Rezillik bu!

  TFF, yılbaşında uygulama koyacağı Lisans Talimatını değiştirdi. Bütçede yüzde 30 olan sapma payını yüzde 40’a çıkarttı. Yani lisans talimatına uygun hareket eden, her anlamda kısıtlamaya giderek kriterleri yerine getirenleri değil bunları yerine getirmeyen üç kulübü koruyan bir aksiyon aldı. Kim mi bu kulüpler? Beşiktaş, Fenerbahçe ve Başakşehir! Böylesine rezil böylesine etik dışı bir karar dünyanın hiçbir yerinde alınamaz. Bunu ancak Türkiye’de görebilirsiniz. Daha önce de gördük. Ve yine aynı sistemin adamları sahnede! Hani şu bir defaya mahsus şikeyi affetmek için 58. Maddeyi değişenlerle bugün bu talimatı değiştirenler arasındaki tek fark sadece isimleri…

Trabzonspor bastırmasaydı!

Bakınız aslında olayın perde arasında Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun “Eğer lisans talimatı yılbaşında uygulamaya konulmaz ise ortalığı birbirine katarız” açıklaması yatıyor. Niye mi? Bir defa, Bankalar Birliği yapılandırması gerçekleştirildi. TFF, UEFA’ya lisans talimatının yılbaşından uygulamaya konulacağına dair taahhüt verdi. Bu talimata uymayanlara ağır cezalar verileceğini de ilan etti! Ne zaman mı? Daha 20 önce federasyon başkanı müteahhit Nihat Özdemir tarafından. Peki ne yaptılar? Talimatın uygulamaya gireceği tarihe sayılı günler kala, talimatı değiştirdiler. Bize göre talimatı hiç uygulatmayacaklardı. Gelecek yıl için geçerli kılacaklardı! Ama Trabzonspor bastırınca talimatı değiştirerek uygulamaya koydular.

Lisans talimatında ve bütçeyi aşanlar!

Peki lisans talimatı neleri içeriyordu! Harcama limiti yüzde 5'e kadar aşılırsa: İhtar. Yüzde 6-10 aşılırsa: Kadro sınırlaması. Yüzde 11-15 aşılırsa: Transfer yasağı. Yüzde 16-20 aşılırsa: 1 puan silme cezası ve transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçının uygulanması. Yüzde 21-25 aşılırsa: 2 puan silme cezası, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçının uygulanması. Yüzde 26 ve üstü aşılırsa: 3 puan silme cezası, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezası yaptırımlarından biri veya birkaçının uygulanması. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Başakşehir yüzde 30’un üzerindeydi. Aşağıya da çekemiyorlardı. Hoooppp talimatı değiştirip kurtardılar. Aslında kurtarmadılar, daha da batağa sürükleyecek kararın altına imza attılar!

Herkes mevzisine!

  Trabzonspor şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri! Herkes bunu biliyor ve görüyor. Mali disiplin anlamında da şampiyonluğun ilk sırasında. Yani her şeyi düzgün yapıyor. Hem sahada hem de masada güçlü bir konuma geldi Trabzonspor. Bunu hepsi görüyor! Biliyor ve anlıyor. Trabzonspor şampiyon olur ise, bir daha elinden alınamayacağını biliyorlar. Bundan dolayıdır ki her şeyleriyle saldırıyorlar. Bir tarafta TFF ve kurulları, diğer tarafta hakemleri öbür tarafında tetikçi gazetecileri! Her türlü çamuru ve iftirayı atıyorlar. Şimdi Trabzonspor camiasına sesleniyoruz! Gün, Trabzonspor’a sahip çıkma günüdür. Gün, başkanı ve yönetimi bu çeteye teslim etmeme günüdür. Gün, takımına ve hocana sahip çıkma günüdür! Bırakın eskileri… Bu yapılanlar Trabzonspor’a karşı apaçık savaş ilanıdır! Herkes birlik olsun, mevzisini alsın! Biz birlik olduğumuzda kimse bu kaleden bir taş bile kopartamaz!
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.