Restore etmek çok mu zor?

Trabzon’da Osmanlı’nın son dönemlerinden yapılan ve Müslüman bir Türk ailesine ait olan konak Tekke Mahallesindeki Nemlioğlu’nun konağıdır.  Nemlioğlu konağı, bir dönem yüksekokul olarak kullanıldı. Daha sonra ise bina kaderine terk edildi. Kalın taş duvarlarıyla ayakta olan 4 katlı bu muhteşem binanın, kaderine terk edilmesine üzülen Kültür ve Turizm eski müdürü İsmail Kansız, ‘Bu binayı restore etmek, yeniden eğitim camiasına kazandırmak çok mu zor’ dedi.

Sarender’i Rusya’ya götürün!

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminin, Rusya’da bir TV kanalında Trabzon’un tanıtımını farklı bir açıdan değerlendiren KTÜ öğretim üyesi ve Kuzey Ekspres Gazetesi Yazarı Kemal Üçüncü, ‘Suat Hacısalihoğlu ve ekibi Trabzon’un en nitelikli tarihini bir Rus’un yazdığını bilir mi?’ diye sordu.

Üçüncü şöyle dedi;

‘Hacısalihoğlu’na önerim Sarenderi Rusya’ya götürsün. Gültür tanınsın. Ne haber uşakla… 5 bin yıllık gültür kenti… Trabzon’un en nitelikli tarihini bir Rus’un yazdığı ve eserin Türkçeye tercüme edilerek bu kentte yayınlandığını bilir mi Hacısalihoğlu veya Karadeniz’in Türklüğü ile ilgili en nitelikli eserlerden birinin Rus vatandaşı bir Tacik’e ait olduğunu bilür mi? Bilmezç… Nerde kemençe peynirli de getür gültür vaaa gültür…’

Gümrükçüoğlu Orhan!

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu, referandum sürecinde en çok çalışan başkanlardan biri. Trabzon’un en ücra köşelerinden gelen talepleri zaman geçirmeden yerine getirmek için uğraş veren Orhan Gümrükçüoğlu’nu yakından takip eden isimlerin başında, Trabzon’un sosyal medyadaki ‘1’ numaralı gazeteci olarak ün yapan, sosyal medyada binlerce takipçisi bulunan emekli yüksek makine mühendisi Teoman Yılmaz gelir. 
Teoman Yılmaz’ın eleştirilerini görmezden gelmediklerini belirten Başkan Gümrükçüoğlu, ‘Ben yalnız bize oy verenlerin değil tüm Trabzonluların belediye başkanıyım. O nedenle,  farklı seslere de kulak veriyorum’ dedi.

Faruk Özak nerede?

AKP Trabzon eski milletvekili ve bakanlardan Faruk Özak’ın, referandum sürecinde meydanlarda görünmemesi tartışmaları da beraberinde götürdü.

Bayındırlık eski bakanlarından Faruk Özak, daha önce programlanmış bir gezi nedeniyle kutsal topraklarda… Umre ziyareti için Suudi Arabistan’da bulunan Faruk Özak’ın Nisan ayının 10’unda Türkiye’yle dönmesi bekleniyor.

Bayraktar da sahada!

AKP Trabzon eski milletvekili, Çevre ve Şehircilik eski bakanlarından Erdoğan Bayraktar, İstanbul ile Trabzon arasında adeta mekik dokuyor. Referandum öncesi mevcut vekiller ve bakanlar gibi sahaya inen Erdoğan Bayraktar’ın, vatandaşlarla birebir görüşme yapıyor ve referandumda hayır vermeye meyilli onlarca kişiyi ikna ettiği öğrenildi. Trabzon’da çok sevilen bir isim olan Erdoğan Bayraktar’ın, bazı eski vekiller gibi köşelerine çekilmeyip sahaya inmesi AK Partililer arasında olumlu karşılandı.

Soylu fırtına gibi!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu zamana meydan okuyor. Bir gün Karadeniz’in batısında bir gün Güneydoğu Anadolu’da bir gün seçim bölgesi Trabzon’da vatandaşın huzuruna çıkan Süleyman Soylu, gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. İçişleri Bakanlığına çoklarına göre altın dönemini yaşatan Süleyman Soylu, hemen her gün farklı yerlerde, farklı mekanlarda vatandaşa hitap ediyor. Vatandaşın referandumda neden evet demesi gerektiğini anlatıyor.

Cora her yerde!

AK Parti’nin en genç milletvekillerinden biri olan Salih Cora’nın Trabzon’da gezmediği, ziyaret etmediği mekan kalmadı. Esnaftan memura, işçiden emekliye, köyde yaşayan vatandaşa kadar herkes ile görüşen ve referandumda ülkenin geleceği için evet vermelerini isteyen Salih Cora, Trabzon’da evet oranının yüzde 70’in üzerinde olduğunu söyledi…

CHP’nin lokomotifi!

CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen, son bir ayda tam 15 kilo vermiş. Sabah erkenden yola çıkan Haluk Pekşen gece geç saatlere kadar vatandaşla birebir görüşüyor. CHP’nin en etkili vekillerinden biri olan Haluk Pekşen referandumda hayır çıkacağını söylüyor. AKP’nin devletin tüm imkanlarını kullandığını belirten Haluk Pekşen, ‘AKP ne yaparsa yapsın vatandaş kararını verdi. AKP mitinglerine giden vatandaşların bile en az yüzde 10’u hayır verecektir’ dedi.

Dünya’daki en iyi 6 doktor!

TS eski yöneticilerinden işadamı Adnan Müftüoğlu, Hintli ünlü işadamı, Tata Sons'un başkanı Ratan Naval Tata'nın Londra'daki konuşmasını Türkçeye çevirdi ve bize gönderdi… İşte Ratan Tata’nın konuşmasından satır başları;

1-Çocuklarınızı zengin olmaları için eğitmeyin. Onları mutlu olmaları için eğitin. Böylece yetişkin olduklarında eşyaların fiyatını değil değerini bilirler. 2-Yiyeceklerinizi ilaçlarınız gibi yiyin. Aksi durumda yiyeceğiniz olarak ilaçları yemek zorunda kalırsınız. 3- Sizi seven hiçbir zaman terk etmeyecektir. Çünkü bırakmak için 100 sebep de olsa tutmak için bir sebep bulacaktır. 4- İnsanoğlu olmakla insan olmak arasında pek çok fark vardır. Çok azı bunu anlar. 5- Doğduğunuzda sevilirsiniz. Öldüğünüzde sevileceksiniz.

Arasını siz başarmalısınız...!

Hızlı yürümek istiyorsanız yalnız yürüyün..!

Uzun yürümek istiyorsanız beraber yürüyün..!!

***

Dünyadaki en iyi 6 doktor: 1.Güneşışığı. 2.Dinlenme. 3.Egzersiz. 4.Diyet. 5.Kendine Güven. 6.Arkadaşlar.

Aya bakarsanız; Tanrının güzelliğini görürsünüz. Güneşe bakarsanız; Tanrının gücünü görürsünüz... Ve aynaya bakarsanız; Tanrının en iyi yarattığını görürsünüz... Bu yüzden kendinize inanın!

Bizler turistiz… Tanrı bizim bütün Yol Rezervasyonlarımızı, Varış Yerlerimizi önceden belirlemiş seyahat acentamız. Bu yüzden! Ona güvenin, HAYAT denilen yolculuğun keyfini yaşayın.

Önceki ve Sonraki Yazılar