Ümit Özdağ'dan Cumhurbaşkanı adaylığı için Mansur Yavaş’a çağrı

Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında açıklama yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Biz Zafer Partisi olarak Mansur Yavaş'ı göreve çağırıyoruz” dedi.

Politika 06.04.2022, 19:52

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün FOX TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına katıldı.

Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda canlı yayında açıklama yapan Özdağ, “Biz Zafer Partisi olarak bir yumuşak geçişi yönetebilecek ve halkın her kesiminden oy alabilecek kişinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş olduğunu gördük. Biz Zafer Partisi olarak Mansur Yavaş'ı göreve çağırıyoruz” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi sözcüsü, dün Yavaş’ın adı gündeme geldiğinde açıklama yapmış, adaylık iddialarını yalanlamıştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, Yavaş’ın adaylığı iddialarına dair şu açıklamayı yapmıştı:

“1. Bazı sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde Başkanımız Sn. Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığı hakkında spekülatif haberler yer almaktadır. Bu haberlerle hiçbir ilgimiz bulunmamaktadır.

2. Bizim derdimiz, gece-gündüz demeden çalışarak Ankara halkına verdiğimiz sözleri yerine getirmek, üretimi artırmak ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesini sağlamaktır.

Hemşerilerimize şeffaf, katılımcı ve hesap verebilir şekilde hizmet etmeyi sürdüreceğiz.”

Yorumlar (0)