PROJELERİ SORDU!

PROJELERİ SORDU!

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na Güney Çevre Yolu ve Erzincan-Trabzon Demiryolu projelerini sordu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da hazır bulunduğu bütçe görüşmelerinde Trabzon Güney Çevre Yolu ve Erzincan-Trabzon Demiryolu projeleri ile ilgili söz alan Örs; “TBMM’deki diğer milletvekili arkadaşlar biz Trabzon milletvekillerine siz çok şanslısınız, kabinenin dörtte 1'i sizden diyorlar. Trabzon bu konuda çok şanslı, hep yatırımlar size gidiyor, diyorlar. Oysa Trabzon'un çözülmeyen çok problemi var. Trabzon'un olmazsa olmazı, herkesin üzerinde hemfikir olduğu birtakım mega projeleri var; Trabzon'umuzun ihtiyacı olan, Trabzon'umuzun kalkınması için gerekli olan projeler. Ama bunların içerisinden, Güney Çevre Yolu ve son dönemde güzergâhı üzerinde tartışmalar olan Erzincan-Trabzon Demiryolu en önemlileri. Güney Çevre Yolu projesinin yıllardır tozlu raflarda beklediğini görüyoruz. Buna sadece bir ulaşım veya sadece bir yol projesi olarak bakmamak lazım. Bu proje aynı zamanda bir şehirleşme projesidir, Trabzon'a yeni bir Trabzon katacak, Trabzon'u kalkındıracak bir projedir. Bu manada, bu projeye sadece bir ulaşım projesi olarak bakmak eksik olur düşüncesindeyim. Bunu niye ısrarla söylüyorum? Çünkü AK Parti'nin iktidara geldiği ve iktidarda olduğu bütün dönemlerde bu Güney Çevre Yolu, partinin birinci vaadi olarak yer almıştı” ifadelerini kullandı.

KİTAPÇIĞI GÖSTERDİ

Daha sonra AK Parti’nin seçim vaatlerinin yer aldığı kitapçıkları Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na gösteren Milletvekili Örs, “AK Parti’nin seçim kitapçığında şöyle denilmiş: Güney çevre yolu; 31 kilometre uzunluğundaki güney çevre yolu ile daha hızlı ve verimli bir şekilde seyahat sağlanırken transit, trafik ve dikey bağlantı yoluyla da mahallî trafik rahatlayacaktır… Bu, AK Parti'nin Trabzon'a vaadi. Bu vaatleri sizlere hatırlatmak da bizim görevimiz. Çünkü biz seçilirken, Trabzon'unu temsil edeceğiz, Trabzon'un Meclisteki sesi olacağız diyerek seçildik” dedi.

DEMİRYOLU PROJESİ

Erzincan-Trabzon Demiryolu Projesine de değinen Hüseyin Örs, “Çok uzunca bir dönem gündemimizde olan demir yolu projemiz var. Partinizin amblemiyle, yaptığınız vaatlerinizden bir tanesi. Bu demiryolu projesinin yeni değil, çok eski bir mazisi var. Bugün bir tevafuk oldu. 19 Kasım 1947 tarihli bir gazetenin kupürünü size arz etmek istiyorum, bugünle aynı tarihli. Bundan yetmiş üç yıl önce yayınlanan gazetede Trabzon demir yoluna kavuşuyor diyor. İnşallah bu sözü, bu vaadi gerçekleştirmek size nasip olur diyorum. İsteğimiz ve beklentimiz bu yöndedir” diyerek sözlerini tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum