PROSTAT SORUNLARI

  A milli Futbol takımı bir önceki Andorrra maçında 88 dakika prostat sorunları varmış gibi oynamış ve Avrupa’nın en zayıf ekibine karşı 1-0’lık skorla zor kazanmıştı. Ama Şenol Güneş’in yönetimindeki A milliler Moldava maçına hızlı mı başladı panik mi başladı ilk başlarda çözemedim. Kameramanın sahaya olan mesafesine bakılırsa bu ucuz bir halısaha maçı? Moldava milli takımı çok kötü bir takım. A millilerin Cem Tosun’la bulduğu golün bir benzerini İdmangücü İdmanocağı maçında da izlemiştim. Buna rağmen A milli takım ilk yarıda Moldova karşısında oldukça hareketliydi. Yoğun pas trafiği ile Moldava orta sahasının gücünü ‘’vampir kelebek’’ gibi emdi, bitirdi. 
  Aslında Andorra ve Moldava karşısındaki A milli takım maçları TRT Radyodan bile yayınlanmayan, Afrikalı siyahî futbolcuların ele geçirdiği Süperlig’teki yerli döküntülerden oluşan bir karma! Onun için Türkiye A milli futbol takımının gerçek başarısı Avrupa’nın kasaba takımlarını sidik zoruyla yenmek değildir. Gerçek başarı A milli futbol takımının İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve Rusya’ya karşı yapılan maçlarda alınan skorlardır. 
  Şenol Güneş siyah-beyaz, kırmızı-beyaz takımları çalıştırdığına göre artık Beyaz Türk! Sahadaki takımda Trabzonsporlu futbolcu olmadığına göre insanınTürkçe sözlü hafif müzik dinleyesi geliyor. Seksenlerin Federal Almanya milli futbol takımı üzerinden bakarsak A milli takımı çok kaliteli bir halısaha takımı. Önemli olan puan ya da puanlar! 
  A milli takım ikinci yarıda Moldava ekibine top göstermedi. Şüphesiz bu rakibe top göstermeme işini İngilizlerle yaptığımız maçlardan öğrenmiştik. O kadar çok pas yaptılar ki, bir eski Barselona’nın pas sayısını geçtiklerini bile düşündüm. Moldava 60. dakikadan itibaren oyundan düştü. 
  Şaka değil; A milli takımın kaptanı olan Emre Belözoğlu bir zamanlar Trabzonspor kulübü başkanı Sadri Şener Bey’i İstanbul’da havaalanında sıkıştırıp dövmeye kalkmıştı. Şenol Güneş o zamanlar Trabzonspor’un teknik direktörüydü. Trabzonspor’un Avni Aker stadyumunda mağlup olduğu bir Fenerbahçe maçından sonra Şenol Güneş basın açıklamasında;’’Emre’nin annesinin Maçkalı olduğunu biliyoruz!’’ demişti. Şimdi, milli birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu kritik günlerde, Moldova maçının ikinci devresinde Deniz Türüç’ün attığı Ronaldomsu frikik golünden sonra Şenol Güneş ve Emre Belözoğlu birbirlerine sarılıyorlar. Tabi biz de Trabzonspor taraftarları olarak çelik lalelere bakıp ağlamak istiyoruz ama olmuyor Sebastian!
  O kadar da kötümser olmamak lazım; Şenol Güneş’in hâlâ doğduğu topraklara sempatisi var. Maçın son dakikalarında Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Parmak’ı oyuna alıp milli ve yerli yapabiliyor ve Yusuf Yazıcı da attığı enfes golle futbolu yazabiliyor. Fatih Terim zamanında bu milli takım Boğaz’daki üç kızkardeşin revir takımıydı. Ligte sakatlananlar, formsuz olanlar milli takımda tedavi edilir, form tutturulurdu. Şimdilerde prostat sorunu olan Guus Hiddink, Lucescu, Beyaz Türk Güneş gibi teknik direktörlerin tedavi merkezi oldu, gibi geliyor bana

Önceki ve Sonraki Yazılar