Ekrem Seymenoğlu

Ekrem Seymenoğlu

Reis’ ten Teşkilata Ters Köşe

  Reis yine şaşırtmadı ve ters köşesini yaptı. Adeta röveşata çekti. Teşkilattan gelme birçok isim gündemdeyken, hazırlık yapmışken, O yine ithal başkan adayı tercih etti. Aylardır hiç gündemde olmayan, adı sanı bilinmeyen, tek bağlantısı nüfus cüzdanında Trabzon/Çaykara yazısı olan, bu şehirde yaşamayan bürokratı aday gösterdi. Formül aynı formül, sistem aynı sistem. Yıllar önceydi teşkilatın birçok önemli ismi Trabzon Belediye Başkanlığına hazırlanıyordu. Ben, sen, o derken bir anda göklerden gelen emir Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu dedi. Bir anda adı sanı bilinmeyen, tanınmayan bu isim göklere çıkarıldı. Vay efendim sağlık bakanı müsteşarıymış. Bakanlığı uçurmuş, büyük işler yapmış, on numara adammış da mış mış mış…. Şak şak ve biat kültüründen başka bir açıklaması olmayan nağmelerle övdü de övdüler. Sonuç ortada. OFG ‘ nin yaptıkları ve yapmadıkları ortada. Trabzon’ da bitme noktasına gelmiş bir belediyecilik. Cuma’ dan Cuma’ ya uğrayan bir imza makamı. 
Trabzon’ a Kayyum Atandı
Aktif görevdeki Van Valisinin Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday gösterilmesi resmen Trabzon Belediyesine Kayyum atanmasıdır. Valilik makamlarının partilileşmesinin, kadrolaştırılmasının da bir boyutunu göstermektedir. Trabzon Belediyesini banko görmek, ceketimizi koysak kazanırız mantığı ile yaklaşmak ve bürokratını Van‘dan alıp Trabzon’ a göndermek aynı zamanda Eyyyy Trabzon sizden adam çıkmadı, alın size Van‘dan İthal Başkan demektir. Bu Trabzonluların kabullenebileceği bir duruş olmamalıdır. Teşkilat en başta bu işe karşı çıkmalıdır. İçinden bir adam çıkaramamış, ithal etmek zorunda kalınmıştır imajını kendilerine yakıştıramıyor olmaları gerekmektedir. Teşkilatçı olmayan, şehirde yaşamayan, partiden gelmeyen bir adayı kabullenmemelidir. Kaldı ki İl Başkanının, Ortahisar Belediye Başkanının, Belediye Genel Sekreterinin, eski milletvekilinin, eski bakanın adının geçtiği yerde şapkadan tavşanın çıkması tüm bu isimlere haksızlıktır. Hem teşkilat hem de Trabzon halkı bu kayyumun cevabını sahada ve sandıkta vermelidir.
Bile Bile Lades
Önümüzde OFG örneği varken Murat Zorluoğlu’nu seçmek, seçtirmek, Belediye başkanı yapmak Bile Bile Lades değil de nedir? 
Gerçekler ve İstatistikler yalan söylemez. Macera aramaya gerek yok, sonuç belli.
Bu şehrin öz evlatları dururken KAYYUM ve İTHAL kabul edilemez.
Sürpriz Transfer Neden Olmasın? 
Ak Parti teşkilatının elinde hazır bomba patlamışken neden bir bomba da CHP Teşkilatı patlatmasın?
Halkın sevdiği, inandığı, güvendiği, her kesimin takdirini ve oyunu alabilen bazı AKP’li isimler bonservisi elinde bekliyor.
İyi Parti Prof. Dr Atakan Aksoy ile yola yürüyeceğini açıklarken CHP cephesinden henüz ses çıkmadı. 
CHP derhal transfer çalışmalarına start vermeli. Küskünler pusuda bekleyecektir.
CHP‘liler şimdiden #CometoChp hastaghleriyle işe başlamalı. 
Sabırsızlıkla CHP‘nin KAP bildirimini bekliyorum.
Bir transfer Trabzon’ da Ak belediyeciliğin sonu, CHP’nin showu olabilir…
Yalnız bu isim lekesiz, Fetöye bulaşmamış, halkın saygısını ve sevgisini kazanmış bir isim olmalıdır.
Dikkat, Uyarı
Valilerin belediye başkanlıklarına kaydırılması demek yakında Özerklik gelecek, eyaletlere ayrılacağız hazırlanın demektir. Halkımız bu ince nüansa dikkat etmeli. AKP’nin gösterdiği adayların çoğu kaymakam, vali veya eski bakanlardan gelme. Bunun altında kesinlikle Eyalet Sistemi ve Özerklik yatıyordur…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Haber yorum bölümünde Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.