PTT’nin 180. yıl gururu

PTT’nin 180. yıl gururu

Posta Nezareti olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan PTT A.Ş. 180’inci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Trabzon PTT binasında yapılan kutlamaya, Trabzon PTT Başmüdürü Yavuz Güney, Başmüdür yardımcısı Mustafa Okumuş, Trabzon PTT Merkez Müdürü İsmail Ergül ve Pazarlama ve Satış Müdürü Nebahat Atasoy ile ilgililer katıldı.

PTT Başmüdürü Yavuz Güney, iki asra yakın tarihini tecrübesiyle birleştiren geçmiş ve gelecek arasında uzanan bir köprü kuran PTT’nin yenilikçi bakış açısıyla teknolojik yatırımları kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla da ürün ve hizmet çeşitliliğini her geçen gün artırmayı sürdürdüklerini ifade etti.

‘Gidilemeyen yerlere gidiyoruz’

“Türkiye'nin en köklü kurumları arasında yer alarak, posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz” diyen Güney, “Posta sektörünün yanı sıra bugün bilgiyi anında paylaşabilen ve küreselleşen bir dünya pazarında söz sahibi olmak için iddialı olduğu sektörlere odaklanan bir kurum olmayı hedefliyoruz. Tüketicinin daima yanında olan gücünü tüketicimizden alan bir yaklaşımla, 43 bini aşkın çalışanımız ve 5 bini aşkın hizmet noktamız sayesinde "gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak" ilkesini Türkiye'nin her köşesinde hayata geçiriyoruz. Hizmetlerimizi teknolojik alt yapımızla güçlendirirken, aynı zamanda yurt içi pazarda rekabetin getirdiği avantajımızı sürdürüyor diğer yandan da uluslararası faaliyetlerle kurumumuzu bir adım öteye taşıyoruz. Bir dünya markası olma yönünde çalışmalarımızı hızlandırarak, sektörel anlamda yeniliklerin öncüsü olan inovasyon, Ar-Ge ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak 180 yıl önce atılan tohumların meyvelerini alıyoruz. Teknolojik yatırımlarıyla Türkiye'nin yarınına değer katacak önemli bir aktör olarak, ülkemizin dünya ile entegrasyonunu sağlamaya devam ediyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.