Rant olmamalı!

Rant olmamalı!

Başkan Nuri Albayrak, giderayak açıklamalarda bulundu...

DEĞİŞİK BİR YER

Trabzon'nun çok değişik bir yapısı olduğunu belirten Albayrak, "Trabzon, diğer illere göre çok farklı bir yer. Yapılan bir ankette Trabzon halkının yüzde 85'inin saha sonuçlarına önem verdiği ortaya çıktı. Yüzde 15'inin ise projelere önem verdikleri belirlendi. Trabzonspor çağın gereklerine ayak uydurabilmesi için projelerle birlikte hedeflerine ulaşmayı kendine yol çizmeli. Büyüme dönemlerinde sancılar olacaktır. Trabzonspor, büyüklüğü gereği bunun üstesinden gelecek güce sahip bir camiadır. Trabzonspor'un sağ duyulu insanları ortaya çıkmalı, bu kulübe gerçekten seven insanlar Trabzonspor'u artık bir rant kapısı olmaktan çıkarmalı" dedi.

HEP ZARAR VERDİ

Trabzonspor'da görev alacak olan yönetimin istikrarlı bir duruş sergilemesi gerektiğini belirten Albayrak, "Ben başkanlık görevine seçilmeden önce, Atay Aktuğ ve yönetiminin gitmemesi gerektiğini söyledim. Kendisinin aday olması halinde başkanlığa adaylığımı koymayacağımı ifade ettim. Bana aday olmayacağını söyledi ve biz de ekibimizle seçimlere girdik. Trabzonspor'un tarihine baktığınız zaman yılları kongreler yaparak geçirmiş. Bunun da kulübe çok büyük zararları olmuş. İnşallah göreve gelecek olan yönetim görev süresini tamamlar" diye konuştu.

 

SÖZÜMDEN DÖNMEMTrabzonspor'un 15-16 Aralık'ta yapılması planlanan ancak ertelenen kongrenin ardından insanların kendisinin tekrar aday olacağı yönünde bir düşünceye kapıldığını ifade eden Albayrak, "Aday olmama kararımı geçtiğimiz sezon oynanan ve 1-0 kaybedilen Ankaragücü maçı sonrası verdim. Bunu kimseyle paylaşmadım. Çünkü insanların tutumları ve davranışları beni çok etkiledi. Bu işin bize göre olmadığına karar verdim. Çünkü başkaları gibi senin yüzüne farklı, diğerinin yüzüne farklı konuşacak veya farklı bakacak yapıda bir insan değilim. Trabzonspor'u dürüst bir şekilde yönettik. Gerçekleri ve doğruları insanların yüzüne söyledik. Kırıcı olmamaya çalıştık" açıklamasında bulundu.

 

MESAFEM AYNIKongrenin ertelenmesinin ardından bazı kesimlerin kendisinin yeniden aday olacağını düşünerek tedirginliğe kapıldığını altını çizen Albayrak, "Yeniden aday olmak için kongreyi iptal etmedik. O günkü şartlar ve kulüp menfaatleri onu gerektiriyordu. Aradan geçen 1,5 aylık süre içersinde yönetim olarak borsaya para ödedik. Futbolcuların alacaklarını ödedik. Art niyetli olsaydık. Bunların hiç birini yapmaz 20 trilyonluk ödemeyi gelecek olan yönetimin bırakırdık" dedi. Hafta sonu yapılacak kongrede başkan adaylarına aynı mesafede olduğunu belirten Albayrak, "Ben Trabzonspor'un tarafındayım. Yapılacak olan kongrede aday değilim. Başkan adaylarına da aynı mesafedeyim. Bu konu ile ilgili olarak hiç bir arkadaşıma bir telkinde bulunmadım. Benimle birlikte olan arkadaşlar istediklerini yapmakta özgürdürler. Kongrenin Trabzonspor için hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.