Resmi ilansız dört ay!

Gazetemizin resmi ilanı, Ekim ayında yapılan denetleme sonucu Kasım ayında kesilmişti. Karara itiraz ettik. Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu ve Genel Müdürlük, denetleme sonucuna göre ilan yayınlama hakkımızı iade etti. İlk resmi ilanımızı bugün yayınladık.

Bu süreçte Kuzey Ekspres Gazetesi’nin, yeniden ilan yayınlama hakkını elde etmesi için destek veren ve ayrıca bu süreçte gazetemize ekonomik katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Kuzey Ekspres Gazetesi, ne bir siyasi kurum ve kuruluşun, ne de bir sermaye grubunun gazetesidir. Bu gazete; gazeteyi bayiden veya abone yoluyla satın alsın almasın, okurlarındır, Trabzonlularındır, Karadenizlilerindir.

Bu memlekette, 40 yıldır gazetecilik yapan, işin mutfağından gelen Hasan Kurt’un gazete sahipliği, jenerik sahipliğidir! Zaten öyle olmasa idi, okur gazeteye sahip çıkmasaydı, bu kısa süre içerisinde bu gazete kepenk kapatırdı!

Bu gazete; haber kutsal yorum hürdür ilkesi ile yayınlanmaktadır.

Bu gazete ve gazetenin internet sitesi; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yasalarına bağlı kalmak şartıyla, tarafsız ve objektif yayıncılığı tavizsiz bir şekilde sürdürecektir.

Kuzey Ekspres Gazetesi; bu zor süreçte baskı giderinden tasarruf yapmak için sayfa sayısını azalttı. Ayrıca fiyatını da 75 kuruştan 50 kuruşa indirdi.

Şubat ayında da sayfa sayısı ve fiyatta bir değişikliğe gitmeyeceğiz. Mart ayında ise yeni bir hamle yapabiliriz... Ki yapacağız…

Resmi ilansız bu dört aylık süreçte; Kuzey Ekspres Gazetesi’ne destek veren herkese tekrar teşekkür ediyoruz…

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.