Süleyman Soylu: Bu seviyeyi hiç düşürmememiz lazım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polislerle iftar yaptı.

Politika 05.04.2022, 11:57
Süleyman Soylu: Bu seviyeyi hiç düşürmememiz lazım

Altındağ ilçesinde bulunan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde düzenlenen iftar programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ifat yemeğinin ardından açıklamalarda bulundu. 

Uyuşturucuyla mücadeleye dikkat çeken Bakan Soylu, "Bugün sabah güvenlik toplantısındaydık. Uyuşturucuyla öyle bir mücadele ortaya konuldu ki 15 Temmuz’da uyuşturucudan 35 bin kişi vardı cezaevinde, bugün 104 bin kişi var. Çocuklarımızı bu musibetten korumak için büyük bir mücadele ortaya koyan güvenlik güçlerimiz var, sizler varsınız." dedi. 

Süleyman Soylu trafik, hırsızlık, aile içi şiddet gibi olayların 15 Temmuz öncesindeki rakamları ile günümüzdeki rakamlarını kıyaslayarak her alanda büyük bir başarı kaydedildiğini söyledi.

Vatandaşların güvenlik güçlerine olan güveninin TÜİK rakamlarına yansıdığını ifade eden Bakan Soylu, "3 yıldır Türk polis teşkilatı, jandarmamız da var, sahil güvenliğimiz de var, asayişi temin için TÜİK’in yaptığı araştırmalarda halkımıza ‘Kamu hizmetlerinden en çok hangisinden memnunsunuz?’ sorusunu sorduğumuzda asayiş birinci sırada geliyor. Bu bizim için milletimizin ödülüdür. Bu seviyeyi hiç düşürmememiz lazım." şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

"Suçluya karşı kanunların verdiği imkanlar çerçevesinde mücadelemizi en güçlü bir şekilde yapacağız. Acımayacağız; ancak vatandaşımıza karşı da yarı belimize kadar eğileceğiz. Hürmetkar olacağız, müşfik olacağız."

Yorumlar (0)