11.05.2022, 10:10

REZİL HAKEM

O penaltı asla verilmezdi.

Rezil hakem Halil Umut Meler, bu akşam Trabzonspor'u resmen Kayserililere dövdürttü, taşlattı, her tür çirkefliğin yapılmasına da prim tanıdı.

Trabzonspor şampiyon oldu ya resmen bunun hırsını ve hıncını Trabzonsporlu futbolcuları taşlatarak, dövdürerek çıkarttı.

Direk penaltı noktasını göstermesi VAR hakemlerinin pozisyonu incelemesi ve kontrol etmesini önlemek içindi.

Seni gidi kurnaz.

Seyirci baskısının kendi işgüzarlığıyla birleşmesi ve Trabzonspor'un sahada Kayserisporlu futbolcular tarafından katledilmesine, tribünlerden de Kayserili taraftarlarca atılan taşlara ve her türlü yabancı cisimlere hiç aldırış etmeden şampiyon Trabzonspor’un maçı kaybetmesi için var gücüyle uğraştı.

Hakem Halil Umut Meler resmen bu gece maçı ve kupayı Trabzonspor'un elinden aldı Kayserispor'a altın tepside verdi.

Tribünden Kayserili taraftarlar ve sahada futbolcular tarafından her türlü futbol dışı muameleye maruz kalan Trabzonspor buna reaksiyon gösterebildi mi.

Koskoca hayır.

Maç ne zaman 2-1 oldu o zaman Trabzonspor, şampiyon takım olduğunu hatırladı ama iş de işten geçmişti.

İkinci yarının hemen başında yenilen gol Kayserili futbolcuları ve tribünleri ateşlendirdiği gibi Trabzonspor'a da gereksiz bir panik yaratırdı.

Maçın başından beri sahada olmayan adeta Trabzonspor'u eksik oynatan Bakasetas iğne deliğinden mükemmel bir gol atıyor kendini affettiriyor gibiydi ama bende asıl hayal kırıklığı yaratan Abdullah Avcı oldu.

Günlerdir Trabzonspor'a karşı bilenen tüm Türkiye ve ezeli rakiplerin kıskançlıklarının maşası olarak kullandıkları Kayserispor'a karşı orta sahada Hamsik'in yanına Bakasetas ve Abdülkadir Ömür'ü vermesi saçma ve fantezi doluydu.

Üstelik sahada hiç varlık gösteremeyen Nwakaeme'ye 45 dakika dayanması daha da fecaatti.

İlk yarı Kayserispor'un orta sahayı gezi parkına çevirmişçesine yürüyerek geçmesine bir türlü önlem alamadı. Alamadığı gibi de geciktirdiği oyuncu değişiklikleri ile de Berat'ı dahi hiç kullanmaması Trabzonspor'a Ziraat Türkiye Kupasını, kendisine de 38 yıl önceki rekoru egale etme şansını kaybetmesine neden oldu.

İki haftadır Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un asılsız ithamları ve deli saçması açıklamaları adeta Türkiye'de Trabzonspor düşmanlığı yaratmış.

Koskoca ülke Trabzonspor'un kaybetmesi ve yenilmesi için adeta seferber olmuş.

Şampiyon olmamız, şampiyonluk kutlamalarımızın tüm dünyaya sempati ve hayranlık uyandırması, milyarlarca dolara bedel bedava Türkiye ve Trabzon reklamı yapmamız Trabzonspor düşmanlarını o kadar üzmüş ki bu akşamki Kayserispor maçı daha oynanmadan Kayserispor'a verilsin diye baştan kararlaştırılmış gibiydi.

Böyle zamanların en güzel hediyesi Trabzonspor düşmanlarının ve gerçeklerin ne olduğunun Trabzonspor camiasınca daha iyi görülmesi ve anlaşılması oluyor.

Kaybetmiş Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray tarftarlarının hunharca Trabzonspor'un maç oynayacağı rakipleri kışkırtması Türk Futboluna zarardan başka birşey getirmez.

Günlerdir Türk Futbolunun dibine dinamit bırakan Ali Koç'un açıklamaları Türkiye'de gereksiz bir Trabzonluluk ve Trabzonspor düşmanlığı oluşturmuş durumda.

Gerçi onların umurunda değil ama bir gerçek var ki, Türkiye Futbol Ligi'nin mazisi Trabzonspor düşmanlığı yapan Anadolu Kulüplerinin bir sonraki senelerde kümeye düşüp de alt liglerde yaşama mücadelesi veren takımların mezarlığıyla dolu.

Yorumlar (10)
Serhat ozer 2 ay önce
Arkadaşlar hemen hakem kötü demeyelim diyelimki penaltı yoktu ya bizim futbolcular sahada ne yaptılar hiç bir şey formsuz bir futbolcu topluluğu vardı iki pas yapamadık oyunu kuramadık bilmiyorum ama son iki maçı kazanmak bile çok zor. Bir yandanda sevinmedim değil sezon başı olmasındansa bu zamanlarda olması iyi oldu yoksa aynı "bjk" gibi olabilirdik.
Reis 2 ay önce
Rezil hakem rezil hoca
TS61 2 ay önce
hakemin etkisi kadar abdullah avcının korkak futbolunun trabzonsporlu futbolcularının sahada rezil oyununun hiç mi katkısı yokmu
Oflu 2 ay önce
Hakem rezil filan değildi. Trabzonsporumuzun oyunu rezalettti. Dün akşamki Kayserispor karşısındaki rezalet oyundan ve kupadan elendikten sonra, İçimdeki şampiyonluk sevinci bile sekteye uğradı. Çünkü şampiyon bir takım bu kadar rezil bir oyun oynamamalı diye düşünüyorum. Bu oyunla birdaha asla şampiyon filan olamayız. Çok yazık.
murat 2 ay önce
MERAK ETMEYİN SENEYE KAYSERİ DÜŞER FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLAMAZSA NE OLACAK BAKALIM.FENERDE ZOR OLUR NİYE GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ BU KADAR KÖTÜ OLMAZ ARTIK.
RIDVAN ŞENAY ÇETİNKAYA 2 ay önce
Halil mutlu eler mutlu oldunuz olmayan penaltıyı bularak takimi yaktın birde göğsünde fifa kokarti var onu nasıl bu şekilde temsil ediyorsun anlamış kusura bakm.⁹0.nnmkmm
G.T 2 ay önce
A.Avcı'nın bu yıl oynadığı 4 Kayseri maçı var.Hepsi birbirinin kopyası.Hep rakibe ezildi.Ne var ki golcü oyuncuların bireysel becerileri ile 3'ünü kazandı.Fakat dün gördük ki her maçta olduğu gibi A.Avcı Trabzon'daki 1-0 in üzerine yattı.Rakip te tek kale oynadı.Resmen kenarda uyudu.Kafasına taş yemese maç sonunda da uyanamayacaktı.
Böyle bir futbol anlayışı olmaz olsun.A.Avcı asla pres yapacak takım kuramaz,kursa da oynatamaz.A.Avcı budur işte.Gelecek yıl Allah Trabzonspor'un yardımcısı olsun.
Abdullah kamalı 2 ay önce
Öyle istenmiştir. Avcı dan o da gereğini yerine getirmiştir. Yoksa bir hoca bu kadar yanlış kadro ile oynamaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın