saadet Partisi, oldukça zor günlerden geçen ülkemizde halkımızın umudu olmayı sürdürmektedir. Partimizin bu temel ilkeleri ve anlayışı, Trabzon teşkilatımızda göz ardı edilmiş, liyakat, istişare ve samimiyet ilkeleri üzerine bina edilen siyaset anlayışı yerine sadakat öncelenmiş, ortak akıl terkedilmiş, şahsi ikbal beklentisi ve hedefler uğruna teşkilatın seferber edilmeye çalışıldığı bir yönetim anlayışı ortaya çıkmıştır."

"2 YILDIR BİTMEYEN ÇATIŞMA VE HUZURSUZLUK"

"Bu anlayışla Milli Görüşün ülkemiz halkına ve bütün insanlığa saadet getirilmesine yönelik hedeflerine ulaşılması mümkün değildir. Aynı anlayıştan kaynaklanan ve yaklaşık 2 yıldır devam eden teşkilat içi çatışma ve huzursuzlukların tarafı ve parçası olmamak için 27 Eylül 2020 tarihinde yapılan Saadet Partisi Trabzon İl Kongresiyle gelmiş bulunduğumuz Yönetim Kurulu Üyeliklerinden ve İl Başkan Danışmanlıklarından istifa ediyoruz."

"GİK ÜYESİ ÇEBİ DE TARTIŞMALARA KATILDI"

Ümit Çebi yaptığı paylaşımda,

“Bu kardeşlerimiz partiden değil, Trabzon il başkanı Cevat Kurt ile anlaşamadıkları için görevlerinden istifa etmiştir. Saadet Partisi’nden istifa etmemişlerdir. Birileri sevinmesin.”

ifadelerini kullandı.

"HASTALIKLI OLDUĞUMU DÜŞÜNMÜYORUM"

Saadet Partisi Ortahisar eski ilçe başkanı ve 27. Dönem Trabzon Milletvekili Adayı Murat Özcan ise Genel Başkan Karamollaoğlu’nun kendileri için kullandığı “hastalıklı” ifadelerine tepki gösterdi.

Özcan sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı. İşte Özcan’ın o açıklaması:

“Tane tane tekrar anlatıyorum. Bu metinde kısaca anlattık. Arkadaşlarımızla İl yönetiminden istifa ettik. Partiden istifa etmedik diye. Ardından daha detaylı açıklamalarda yaptık yine il başkanı Cevat Kurt’un yanlış gördüğümüz tutumları ile ilgili. Meseleyi parti içi gördüğümüz için konuyu sırası ile Cevat Kurt, il sorumlusu Şakir Şahintaş, GİK Üyesi Ümit Çebi ve en nihayetinde Teşkilat başkanı Mahmut Arıkan ve Bülent Kaya, Hasan Bitmez, Ersan Bilgin yardımcılarınıza tam bir yıldır çeşitli kanallarla ilettik. O istifalarda en son seçimde aday yaptığınız 3 milletvekili adayı ve kendi cemiyetlerinde saygın onlarca insan varken sizin belli ki konuyu incelemeden bizi hastalıklı olarak tanımlamanız en basit tanım ile talihsizlik olmuştur.

Gelelim bana. 23 yıldır Trabzon’da çeşitli eğitim kurumlarda öğretmenlik, idarecilik, kurucu temsilciliği görevlerinde bulundum ve halen aktif görevlerime devam ediyorum. Dün, çocuklarım sizin yaptığınız “hastalıklı “açıklamasını dinledi. Artık sizden nefret eden 13 ve 14 yaşlarında iki genç bıraktınız Trabzon’da. Bende hastalıklı olduğumu düşünmüyorum. “Allah akıl versin” ifadenizi dua olarak okuyorum ve sizin içinde temenni ediyorum. Umarım bundan sonra aklederek, konuları analiz ederek “kulaktan dolma olmayan” bilgilerle savunduğumuz değerlere hizmet ederiz. Hani, Saadet Partililer ile ilgili olumsuz konuşan, istikametten saptığımızı düşünen dindar kesimlere, STK’lara diyordunuz ya bizden helallik almanız gerekiyor. Biz yanlış yapmıyoruz bizi anlayın diye. Şimdi tam olarak bende size aynısını söylüyorum.”

KARAMOLLAOĞLU NE SÖYLEMİŞTİ?

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun Trabzon’a gelmeden bir gün önce Trabzon il yönetiminden 11 kişi istifa ettiğini açıklamıştı. Karamollaoğlu’na bu istifa sorulduğunda,

"Allah akıl fikir versin. Ben bunu önemsemiyorum. Partimizin iç meselesini kamuoyu önünde tartışmayı uygun bulmuyorum. Hastalıklı. Hasta olunca bazı konuları tekrar tekrar gündeme getiriyor. Biz, Trabzon Teşkilatımızdan memnunuz. Bizim en iyi çalışan teşkilatlarımızdan birisi. En fazla 50 bin üye hedefi vermiştik. En fazla üye yapan illerimizden bir tanesi. O arkadaşlarımızın problemi varsa, bunu basınla paylaşacağına gelip bizle konuşur.''

ifadelerini kullanmıştı.

Saadet Partisi Trabzon il yönetiminden istifa eden bazı isimlerin özgeçmişleri ise şu şekilde:

Murat Özcan 1977 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Eğitim kurumlarında yöneticilik yapan Özcan, Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığı, Trabzon İl Başkan Yardımcılığı 27. Dönem Milletvekili Seçiminde Saadet Partisi Trabzon Milletvekili Adaylığı yapmıştır ve halen Cansuyu Trabzon İl Temsilcisi görevi bulunmaktadır.

Mehmet Uz 1981 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. İnşaat mühendisi olan Uz, 24. ve 27. Dönem Genel Seçimlerinde Saadet Partisi Milletvekili Adaylığı ve Saadet Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

İbrahim Baş, 1974 yılında Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde dünyaya geldi. İnşaat mühendisi olan Baş, evli ve 3 çocuk babasıdır. Baş 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi, Saadet Partisi Trabzon Milletvekili Adaylığı ve Saadet Partisi Vakfıkebir Belediye Başkan Adaylığı görevi yapmıştır.

Sefa Aydın 1998 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ticaret ile uğraşan Aydın, Akıncılar Derneği Trabzon Şube Başkanlığı, Saadet Partisi Trabzon Gençlik Kolları Başkanlığı ve Saadet Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Halil Keskin 1993 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Ticaret alanında faaliyet gösteren Keskin, Saadet Partisi Trabzon İl Başkan Yardımcılığı, AGD Muğla Şube Başkanlığı ve Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

Mehmet Turgut 1980 yılında Trabzon’da dünyaya geldi. Ticaret ile ilgilenen Turgut’ Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu vazifesinde bulundu.

Cemal Ayan 1973’te Trabzon’da doğdu. Müteaahit olan Ayan, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

Mustafa Usta Trabzon’da dünyaya geldi. Uludağ Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Gazetecilik yapan Usta, Saadet Partisi Trabzon’da danışmanlık görevinde bulundu.

Yorumlar (0)